-->
Weird West İnceleme

Bu Vahşi Batı Çok Farklı…

07.04.2022 | ulasufuk

Edebiyatın ve özellikle sinemanın bize sunduğu Batı, yürürlükte olan tek kuralın en güçlünün olduğu ve herhangi birinin hayatının bir anda, hatta daha kötüsü için değişebileceği kirli, vahşi bir yerdir. vakaların çoğu daha iyisi için. Wolfeye Studios’u resmeden Batı, kör ve genellikle motive olmayan şiddete ek olarak , doğaüstü bir dokunuş katıyor , gölgelerden şüphelenmeyen sakinlerin hayatlarına saldıran karanlık güçlerle: cadılar , ürkütücü yaratıklar, zombiler ve yamyamlar Weird West’te karşılaşabileceğiniz ek tehlikelerden sadece birkaçı ve anlatılan olayların bir koro oyunundan bahsediyoruz, unutulmamalı kahramanlarından hiçbirinin kolay bir hayatı olmayacak. Jane, onunla pastoral bir hayata emekli olmuş eski ödül avcısı Jane. Bir grup yerel haydut, Stillwaters, çiftliğine girip küçük çocuğu ve aile köpeğini soğukkanlılıkla öldürdükten sonra kocasını soğukkanlılıkla sürüklediğinde, kocası ve onların tek oğlu, sahip olduğu her şeyin çalındığı görülür. Öyleyse intikam ve son sevilen kişinin hala hayatta olduğunu görme arzusu, kahramanımızı, varlığını altüst eden canavarları avlamak için eski günlerin tam anlamıyla silahlarını ve ekipmanını ortaya çıkarmaya zorlar. Bu ve diğer dehşetler her köşede oyuncuyu bekliyor ve kuru ve temel anlatım tarzı , sanatsal yönün ve stilize ve zarif bir grafik sektörünün yaratmayı başardığı harika atmosferi hiçbir şekilde bozmuyor. Kesin bir tasarım seçimi için, oyuncu asla çok ilginç olmayan diyaloglar veya ayrıntılarla dolup taşmayacak, ancak burnunun altında sürekli olarak daha büyük bir gizem karıştırılacak ve bu da onu birkaç çiftle konunun özüne inmeye ikna edecek. burada ve orada iyi düşünülmüş sahnelerin çekimleri.

Colantonio tarafından imzalanan oyunların geleneğine göre, Weird West yoğun, oyuncu için olanaklarla dolu gibi oyunların bütçesinden ve hırsından uzak olmasına rağmen , kariyerinin tüm ayırt edici işaretlerini koruyor. yetenekli oyun tasarımcısı French, oyuncuya bırakılan geniş yaklaşım özgürlüğünden, garip ve beklenmedik oyun çözümleri zevkine kadar. Kanonize edilmiş bir video oyunu türünde başlığı çerçevelemek bile zor: Malzemeler, Diablo benzeri bir dörtte üç görünüm, ikiz sopa atıcıların ağırlığından alınan bir kontrol sistemi, bir aksiyon RPG’sini hatırlatan bir envanter ve beceri yönetimi. ve Arkane yapımlarına özgü kaçınılmaz iyi bir gizlilik dozu. Sonuç, yalnızca benimsenen oyun çözümleri için değil, aynı zamanda çok farklı türlerden ödünç alınan farklı oyun sistemlerinin ve öğelerin bir arada var olması için türünün benzersiz bir başlığıdır deneme ve doğaçlama yeteneği.Temel olarak, kuşbakışı görünümünden çerçevelenmiş, savaşçı olmayan NPC’ler, insan düşmanları, yerel fauna ve çeşitli canavarlarla dolu senaryolar boyunca, alter egonuzu doğrudan ekranda, ücretsiz bir şekilde kontrol edersiniz: her senaryo küçük, kendi kendine yeten bir şeydir. En az üç veya dört farklı rota izleyerek aynı çözüme ulaşmanın mümkün olduğu diorama , Colantonio ve ekibinin kariyerinin yol gösterici yıldızı.

