-->
eFootball Championship Pro 2022’ye Katılacak 8 Kulüp Arasında Galatasaray da Var! 

Football Championship Pro 2022’ye Katılacak 8 Kulüp Açıklandı

27.05.2022 | ulasufuk

eFootball Championship Pro 2022’ye Katılacak 8 Kulüp Açıklandı

eFootball Championship Open 2022’nin Dünya Finallerinde “Mobil” kategorisi de yer alacak! 

KONAMI bugün itibarıyla eFootball Championship 2022’nin takvimini ve katılacak kulüpleri açıkladı. Yarışma, eFootball Championship Pro ve eFootball™ Championship Open olmak üzere iki farklı turnuvadan oluşuyor. 

eFootball™ Championship Pro 

eFootball™ Championship Pro, Avrupa’nın en iyi sekiz kulübünün profesyonel espor takımlarını üç haftalık bir karşılaşmada karşı karşıya getiriyor. Bu yılki turnuvada yarışan kulüpler FC Barcelona, Manchester United, FC Bayern München, Arsenal, Celtic FC, AS Monaco, AS Roma ve Galatasaray olacak.

Programın ayrıntıları şöyle: 

4 Haziran Cumartesi: Kura çekimi 

11 – 12 Haziran Cumartesi & Pazar – Grup Aşaması 1 & 2 

18 – 19 Haziran Cumartesi & Pazar: Grup Aşaması 3 & 4 

25 Haziran Cumartesi: Çeyrek Final & Yarı Final  

26 Haziran Pazar: Üçüncülük Maçı & Final 

KONAMI, turnuvayı eFootball™ sosyal medya kanallarında canlı olarak yayınlayacak ve bu sırada, maçları canlı izleyenlerin oyuna girerken oyun içi hediyeler kazanabilecekleri bir de kampanya gerçekleşecek.

eFootball™ Championship Pro ayrıca, turnuvaya katılan kulüpler tarafından yürütülen ve taraftarların maç sonuçları geldikçe kulüp hediyeleri kazanabilecekleri, bir dizi kampanyaya da ev sahipliği yapacak.

eFootball™ Championship Pro sırasında yürütülen çeşitli kampanyalar hakkında daha fazla bilgi için kulüplerin resmî duyurularına ve eFootball™ 2022 ile ilgili oyun içi haberlere göz atabilirsiniz.

eFootball™ Championship Open 

eFootball™ Championship Open, dünyanın dört bir yanından eFootball™ 2022 kullanıcılarının PlayStation®5, PlayStation®4, Xbox Series X|S, Xbox ONE ve Steam®   dahil olmak üzere bir dizi platformdan girip rekabet edebileceği herkese açık bir yarışma.

Bu yıl, eFootball™ Championship Open’ın Dünya Finalleri’nde katılımcılar hem iOS hem de Android cihazlar üzerinden mobilde de rekabet edebilecekler!

Şampiyona Takvimi şu şekilde: 

27 Haziran Pazartesi – 3 Temmuz Pazar: 1. Round  

8 Temmuz Cuma – 11 Temmuz Pazartesi: 2. Round 

30 Temmuz Cumartesi – 31 Temmuz Pazar: 3. Round 

13 Ağustos Cumartesi – 14 Ağustos Pazar: Dünya Finalleri 

“Rüya Takım (“Dream Team”) Hakkında

“Rüya Takımı” (Dream Team”), kullanıcıların oyuncularla ve menajerlerle sözleşme imzalayarak, oyun içi öğelerden (ör. maçlarda kazandıkları GP’ler) faydalanarak ve dünyanın her yerinden kullanıcılarla kapışarak kendi orijinal takımlarını kurmalarına yarayan yepyeni bir oyun modu. Kullanıcılar ayrıca oyuncularını bireysel oyun tarzlarına uyacak şekilde geliştirebilir ve güçlendirebilir ve ayrıca oyuncularla sözleşme imzalayıp geliştirerek takımlarını organize edebilir. 

eFootball™ serisinden en güncel haberler ve daha fazlası için lütfen aşağıdaki hesapları takip edin:

“eFootball”, “e-Football” ve “eFootball logosu”, Japonya’da ve diğer ülkelerde veya bölgelerde Konami Digital Entertainment Co., Ltd.’nin tescilli ticari markalarıdırPopüler Haberler


Heyecanlı karşılaşmalarına sahne olan turnuvanın finalinde Galatasaray Espor’u 3-1 mağlup eden HOWL Espor şampiyon oldu.


Dünyanın En Geniş Kapsamlı Star Wars Koleksiyonu Galaksinin Fanları Sergisi Istanbul Sinema Müzesi’nde


Samsung Art Store kullanıcıları, Van Gogh’tan Antik Mısır’a kadar uzanan bir yelpazede sunulan 38 ünlü sanat eseri arasından seçim yapabilecek.


MediaMarkt, farklı kategorilerden sunduğu binlerce teknolojik ürüne ek olarak bu ürünlerin vazgeçilmez aksesuarlarında, 25 Eylül tarihine kadar geçerli olacak Aksesuar Kampanyası’nı başlattı.