-->
Dragon Ball: The Breakers İnceleme

Muazzam bir şölen…

22.10.2022 | ulasufuk

Güç ve hareket, tüm fikirler, hatta harika olanlar bile, gerçek dünyaya inmelerine izin verecek çok hassas süreçte özen gerektirir: Aksi takdirde felaket riski vardır, bu ilk güzelliğe hiç uymayan bir nesne. Nereye gittiğimizi çoktan anlamış olabilirsin. Aslında video oyunlarının tarihi bu tür bölümlerle doludur: belirli bir şey olmak isteyen ve bunun yerine hiçbir şey olmak isteyen ürünler; pratik testte olduğu ortaya çıkan belirli deneyimler vaat ediyor. Dragon Ball: The Breakers, ne yazık ki bu mantığa iyi bir örnek olarak uyuyor. Çünkü diğer tüm yönlerden rahatsız olan şey, muazzam bir potansiyele sahip olmasıdır: Bugün hala buna ikna olmuş durumdayız ve yol boyunca iyileşme olasılığı konusunda umutsuz değiliz. Dead By Daylight deneyimine dayanan asimetrik, tamamen çevrimiçi bir aksiyon oyunu çalışabilir, bunun için gereken her şeye sahiptir. Yine de Dimps tarafından yapılan ve Bandai Namco tarafından geçen hafta tüm büyük konsollarda ve PC’de yayınlanan başlıkta bir şeyler ters gitti. Dragon Ball: The Breakers’ın bir hikayesi var ve aynı zamanda yok. İlk anlarda büyük bir macera başlamak üzere gibi görünüyor: Öyle ki Bandai Namco bize tüm niyet ve amaçlara bir Prolog sunuyor ve bir prolog, bilirsiniz, etimolojik olarak bile başka bir söylemden önce gelen bir şey, yani bir şey. Başka o zaman da gelmeli. Böylece, kahramanımız fazlasıyla yeterli, ancak parlak olmayan bir editör aracılığıyla- uyanır, bilinen bir düşman tarafından avlanan, ancak artık var olmaması gereken, o anda orada olmaması gereken düşmanca bir bölgede uyanır: Hücre. Geleceğin Sandıkları ve neler olduğunu açıklıyor.

Uzay-zamandaki bir şey artık olması gerektiği gibi çalışmıyor. Zaman Kırıkları her yerde ortaya çıkıyor, gerçekliğin sürekliliğinde çok ciddi değişiklikler: bu değişiklikler nedeniyle, geçmişte Dünya’yı ve uzayı tehdit eden bazı tarihi düşmanlar, özellikle Freeza, Cell ve Majin Buu, ciddi tehlikelerle tekrar harekete geçtiler. Nüfusa. Cesur kahraman her şeyi yerine oturtmak zorunda kalacak, böylece elbette aynı anda varlığına ihtiyaç duyan her yerde olamayacak olan Trunks’a yardım edecek. Prologue , Dragon Ball: The Breakers’ın oyun mekaniğine aşina olmanızı sağlar: iyi çalışıyor, ilgi çekici, hatta eğlenceli; daha sonra ana merkeze dönecek olan ikincil karakterleri biliyorsunuz; son olarak, bu ürünün, bir dizi referansla Xenoverse destanının ayrı bir bölümü olduğu anlaşılmaktadır. Tamam o zaman. Sorun şu ki, olay örgüsü burada sona eriyor: Bu ilk on beş dakikayı bu kadar sürükleyici bir şekilde tekrarlamak mümkün, ama başka bir şey değil. Böylece, bir hikaye modu Dragon Ball: The Breakers’ın kaçırdığı ilk büyük fırsattır. Fena değil, diyorsun ki, sonuçta her şey bir çevrimiçi video oyunu olarak öneriliyor. “Yine de”, düşünmeden edemiyoruz, “ve yine de çok az zaman alırdı…” Üretimin her alanında tekrar tekrar dönen düşünce. Dragon Ball: The Breakers’ın ardındaki oynanış çok basit: her oyun aynı anda sekiz oyuncuya ev sahipliği yapıyor, bunlardan yedisi hayatta kalanların, sonuncusu ise akıncıların rolünü oynuyor. İkincisi, Dragon Ball Z’nin Freeza, Cell ve Majin Buu arasından seçilecek tarihi düşmanlarından biridir (diğerleri daha sonra gelmeli); oyunda temel haliyle ortaya çıkar ve daha sonra belirli eylemleri gerçekleştirerek kendisini “mükemmel forma” dönüştürebilir, daha güçlü ve daha güçlü hale gelebilir. Akıncının amacı, elbette, diğer tüm insan oyuncuları yok etmektir; hayatta kalanlar.