İster daha önce ele geçirilen bir NPC’nin nereye getirildiğini bulmak, ister kalabalığın liderini öldürmek için olsun, bir haydut alanı saldırıya çağrılır; alan, uzaktan keskin nişancılığa izin vermeyen, ancak sessizce sızmak için en az birkaç zayıf noktası olan uzun bir ahşap çitle çevrilidir. Açıkçası, bir alternatif olarak, iki nöbetçi tarafından izlenirken, belki de karşılaşılan son, tozlu kasabada askere gitmeyi seçen birkaç paralı askerin ekstra mermilerine güvenerek ana kapıdan içeri girmek hala mümkündür. Bu durumda, elbette, Weird West , son düşman kanun kaçağını nakavt etmek için gerekli bekleme sürelerine bağlı yetenekler ve hazır reflekslerle, bize biraz yakın tarihli The Ascent’i hatırlatan bir nişancının çağrışımlarını üstlenir. Çitteki açıklıklardan birine sızarsak ne olur? Sonra bir iple kamptaki kuyulardan birine inebilir, karanlık ve dar yeraltı sokaklarından geçerek düşmanların altından geçebilir ve mahkumların tutulduğu zindanlara ulaşabilirdik. Ya bunun yerine, hayatta kalanları uyarmaktan kaçınmak için, cesetleri gömmeye veya saklamaya özen göstererek, onları birer birer alarak sessizce düşmanların arkasına gizlice girsek? Ayrıca, boş bir şişe gibi bir oyalama kullanarak mümkün olduğunca çok sayıda düşmanı içine çekmeye çalışarak düşman kampının tam ortasına bir tuzak yerleştirebiliriz …

Ardından, acı bir şekilde inandırıcı bir şekilde yayılan sıvıların (asit ve yağ gibi) ve ateşin fiziği ile ilgili tüm söylemler , birçok senaryoda bulunabilen dinamit çubuklarının kullanımı veya özel yetenekler gibi özel yetenekler var. düşmanları birbirine ateş etmeye zorlayan veya kahramanın etrafındaki zamanı birkaç saniye yavaşlatan. Bir başka örnek vermek gerekirse, düşman cesetlerini ortada bırakmak, sürpriz etkisini kaybetmek, aynı zamanda bir ceset bulunması durumunda muhafız devriyeleri değiştirilecek olan düşmanda panik yaratmak demektir. Ancak burada bile değişkenler çoktur: Ölü bir insanı çok uzun süre akbabaların insafına bırakmaya dikkat etmelisiniz, çünkü bu, ölü düşman aranır aranmaz, bulunan ganimetin bir kısmını kaybetmek anlamına gelir. öldürüldü. Kısacası, inanılmaz sayıda olası durum ve bunlarla ilgili deneylerin aşırı keyfi hakkında bir fikir vermiş olmayı umuyoruz: kullanışlı bir hızlı kaydetme ve hızlı yükleme işlevi, aşırı veya görünüşte saçma çözümler denemenize kendinizi şımartmanızı sağlar. , biraz ciddi olsa da.’ ‘ Ancak ilk menüden yukarıya doğru ayarlanabilen genel zorluk konusunda, şiddetle tavsiye ettiğimiz bir seçim. Uygulanabilecek stratejik seçenekler düzinelerce sıralanmıştır ve hepsi savaş aşamalarıyla bitmez: şüpheli ahlakın ikincil görevlerini kabul etmek veya reddetmek mümkündür tılsımın içine hapsolmuş bir ruhu kurtarmak? Savunmasız bir düşmanı kurtarmak için yalvarıyor. Düşmanları şaşırtarak öldürmek mi yoksa sadece bilinçsiz bırakmak mı?, Özellikle oyunun ilk saatlerinde son derece sınırlı olan envanterinizde her zaman yer açmak ve geleceğimiz yüzlerce silah arasından dikkatli bir şekilde seçmek gerekiyor. arasında, kategorilere ayrılmış ve farklı niteliklere ve nadirlik düzeyine sahip.

