-->
Ben 10: Power Trip

Ben 10’un inanılmaz ve renkli dünyasında geçen Power Trip

15.10.2020 | ulasufuk

Ben 10’un inanılmaz ve renkli dünyasında geçen Power Trip, kuzeni Gwen ve büyükbabası Max’in eşlik ettiği, ana kahramanı sevgili Ben’in olduğu yepyeni bir hikaye anlatıyor. Üçü rahatlatıcı ve hak ettikleri bir tatilin tadını çıkarıyor. Avrupa’da, Büyücü ortaya çıktığında, bir büyü sayesinde Boşluktan kötü ve korkutucu yaratıkları çağıran serinin ikonik düşmanlarından biri. Neyse ki Ben’e, daha sonra detaylı olarak tartışacağımız Oyunda anlatılanlar, kendisini, ünsüz ve övgüsüz, kesinlikle genç izleyiciyi memnun edecek dizininkine uygun bir olay örgüsü olarak tanımlıyor. Harekâtın tamamlanması için gereken dört saat, üç ana göreve bölünmüş olmakla birlikte, bazı durumlarda biraz kafa karıştırıcı olan bazı anlatı problemleriyle de karakterize edilmektedir. Başlığın kısa ömrü, neyse ki, hepsi çok eğlenceli olan çok sayıda yan görev ve isteğe bağlı aktivitelerle dengeleniyor; Ben’i bir pizza dağıtımcısının yerine koyan ve bazı yönlerden Örümcek Adam 2’deki aktiviteyi hatırlatan birini düşünün. Ne yazık ki, bir deneyimi genişletmek için çok sayıda aktiviteye rağmen hazırlandı. aksi takdirde çok dar, bunlar oldukça tekrarlayıcıdır.

Mevcut ikincil görevlerden biri, dizinin bir diğer önemli düşmanı Lord Decibel’e adanmıştır. Bu görevin tuhaflığı ve bundan bahsetmemizin nedeni bu, Ben’in dans pistinden kaçınarak dans pistinde ilerlemesi gereken bir platform bölümüne benzer ilginç bir mini oyunun varlığı ile karakterize edilmesidir. ışıklı kutular. Oyunun ritmini akıllıca bozmayı başaran ve biraz fazla basit olsa bile gerçekten başarılı bir görev olduğu ortaya çıkan hoş bir ara bölüm.
Tamamen eğlenceli terimlerle konuşan Ben 10: Power Trip, kendisini, her biri kendi iklimi ve kendi mimarisine sahip üç büyük ana alanla karakterize, geniş bir açık dünyaya sahip klasik bir 3D aksiyon olarak sunuyor. Kendimizi yönlendirmek için, uygun menüden erişilebilecek bir haritamız ve bir ekran mini haritamız olacak. Keşfi hızlandırmak için, Ben’in scooter’ı, oyuncunun hareketlerini hızlandıran güzel bir numara ve ilk kez çeşitli yerlere ulaştıktan sonra mevcut olan hızlı seyahat olduğunu düşünüyoruz.

Başlığın merkez noktası olan savaş, her şeyden önce mevcut 6 uzaylı sayesinde oldukça çeşitlidir. Inferno, XLR8, Diamante, Tigre, Dueperdue ve Rocciashock aslında hem savaşta hem de keşifte oldukça farklı ve kendine has özellikleri var. Omnitrix’in tüm formlarını birleştirmek için, bazı basit kombinasyonlar ile çevrili hafif ve ağır saldırılardan oluşan oldukça basit bir savaş sistemi buluyoruz. Kısaca çok karmaşık bir şey değil, ama başlığın atıfta bulunduğu seyirci için kesinlikle uygun. Bir yandan kahramanın uzaylıları iyi karakterize edilmişse, aynı şeyi düşmanlar için söylemek mümkün değildir. Aslında, üç tür düşman vardır: kara düşmanları, uçanlar ve zırhlı olanlar. Bu nedenle, oyun haritası boyunca renkleri bulunduğunuz bölgeye göre değişen aynı uzaylılarla karşılaşacağız. Bu nedenle, karşılaşılan rakiplerle ilgili ciddi bir boşluk var, bu da dövüşleri oldukça tekrarlayan ve uzun vadede oldukça sıkıcı hale getiriyor. Oyunda ilerledikçe, Ben’in yeteneklerini üç dal aracılığıyla geliştirmek de mümkün olacak: savunma, güç ve kritik vuruşları vurma şansını artıran “şanslı atış”. Oyun dünyası ayrıca enerji çubukları ve benzerleri gibi bazı geçici artışlar sağlayan tüketilebilir öğelerle doludur.

Ben 10’da çok önemli bir unsur: Power Trip kesinlikle yerel kooperatif modudur: ikinci bir kontrol cihazı bağlayarak, serinin anti-kahramanlarından biri olan Kevin 11’i kullanmak mümkün olacaktır. Kevin, Omnitrix versiyonu olan Antitrix sayesinde Ben’in 6 uzaylını taklit edebilecek. İkinci oyuncu, her iki kullanıcı için de aynı oyun yapısı ile birinci oyuncunun tüm yeteneklerine sahip olacaktır. Ayrıca, ikinci oyuncu ara sahnelerde görünmez ve konuşulacak karakterler veya basılacak düğmeler gibi ilgi çekici noktalarla etkileşime giremez. Ben 10: Power Trip’in kooperatifi bu nedenle çok doğru olmayan basit bir eklemeye dönüşür, ancak doğru kullanılırsa kesinlikle daha fazlasını verebilirdi.

Teknik bir bakış açısından, Ben 10: Power Trip kesinlikle bir mucize çığlık atmıyor, tam tersine. Xbox One X’teki oyun testimiz sırasında birkaç boşluk ve sorunla karşılaştık; Kahramanın poligonal modellerinin – ve tüm biçimlerinden – iyi yapılmış olmasına rağmen, çoğu zaman anonim olan ve bazı durumlarda yetersiz korunan diğer tüm karakterler için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Çoğu durumda yetersiz tanımlanmış dokuları yüklerken sorunlar var. Dahası, bazı durumlarda, özellikle kooperatif modunda bazı çerçeve düşüşleri ve birkaç hata gördük, bu da bizi oyunu yeniden başlatmaya zorladı. Neyse ki bunlar bir yama ile çözülebilecek ve yakında ulaşacağını umduğumuz sorunlar. Sese gelince, başlıkta dizide çok sevdiğimiz müzikler ve kahramanların orijinal sesleri yer alıyor. Animasyon serisinden de alınan ses efektleri iyi bir şekilde yeniden üretildi. Beklendiği gibi, dublaj en yüksek standarttadır, ancak maalesef sadece orijinal dilde mevcuttur. Her halükarda, hem diyaloglarda hem de menülerde İtalyanca altyazılar var, bazen bazı fena yanlışlıklar gösterse de.


6

Artılar

  • Açık dünyası keyifli
  • Sesler başarılı

Eksiler

  • Grafikler eski nesil gibi duruyor
  • Kamera kontrollerinde ciddi hatalar var