 Zamansal yarıkta mahsur kalan yedi zavallı sivilden oluşan ekip hem düşmandan kaçınmak hem de oyunu kazanmak için gerekli tüm önlemleri almak için her zaman dikkatli olmalıdır., süre dolmadan önce (çünkü evet, her şeyi karmaşıklaştıracak oldukça katı bir zaman sınırı da vardır). Kazanmak için hayatta kalanların oyun haritasının her alanında bir güç anahtarı bulması gerekiyor; Super Time Machine’i tekrar çalışır duruma getirmek için belirli bir konumda etkinleştirilmesi gereken tuşlar. Ejderha Radarından küreler ve kurtaracak siviller bulmak için yanlarında bir dizi alet, alet ve az ya da çok kullanışlı nesneye sahip olacakları ve güçlerini geri kazanmak için senzu fasulyesi ve şişelere, ayrıca Vegeta’nın eldivenlerinden geçecekleri açıktır. Karakterin ikonik ki saldırılarından birini serbest bırakırlar) ve enerji küpleri. Şimdi sivillerin her zaman ve sadece görevdeki düşmana karşı savunmasız oyuncular olduğu söylenemez. Aslında, yeterince enerji küpü toplayarak, Dragon Ball Evreninin efsanevi bir savaşçısının ruhunu yanınızda uyandırarak “dönüştürmek” mümkündür: birkaç saniye sonra, hayatta kalan tam teşekküllü bir Z Savaşçısı olacak ve oyunu bitirerek akıncıyı bile nakavt edebilecek; bu teoride pratikte seanslarımızda hiç olmadı. Ana merkezde, kullanılacak yeni destek savaşçılarının çıkarılmasına yardımcı olmak için tam bir gacha tamircisi bile var.

Akıncının her zaman, sürekli avantajlı olduğu da söylenmelidir. Sadece oyun sınıfı bu şekilde tasarlandığı için değil, tam olarak lehine bariz bir dengesizlik olduğu için: Bir akıncı nasıl oynanacağını ve nasıl davranacağını biliyorsa, hayatta kalanların kazanması gerçekten zordur. Ayrıca, ikincisi koordine edecek herhangi bir sohbete veya sisteme sahip olmadığı için: çoğu zaman, herkesin genel amaç için yararlı bir şeyler yaptığını umarak, kafa karıştırıcı bir şekilde rastgele ilerlerler. Energy Grapple, Dragon Ball: The Breakers’daki pek olası olmayan araçlardan biridir. Dragon Ball: The Breakers’ın büyük potansiyeli hakkında zaten konuşmak zorunda kaldık. Sadece temel fikir harika değil, aynı zamanda oyunun kendisi de ilk oyunlardan hızlı ve eğlenceli olduğunu kanıtlıyor, çünkü her hayatta kalanın hayatta kalmak için belirli sayıda becerisi olduğundan, açık veya tamamen modda oynamayı seçebilirler. Oynamak veya mevcut diğerlerini terk etmek vb. Hayatta kalanlar ve akıncılar için ayrı bir seviye artışı içeren aynı ilerleme, her iki sınıfı da kullanmaya teşvik ediyor ve uzun vadede genel olarak uzun ömürlülüğe de fayda sağlıyor.

Ama çok fazla sınırDragon Ball: The Breakers’ı hayal kırıklığı yaratan bir deneyim haline getirmek için birleştirin. Tamamen unutulabilir teknik sektörü geçelim, hiç de zamana ayak uyduramayan: prodüksiyonu görsel olarak kurtaran sanatsal yön, “Dragon Ball dünyası”nın çekiciliğidir, kesinlikle geri kalanı değil; akıncının mevcut diğerlerine göre bariz avantajını gözden kaçıralım, çünkü Freeza, Cell ve Majin Buu’nun yakında genel düzeyde zayıflayacağı açık. Ancak odalar çok az, gerçekten bir avuç dolusu ve neredeyse tamamen boş: öyleyse onlara tırmanabilmenin veya bir yerden diğerine hareket etmek için Capsule Corp.’tan küçük bir scooter almanın ne anlamı var? İlk seriden Bulma ve Olong gibi iki saygın karakteri belirli becerilere sahip olsalar bile dahil etmenin amacı nedir? eğer diğerleri eksikse? Eğer mevcut olanlar, eğitimdekinden çok daha karmaşık olan bir dizi zafer koşuluyla gerçekten koordine olamadan toplu olarak her yerde koşarlarsa, mantıklı takım oyununu nasıl teşvik edebiliriz? Dragon Ball: The Breakers’da en üst düzeyde hüküm sürüyor ve bu şüphesiz bir sorun; Çok az yer ve durum çeşitliliğine katkıda bulunan bir sorun, sadece bir oyun modu olduğundan bahsetmiyorum sadece bir tane ve bu kadar – sonuna kadar tekrarlandı. Ve tüm bunlara göz yummak istesek bile, çöpçatanlık durumu ilk günlere göre daha da kötüleşti: artık konsollarda oyun bulmak sadece zor değil.Ancak durum uzun süre böyle devam ederse, halk bunu bile harcamaya istekli olmayabilir.


7

Artılar

  • Keyifli bir deneyim sunuyor
  • Serinin hayrranları keyifle oynacaktır
  • Çeşitlilik tam dozunda olmuş

Eksiler

  • Teknik sıkıntılar var
  • Sınıflar arası çok dengesizlikler var