-->
Kingston Technology, 2020’nin de En İyi DRAM Modülü Tedarikçisi Oldu

Bellek ürünleri ve teknoloji çözümlerinde dünya lideri olan Kingston Techn

05.10.2021 | ulasufuk

  • Gelir Sıralamasında, Kingston yüzde 78,02 Pazar Payı ile Birinci
    • DDR5 Lansmanı ile Bellek Pazarında Lider

Bellek ürünleri ve teknoloji çözümlerinde dünya lideri olan Kingston Technology Company, Inc., analiz kurumu TrendForce’un (eski adıyla DRAMeXchange) gelirlere göre yaptığı son sıralamada dünyanın en iyi üçüncü parti DRAM modülü tedarikçisi olduğunu duyurdu. Kingston, 13,2 milyar ABD Doları (USD) gelir üzerinden tahmini yüzde 78,02 pazar payıyla zirvedeki yerini korudu. TrendForce, Kingston’ın gelirinin bir önceki yıla oranla yüzde 2,03 artırdığını ve böylece 18 yıldır en üst sırada art arda yer aldığını belirtti.

Kingston, esnek kalmak ve sürekli değişen ihtiyaçlara ve piyasa koşullarına uyum sağlamak için tedarikçileri, ortakları ve müşterileriyle yakın çalışarak rekabet avantajını koruyor. Kingston’ın başarısının ardında “Kingston Is With You” prensibi yer alıyor. Dünyanın önde gelen DRAM çip alıcılarından biri olan Kingston, 2020’nin başlarında teknoloji sektörünün pandemi nedeniyle yavaşlayacağı düşüncesine proaktif bir yaklaşım sergileyerek kimi pazarlarda bellek çiplerine olan ihtiyacı önceden tespit etti ve ortaklarının depolarında yer alan envanter için ihtiyaç duyulan ek bileşenleri güvence altına almak üzere çalışmalarını yoğunlaştırdı. Kingston bu dönemde evden çalışanlar, oyun oynayanlar ve sunucuların fazladan belleklere ihtiyaçları olacağını öngörerek ek DRAM gerektiren bölümlere hazırlanmak için inisiyatif aldı.

Aşağıdaki tablo TrendForce tarafından verilen en iyi 10 DRAM modülü tedarikçisi sıralamasını gösteriyor:

Ek olarak, yeni nesil DDR’ın yaklaşmasıyla birlikte Kingston, müşterilerine DDR5’i en son hızında sunmaya hazır. Kingston’ın Intel ile olan güçlü ilişkisi, Intel’in en yeni ürün lansmanları ile birlikte “adım adım” çözümlerin sağlanmasına da yardımcı olacak.

Kingston DRAM İş Birimi Başkan Yardımcısı Yo Chen, “TrendForce’un bulguları, şirketin zorlu bir iş ortamıyla başa çıkmak için devam eden büyümesini ve esnekliğini yansıtıyor” dedi ve şöyle konuştu: “Piyasadaki lider konumumuz, ortaklarımız ve satıcılarımızla yakın işbirliği yapmamıza ve müşterilerimize 16Gbit modüller ve yakında çıkacak DDR5 gibi yeni teknolojiler hakkında eğitim ve rehberlik sağlamamıza olanak tanıyor.”Popüler Haberler


Heyecanlı karşılaşmalarına sahne olan turnuvanın finalinde Galatasaray Espor’u 3-1 mağlup eden HOWL Espor şampiyon oldu.


Dünyanın En Geniş Kapsamlı Star Wars Koleksiyonu Galaksinin Fanları Sergisi Istanbul Sinema Müzesi’nde


Samsung Art Store kullanıcıları, Van Gogh’tan Antik Mısır’a kadar uzanan bir yelpazede sunulan 38 ünlü sanat eseri arasından seçim yapabilecek.


MediaMarkt, farklı kategorilerden sunduğu binlerce teknolojik ürüne ek olarak bu ürünlerin vazgeçilmez aksesuarlarında, 25 Eylül tarihine kadar geçerli olacak Aksesuar Kampanyası’nı başlattı.