-->
Razer Haptik Ekosistemini Geliştirmek Adına Interhaptics’i Satın Alıyor

Satın alma, Razer’ın haptik tutkularını destekleyerek şirketin HyperSense ürün yelpazesini entegre etmek

01.07.2022 | ulasufuk

Satın alma, Razer’ın haptik tutkularını destekleyerek şirketin HyperSense ürün yelpazesini entegre etmek ve genişletmek için oyun stüdyolarıyla yakın çalışmasına olanak tanıyor.

Oyuncular için önde gelen küresel yaşam tarzı markası Razer, bugün oyun stüdyoları için önde gelen dokunsal geliştirme platformu Interhaptics olarak da bilinen Go Touch VR SAS’ın yüzde 100 hissesini satın aldığını duyurdu. 2017 yılında kurulan Interhaptics’in misyonu, PC, konsol, mobil ve XR geliştiricileri için tutarlı, gerçekçi ve sürükleyici dokunsal çözümler sunmaktır. Stüdyolara kaliteyi, daha hızlı geliştirmeyi ve platformlar arası dağıtımı garanti eden temel araçları sağlamaya çalışır.

Razer, oyunculara mümkün olan en sürükleyici oyun deneyimini sunmak için en son yeniliklere sahip ürünler geliştirerek her zaman teknolojinin ön saflarında yer alır. 2018’de Razer Nari Ultimate ile başlayarak Razer, tescilli HyperSense teknolojisini dünyaya tanıttı ve yakın zamanda Razer Kraken V3 HyperSense ve Razer Kraken V3 Pro HyperSense’te görüldüğü gibi yüksek kaliteli haptiklerin oyun, müzik ve daha fazlası için nasıl daha derin ve sürükleyici bir deneyim sunabileceğini gösterdi. Interhaptics’in satın alınmasıyla Razer, HyperSense’i daha fazla ürüne yaymaya ve çoklu platformlarda oyun stüdyolarıyla birlikte haptik ekosistemini oluşturmaya hazırlanıyor.

Interhaptics CEO’su Eric Vezzoli, “Haptics, oyuncular için muazzam bir değere sahip” dedi. “Razer’a katılma fırsatı bizim için çok muhteşem bir fırsattı, çünkü kendilerini en ilgi çekici oyun deneyimini sunmaya adamış bir firma ve biz de Razer ailesinin bir parçası olarak birlikte yapacağımız tasarımları dört gözle bekliyoruz.”

Razer’ın donanım iş birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Alvin Cheung, “Razer’da, benzersiz ve kişiselleştirilmiş bir oyun deneyimi için sınıfının en iyisi ürünler yaratmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz, çünkü biz kendimiz de oyuncuyuz” dedi. “Interhaptics, haptikte önde gelen uzmanlığı getiriyor ve onların geliştirme platformları, HyperSense ekosistemini genişletmek için Razer’a büyük fayda sağlayacak.”

Razer tarafından satın alınmasının ardından Interhaptics Kurucusu ve CEO’su Eric Vezzoli, Razer’a Haptics Yardımcı Direktörü olarak katılacak. Interhaptics bağımsız bir varlık olarak kalacak, ancak Razer ekosistemine yakın bir şekilde entegre edilecek. 

Razer hakkında daha fazla bilgi için lütfen https://www.razer.com/ adresini ziyaret edin. For more information on Razer, please visit  

Interhaptics hakkında daha fazla bilgi için lütfen https://www.interhaptics.com/ adresini ziyaret edin.Popüler Haberler


Heyecanlı karşılaşmalarına sahne olan turnuvanın finalinde Galatasaray Espor’u 3-1 mağlup eden HOWL Espor şampiyon oldu.


Dünyanın En Geniş Kapsamlı Star Wars Koleksiyonu Galaksinin Fanları Sergisi Istanbul Sinema Müzesi’nde


Samsung Art Store kullanıcıları, Van Gogh’tan Antik Mısır’a kadar uzanan bir yelpazede sunulan 38 ünlü sanat eseri arasından seçim yapabilecek.


MediaMarkt, farklı kategorilerden sunduğu binlerce teknolojik ürüne ek olarak bu ürünlerin vazgeçilmez aksesuarlarında, 25 Eylül tarihine kadar geçerli olacak Aksesuar Kampanyası’nı başlattı.