-->
Razer Hammerhead True Wireless inceleme

Razer firmasının Hammerhead True Wireless kulaklığı, rahat kullanım ve göze batmayan bir tasarım ile karşımıza çıkıyor.

04.06.2021 | ulasufuk

Üst düzey donanımların dünyadaki en önemli üreticilerinden biri olan Razer firmasının Hammerhead True Wireless kulaklığı, rahat kullanım ve göze batmayan bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. Sizlere oldukça tatminkar müzik deneyiminin işitsel kısmında tam destek sunmayı vaadediyor. Bizler de orta sınıf wireless kulaklıkları segmentinde ciddi bir hamle yapan Hammerhead ‘in tasarım, performans, kalite ve fiyat konularındaki detaylarını incelemeye başlayabiliriz.


Oyunculara yönelik ürettiği aksesuar ve donanımlarıyla tanınan Razer’ın bu kulaklığı üremekteki en büyük amacı mobil oyunlardaki ses gecikmesini ortadan kaldırmak. Razer, kulaklıklarında Bluetooth 5.0’ın özelleştirilmiş bir versiyonunu kullanıyor. Mobil platformlar hedef alınarak çalıştırılan bu özelleştirilmiş ultra düşük gecikmeli mod, özellikle FPS oyunlarında oyunseverler için çok büyük öneme sahip ses gecikmesini yalnızca 60 ms’ye düşürüyor. Ayrıca Bluetooth 5.0’ın özelleştirilmiş bir versiyonunun kullanıldığı kulaklığın düşük gecikme modunda ses kalitesi ve pil ömrü de korunuyor.


Bir kulaklıktan beklenen en önemli özelliklerden birisi olan ergonomi konusunda Razer’ın oldukça iyi bir iş çıkarttığını belirtmeliyim. Kulaklığın ne çok ağır ne de çok hafif olduğunu belirtmeliyim. Kulağınıza taktığınız ilk anda gerçekten iyi bir kulaklık ile buluştuğunuzu hissediyorsunuz. Bu noktada tasarımdaki ergonominin etkilerini ilk başta hissediyorsunuz. Özellikle oldukça hafif ve plastik malzemeden yapılan kulaklığın kulağınıza temas eden kısmındaki malzeme kalitesi orta düzeyde. Uzun süreli kullanımların göz önüne alınması ile tasarlanan bu yumuşak malzeme kulak derinizi çok terletmeyecek şekilde ayarlanmış. Bu en ufak rahatsızlık duymadan saatlerce kullanımı olanaklı kılıyor. Aynı zamanda kulaklığın oldukça esnek tasarlandığını belirtmeliyim.


Kesintisiz üç saat kullanım sunan kulaklık içinden ayrıca dört kez tam şarj imkanı sunan ilave bir USB-C şarj kabı çıkıyor ve bu kab ile birlikte kullanım süresi onbeş saate kadar çıkıyor. Hammerhead True Wireless oyun sırasında oluşabilecek terlemelere veya su sıçramalarına karşı IPX4 suya dayanıklılık sertifikasına sahip bir ürün. Çalan parçayı değiştirme, gelen çağrıları cevaplama, seçilen sesli asistanı tetikleme gibi dokunmatik kontroller kulaklık üzerinden yapılabiliyor. Fakat ses seviyesini ayarlamak istiyorsanız bunu telefonunuzdan yapmanız gerekiyor.


Razer’ın Hammerhead True Wireless ile ilgili genel değerlendirmemize gelecek olursak; ortalama malzeme kalitesi, ergonomik ve kullanıcı dostu tasarımı, güçlü performansı ve şık detayları ile bir wireless kulaklığından beklenilen en temel özellikleri Hammerhead True Wireless’nın fazlasıyla bünyesinde bulundurduğunu belirtmeliyim. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra pek çok kullanıcıdan olumlu not almayı başaran şık ve sade bir tasarıma sahip kulaklık, incelemeyi yaptığınız sırada en ucuz 440 TL fiyat etiketi ile şatışa sunuluyor. Ürün son dönemde wireless kulaklık arayan telefon sahiplerin ilk etapta değerlendirmesi gereken bir ürün olmuş diyebilirim.

Model AdıHammerhead True Wireless
Önemli ÖzelliklerOyun, Suya Dayanıklı, Kablosuz
Ortalama Pil Ömrü15 Saat
Pil Hücre BileşimiLityum iyon
Kulaklık Sürücüleri13 mm
Bağlantı TürüKablosuz
Şarj Edilebilir Pil DahilEvet
Mikrofon Hassasiyeti (@1khz)42 ± 3 dB (1 kHz)
Mikrofon Sinyal Gürültü Oranı≥ 55 dB
Ürün Boyutları7.8 x 3.5 x 2.5 cm; 50 gram

8

Artılar

  • Başarılı görsel tasarım
  • Etkileyeci bass performansı
  • Düşük gecikme süresi

Eksiler

  • Tiz'ler çok zayıf
  • Pil seviyesi daha iyi olabilirmiş