-->
Boomerang X inceleme

Boomerang X’in en güçlü yönlerinden biri de ana kusurlarından biridir. Aslında kavramsal olarak basit bir başlıktan bahsediyoruz, sokakta bir an bile kaybolmadan ya da kim bilir hangi dikkat dağıtıcı şeylere dalmadan doğrudan konuya giriyor. Aslında, dürüst olmak gerekirse, sizi biraz pişmanlık duyacak kadar uygun ve taze, çünkü kuru sonsöze ulaşmak için gereken yaklaşık üç saatlik […]

24.08.2021 | ulasufuk

Boomerang X’in en güçlü yönlerinden biri de ana kusurlarından biridir. Aslında kavramsal olarak basit bir başlıktan bahsediyoruz, sokakta bir an bile kaybolmadan ya da kim bilir hangi dikkat dağıtıcı şeylere dalmadan doğrudan konuya giriyor. Aslında, dürüst olmak gerekirse, sizi biraz pişmanlık duyacak kadar uygun ve taze, çünkü kuru sonsöze ulaşmak için gereken yaklaşık üç saatlik oyunun çok ötesine geçmek istersiniz. Hoş New Game Plus modunu da tamamlamayı hedefliyorsanız, sakince ikiye katlanacak), o dünya hakkında daha fazla ayrıntı keşfetme ve belki de bu savaş sisteminin daha yapılandırılmış bir şeye uygulandığını görme arzusuyla birlikte. Bumerang X, aceleci ve doğrudan yoluna uygun olarak bir gemi enkazı ile açılır. Başka hiçbir şey bilmeden sadece ve sadece bandajlı ellerini gördüğümüz sessiz kahraman, gizemli bir adanın kumsalında uyanır. Terk edilmiş ve uğursuz bir yerin birkaç dakikalık keşfi- kabaca elle fırçalanmış dokularla süslenmiş parlak renk paletine rağmen- ve bir sunakta, bütüne adını veren bumerangla karşılaşırsınız. İkincil egomuzun hem düşmanları öldürmek hem de tam hızda havaya fırlatmak için çok uzak bir mesafeye fırlatabileceği, yerden birkaç metre yüksekte güçlü bir ivme ve taktiksel ağır çekim karışımıyla hareket eden bir çapraz bıçak.

Daha önce de belirtildiği gibi, DANG’ın ilk çalışması! gerçekten hepsi orada, sadece öldürmenin önemli olduğu, az çok dolambaçlı arenalarda rakip ordularından sağ kalan çılgın bir birinci şahıs aksiyon nişancı oyununda. Yavaş yavaş açılacak bir dizi beceri tarafından verilen hafif bir ilerleme hissi dışında ne eksik ne fazla: fark yaratabilecek ekstralar, ancak her zaman ve ancak tek bir silah sağlayan bir savaş sisteminin kalbini hiç üzmeden. Bir hareketlilik vurgu abartılı. Çünkü Boomerang X’te uzayın neredeyse hiçbir sınırı yoktur ve gerçekten de seviyeler, yerden birkaç metre yüksekte birbirine bağlı canlandırıcı bir ölüm isyanında havada saplantılı gibi zikzak çizilen oyun alanları haline gelir. Tutmaların, platformların ve çıkıntıların (üzerinde bir miktar enerjiyi geri yükleyebileceğiniz değerli alanların sıklıkla bulunduğu… büyük varlığına rağmen, bir tür öznel platformda modellenmiş sıkı kontrol beklemeyin. Aksine, Boomerang X tamamen akışla, evcilleştirmek ve kendi yararınıza kullanmak için eylemsizlikle ilgilidir.

Bu nedenle, belirli bir platforma inebilmenin açık olmaktan çok uzak olduğu gerçeği- hatta her yerde neşeyle öfkelenen kaosun ortasında- yoğun, ilgi çekici ve canlandırıcı bir deneyim tarafından iletilen mükemmel duyumları sadece kısmen sınırlandırıyor. Küçük haliyle bile kendi başına yeterli olduğunu kanıtlayan zarif bir ölüm dansı: Boomerang X aslında sınırlı bir oyundur ve oyun tasarımı açısından zar zor çizilmiştir, bu da (ve iyi!) önemsiz olmayan bir oyunun temelleri. Bu nedenle DANG’a yazık! ilham verici bir özü tam olarak kullanamadı, onu yüksekliğe bir konturla süsledi. Gerçekten de, zar zor çizilen ancak büyüleyici bir ortam hakkında daha fazla bilgi edinmek, bazı koleksiyon öğelerini aramak için biraz keşif eklemek ve her şeyden önce, tekrar oynanabilirliği teşvik edecek şekilde bir Hotline Miami tarzı puanlama sistemi eklemek ilginç olurdu. güçlü ve şakacı özgür bir dövüş sistemini gerçekten kırbaçlamak için.

Oyun erişilebilirliğine de büyük önem verilmiş, bu da oyunu istediğiniz şekilde özelleştirmenize olanak tanıyacak. Speedrun modundan gerçek özel ayarlara başlar. Aslında yakındaki düşmanların, kalkanların ve yerçekiminin uyarısını devre dışı bırakabilirsiniz. Bu nedenle, en rekabetçi olan, hayatta kalmanın gerçekten zor olacağı daha da heyecan verici bir deneyim yaşayabilecektir. Rahatlatıcı bir deneyim yaşamak isteyen herkes için bunun tam tersi geçerlidir, çünkü yenilmezliği harekete geçirebilir: bu nedenle ölmek imkansız olacaktır.

Kısacası, bir bumerangın basit kullanımı bizi başından beri eğlendirdi. Dinamizm ve adrenalin, zamana karşı kendinize meydan okuyacağınız birkaç saatlik oynanışı garanti eden bu yeni oyunu karakterize ediyor. Türün sevenler için olduğu kadar iğrenç yaratıklar tarafından boğulmaya hazır olan herkes için kesinlikle tavsiye edilir.


7

Artılar

  • Oyun heyecan verici
  • Sanatsal Görsellik

Eksiler

  • Tekrarlar bir hayli fazla