-->
Soniqs PUBG Global Invitational.S 2021’in Şampiyonu Oldu

7 Milyon ABD Dolarından Fazla Bir Ödül Havuzuyla PGI.S, PUBG Esports Tarihindeki En Büyük Etkinlik Oldu

30.03.2121 | ulasufuk

7 Milyon ABD Dolarından Fazla Bir Ödül Havuzuyla PGI.S, PUBG Esports Tarihindeki En Büyük Etkinlik Oldu

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS’un (PUBG) yaratıcısı KRAFTON, Inc., bugün Güney Kore’de, 5 Şubat – 28 Mart 2021 tarihleri arasında geçen sekiz haftalık espor festivali PUBG GLOBAL INVITATIONAL.S (PGI.S)’in sonuçlarını açıkladı. Soniqs, PGI.S Şampiyonu olarak taçlandırıldı ve tüm festival boyunca 1,29 milyon ABD dolarından fazla kazandı. PGI.S Pick’Em Challenge’dan özel oyun içi öğelerin satışından elde edilen gelir sayesinde, toplam ödül havuzu 7 milyon ABD dolarının üzerine çıktı ve bu PGI.S’i espor tarihinin en büyüklerinden biri haline getirdi.

KRAFTON CEO’su CH Kim, “Kalplerimizi mücadeleye adadığımız ve COVID salgını nedeniyle belirsizliklerin ortasında imkansız görünen bir e-spor etkinliğine ev sahipliği yapmayı başardığımız için etkinlik bizim için anlam taşıyordu” dedi ve “PGI.S’e olan ilgisini gösteren hayranlara ve sekiz haftalık süre boyunca yoğun ve şiddetli rekabetle hayatta kalmanın gerçek anlamını gösteren oyunculara şükranlarımı sunuyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

PGI.S, sekiz rekabetçi bölgeden 32 takıma ev sahipliği yaptı. Geçtiğimiz haftalarda ödemeler haftadan haftaya yükselirken takımlar olabildiğince çok para ödülü toplamak için mücadele etti. Yarışma sonunda en çok para ödülü alan takım PGI.S Şampiyonu olacaktı. Dünyanın dört bir yanından en iyi PUBG Esports ekipleri arasında gerçekleşen iki aylık rekabet, bu hafta sonuna kadar sürdü. Etkinliğin final maçına girerken, hala birinci sıraya ulaşabilecek çok sayıda takımın yanı sıra büyük para ödülüne götürecek diğer ilk dört pozisyon da vardı. Kuzey Amerika’nın arka arkaya PCS Şampiyonları Soniqs, PGI.S Şampiyonu unvanını eve götürmek için final maçında on iki skor toplayacaktı.

PGI.S Şampiyonu olarak taçlandırılmanın nasıl bir his olduğu sorulduğunda, Soniqs’ten hwinn “Sanki dünyanın zirvesindeymişiz gibi” dedi. “Tüm dünyadaki harika hayranlarımıza ve destekçilerimize minnettarız. Özellikle bizden şüphe duyanlara – hepiniz, bizim daha fazlasını kazanmayı istememizi sağladınız.”

Artık PGI.S sona erdiğine göre KRAFTON, Inc. geçen yılki PUBG Continental Serisinin (PCS) başarılı formatına dayalı iki etkinlik düzenleyecek; Haziran’da PCS4  ve Eylül’de PCS5  gerçekleşecek. Aksiyon, dünyanın en iyi takımlarını Kasım ayında PUBG Global Championship (PGC) ile bir araya getirerek sona erecek.

Daha fazla bilgi için lütfen www.pubgesports.com adresini ziyaret edin veya bizi sosyal medyada (Twitter/Instagram/TikTok/YouTube/Twitch) takip edin. Basın materyalleri için bu linki ve bültenler için lütfen resmi PUBG Esports basın odasını ziyaret edin.

Popüler Haberler


Capcom bugün, yakında çıkacak olan ve merakla beklenen korku oyunu Resident Evil ™ Village ve diğer franchise haberleri


Şirketler arası espor turnuvası GGCorp, dördüncü organizasyonuyla Mayıs ayında bir kez daha şirket çalışanlarını bir araya getiriyor.


Call of Duty: Mobile’ın 2021 yılı Dünya Şampiyonası Turnuvası, Sony iş birliği
ile 3 Haziran’da başlayacak ve birbirinden zengin ödüllerle dolu olacak.


Alman sertifikasyon enstitüsü VDE, 10 ms altı giriş gecikmesi değeri ve 1000 nit üzeri parlaklığa sahip HDR özelliklerine sahip olan Samsung 2021