Oyun, Weird West’i , bölgedeki dükkanlara diyaloglar ve sortilerle serpiştirilmiş bir ikiz sopa nişancı olarak oynamayı seçebilen oyuncunun iradesine kolayca eğilebilir, hiçbir uyarıda bulunmadan ölüm ekmek için gizli bir oyun olarak. duruma ve kişisel zevklere bağlı olarak ikisi arasında düşman veya bir yol. Her şey mükemmel çalışmıyor, unutmayın, çünkü düşman yapay zekası iyi olsa da kandırılabilir (örneğin, tüfekle uzaktan bazı beceriler, düşmanları keşfedilmeden önce yok etmenize izin verir), çünkü ganimetin yeniden dengelenmesi gerekir. İhtiyacımız olmayan her yirmide bir yararlı bir nesne bulmak ve teknik olarak spam hızlı kaydetme ve deneme yanılma yoluyla ilerlemek mümkün olduğu için. Yine de şimdiye kadar yayınlanan tüm oyunlarda olduğu gibi, Colantonio ve ekibi oyuncu için olasılıklarla dolu bir oyun alanı hazırladı , evet, oyun dengesini bozabilir ve kurnaz ve kaba kuvvetle bitiş kredisine ulaşabilirsiniz, ancak, Dilerseniz ustaca tasarlanmış karakterler ve etkinliklerle de en az iki düzine saat eğlenebilirsiniz. Aslında pastanın üzerine krema gibi davranarak ve tekrar oynanabilirlik için büyük bir teşvik olarak, her zaman benzersiz sunmak için maçların prosedürel olarak oluşturulmasının ve kullanıcı tarafından yapılan seçimlere uyum sağlayan bir algoritmanın varlığına dikkat çekiyoruz . kabul edilen stratejilere kadar oyunlar ve zorluklar.

Neyse ki savaşta veya bir hata oyunun bitmesine neden olabileceği için en önemli olduğunda en azından zor seviyeden itibaren), durum her zaman ortaya çıkan bir tür olan ikiz çubuk nişancıya benzer komutlarla önemli ölçüde iyileşir. konsollarda. çok keyifli. Ayrıca, belki de ana bilgisayar konsolunun gücü sayesinde, en azından çok kısa olduğu ortaya çıkan aşırı yükleme sıklığından da şikayet etmeliyiz: sürekli hedef değişiklikleri ve beklenmedik serpiştirilmiş yolculuklar ile prodüksiyonun parçalanmış yapısı, Özellikle uzun süreli oyun seanslarında ağırlığı hissedilen çok sayıda bekleme ekranına uygundur. Son olarak, kusurlar listesini kapatmak için , oyunda uygulanan fizikle ilgili bazı hatalara dikkat çekiyoruz, Colantonio ve ekibinin hırs ve arzuyla teknik düzeyde belki de en iyi şekilde bacaklarını nasıl elde ettiklerinin bir başka açık örneği yapmak. İşlerin iyi gittiği durumların çoğuyla karşı karşıya kaldığımızda, nesne fiziğinin beklenmedik sonuçlara sahip olduğu ve çok gerçekçi olmayan, beklenmedik ölümlere veya birkaç ikincil görevin başarısız olmasına neden olan NPC’lerle karşılaştık. önce beklenmedik bir yangının ve ardından asitle dolu bir fıçının dökülmesine bağlı garip bir açının kurbanları olsaydı kurtarmalıydı.


8

Artılar

  • Sanat tasarımı başarılı
  • Katmanlı oyun yapısı
  • Oynanış dinamikleri başarılı

Eksiler

  • Teknik probleri bazen can sıkıyor