-->
ASUS ROG Swift 360 Hz, DOTA 2 The International 10 Turnuvasının Resmi Ekranı Seçildi

Rekor düzeyindeki 40 milyon dolarlık ödül havuzuna sahip olan turnuvada dünyanın en iyi DOTA 2 oyuncuları en iyi G-SYNC ekranları talep ediyor

14.10.2021 | ulasufuk

Rekor düzeyindeki 40 milyon dolarlık ödül havuzuna sahip olan turnuvada dünyanın en iyi DOTA 2 oyuncuları en iyi G-SYNC ekranları talep ediyor

ÖNEMLİ NOKTALAR

  • Swift 360 Hz PG259QNR, DOTA 2 The International 10 turnuvasının resmi oyuncu monitörü oldu.
  • Swift 360 Hz PG259QNR’de 360 Hz yenileme hızı, Fast IPS panel, NVIDIA® G-SYNC®, NVIDIA Reflex ve değişken hız aşırtma teknolojisi yer alıyor.
  • Modelle birlikte gelen ROG Masa Montaj Kiti daha esnek kullanım imkanı sağlıyor ve masada yer tasarrufu yapıyor.
  • DOTA 2 The International 10 turnuvasının izleyicileri, ROG sosyal medya kanallarında turnuvayı kazanan takımı tahmin ederek bir Swift 360 Hz PG259QNR kazanma fırsatı yakalıyor.

ASUSRepublic of Gamers (ROG), ROG Swift 360 Hz PG259QNR modelinin DOTA 2 The International 10 turnuvasının resmi oyuncu monitörü olduğunu duyurdu. Dünyanın en iyi takımları Romanya’nın Bükreş şehrinde buluşarak 10 gün boyunca 15 milyon dolarlık ödülü kazanmak için mücadele edecek. Kitle fonlamasıyla düzenlenen turnuvada ödül havuzu rekor kırarak 40 milyon dolara ulaştı. Tutar artmaya devam ediyor. Kazanan takımdaki yedi oyuncunun her biri 1 milyon dolardan fazla ödül kazanacak. Turnuvada sonuncu olan takım ise evine 100.000 dolarla dönecek.

En üst düzey oyuncular en iyi ekipmanları talep eder. Bu turnuvada da oyuncular NVIDIA® G-SYNC® ve NVIDIA Reflex teknolojilerine sahip en yeni ROG Swift 360 Hz PG259QNR ekranlarını kullanacak. Minimum gecikme süresi, rakipsiz netlikte hareketli görüntüler ve inanılmaz hızlarla en iyi DOTA 2 deneyimini yaşayacaklar.

Üstün oyuncu monitörü

Sınıfının en iyi oyuncu monitörü olan ROG Swift 360 Hz PG259QNR, rakipsiz akıcılık, netlik ve hız sunuyor. Monitör gösterdiği performansla DOTA 2 The International 10 turnuvasının resmi ekranı olma prestijini kazandı. Swift 360 Hz PG259QNR bir önceki nesil 240 Hz ekranlardan %50 daha yüksek yenileme hızı sunuyor. 360 Hz yenileme hızıyla oyuncular son derece net görüntüler elde ediyor ve bu sayede düşmanlarının nerede olduğunu görüp hareketlerini kolayca takip edebiliyor. Oyunları bu hızda çalıştırmak kare hızlarında dalgalanmaya neden olabiliyor. Ancak G-SYNC gibi kritik özellikler en yoğun mücadelelerde bile görüntülerin akıcı olmasını sağlıyor.

Net kenarlar, hareket bulanıklığının ve gölgelenmenin olmaması sayesinde oyuncular oyunda olan biteni kolaylıkla analiz edebiliyor. Piksel tepki hızı, bir pikselin bir renkten diğerine geçerken harcadığı süreyi gösterir. Swift 360 Hz PG259QNR’nin hızlı panel tepki süresi hareketli görüntülerin net olması için kritik önem taşıyor. NVIDIA G-SYNC Variable Overdrive teknolojisi panelin tepki süresini her seviyede kare hızına göre ayarlayarak hareketli sahnelerde en net görüntülerin elde edilmesini sağlıyor.

Sistemin gecikme süresi, mouse’a tıklanarak verilen komutun ekrana yansıması için geçen süreyi tanımlar. Sistem gecikme süresi ne kadar düşükse oyundaki hareketler de o kadar hızlı olur. Swift 360 Hz PG259QNR gibi ROG 360 Hz NVIDIA G-SYNC özellikli ekranlar son derece düşük gecikme sürelerine sahip. Bu modellerde ayrıca dünyanın tek gecikme süresi ölçme teknolojisi olan NVIDIA Reflex de bulunuyor. Oyuncular, NVIDIA Reflex’in analiz aracıyla oyun ayarlarını değiştirebiliyor. Bu teknolojiyle sistem gecikme süresinin en düşük seviyede olduğundan emin oluyorlar.

Swift 360 Hz PG259QNR, oyuncuların masada yer tasarrufu yapmasına yardımcı olan ROG Masa Montaj Kiti ile birlikte geliyor. C biçimli bir mandala sahip bi yuva içeren bu kit, 8 cm kalınlığına kadar masalarda kullanılabiliyor. Kitte masanın yüzeyini korumak için dolgular da bulunuyor. Kolaylıkla kurulup yerine sabitlendiğinde, monitörün montaj kolu yerine rahatlıkla oturuyor.

ROG Swift 360Hz PG259QNR ürün sayfası: https://rog.asus.com/monitors/23-to-24-5-inches/rog-swift-360hz-pg259qnr-model/

Teknik Özellikler[i]

ROG Swift 360 Hz PG259QNR
Panel boyutu (çaprazlama)24,5 inç üç kenarı çerçevesiz ekran (16:9)
Panel arka aydınlatma / türFast IPS
Ekran yüzeyiYansımaz
Çözünürlük1920 × 1080 piksel
Parlaklık400 cd/m² (tipik/HDR açık)
Yenileme hızı360 Hz (varsayılan)
İzleme açıları (CR10)178° (Y) / 178° (D)
Görüntü renkleri1073,7 Milyon (10-bit)
Tepki süresi1 ms (GTG)
HDR DesteğiHDR 10
Fabrikada önceden kalibrasyonEvet
NVIDIA Reflex Latency AnalyzerEvet
NVIDIA ULMBVar (240 Hz ve 144 Hz destekli)
Giriş / ÇıkışDisplayPort™ (v1.4), HDMI® (v2.0), USB 3.0 x 2, kulaklık girişi
ROG Masa Montaj KitiEvet
Fiziksel Boyutlar557 x (379~499)  x 247 mm (stant ile) 557 x 330 x 88 mm (stant olmadan)
Ağırlık7,1 kg (net), 9,9 kg (brüt), 3,5 kg (stant olmadan net)

[1]Teknik özellikler, içerik ve ürün bulunabilirliği önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir ve ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. Gerçek performans uygulamalara, kullanıma, çevresel ve diğer faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Teknik özelliklerin tümünü http://www.asus.com adresinde bulabilirsiniz.


[i]Teknik özellikler, içerik ve ürün bulunabilirliği önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir ve ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. Gerçek performans uygulamalara, kullanıma, çevresel ve diğer faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Teknik özelliklerin tümünü http://www.asus.com adresinde bulabilirsiniz.Popüler Haberler


Büyük Finalleri İstanbul’da gerçekleştirilecek dünyanın en büyük espor turnuvalarından 2023 PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’nın (PMGC) Lig Aşaması 2 Kasım’da başlıyor.


Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, ulusal ve uluslararası düzeydeki başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.


Küresel teknoloji markası HONOR’un tablet serisinin en yeni üyesi HONOR Pad X9, Trusted Reviews ve PocketNow’un da aralarında yer aldığı birçok teknoloji medyası tarafından ödüle layık görüldü.


MediaMarkt, 2017 yılında Türkiye’de bir ilk olarak mağazalarında kurduğu Gamezone alanlarında tüm oyunseverleri son teknolojiyle bir araya getiriyor.