Dragon Ball Z: Kakarot İnceleme

Dragon Ball Z Yarı açık dünya macera rol yapma oyunu, Dragon Ball FighterZ ile daha uyumlu hale getiriyor. Bu oyun, bu ikisinin yaptığı gibi her türlü ‘orijinal’ kampanyadan uzaklaşıyor, ancak mangayı olabildiğince yakından takip etmeyi ve hikayenin merkez sahne almasını sağlamayı amaçlıyor. Bir feragatname olarak, çocukluğumdan beri hayranıyım ve yıllar boyunca çıkan oyunların çoğunu oynadım. Ve bu, yıllar boyunca çeşitli oyunlarla anlatılan bir hikaye olduğundan, Raditz’den Buu’ya kadar olan açık spoiler.

Yarasadan hemen sonra, bariz olan bir şey, CyberConnect2’nin bu oyunun geliştirilmesine gösterdiği özen. Anime izlemeden ve bu kadar çok özlemeden bu oyunu kolayca oynayabilirsiniz. Şovdaki neredeyse daha az unutulmaz bitlerden bazılarını yeniden yaratmaya giden gerçek bir özen var. İster Namek Efsanesi boyunca Vegeta’nın sorumluluğunu alıp almayın, Frieza’nın adamlarını tek tek çıkarmak ya da Piccolo’nun Android 19 ve Cell ile ilk formunda savaşması.

Serinin en iyi anlarından bazıları abartılı kavgalarda değil, aradaki anlarda. Oyun, hikayeyi anlatırken en iyi haliyle. Bu oyunda çok fazla cutscenes var ama iyi bittiğinde güzeller. Serinin ruhunu yakalar ve çaresiz bir android’de Big Bang saldırınızı spamlamaktan alamayacağınız birçok hikayeyi doldururlar. Normalde oyunlara girmeyen küçük anlara zamanları verilir ve destanların sonuna doğru daha ünlü anlara sizi bir anlığına anime’ya taşıyan hoş dokunuşlar verilir. Onunla savaş sırasında Vegeta uçuşunu göndermeyi takip et ve oyun yavaşlatır ve yüzünü kareye yakaladığında yakınlaştırır. Yıllar boyunca sayısız kez yapılan bir dövüşte oynamak hoş bir sürpriz. Dragon Ball Z dövüşe dayalı bir hikaye olduğu kadar, gerçekten de Goku, ailesi ve arkadaşları hakkında. ‘Kakarot’ adının nereden geldiğini bilmelisiniz, çünkü bu oyunun büyük bölümleri için titüler kahraman olarak oynamıyorsunuz. Erken yaşta gerçekten keyif aldığım Gohan, Piccolo ve Vegeta, özellikle Gohan ve Vegeta arasında süzülüyorsunuz. Peki, aslında oynamak nasıl bir şey?

Oyun, diğer kapalı alanlara erişimi olan yarı açık bir dünya alanı ve savaşlarda omuz üstü alan savaşçısı arasında bölünmüştür. Dövüş sistemi basittir: bir düğme saldırısı, savaştan önce donatabileceğiniz bir dizi süper hareketiniz var ve muhtemelen en sevdiğim ‘adım’ düğmesine sahipsiniz. Basit olmasına rağmen, oldukça keyifli buldum. Dolu olduğunda, gücünüzü ve hızınızı gerçekten artırmanıza ve hikayeye uygun olarak her seferinde yanınızda destekleyici savaşçılara sahip olmanıza izin veren bir dalgalanma ölçer var. Hikayede karşılaştığınız her dövüşte, karşılaştığınız her karakterin hiçbir şey yapamayacağınız kendi süper hareketleri olacak. Sadece vurulmaktan kaçınmakla ilgili. İster Guldo’nun telekinetik güçleri, isterse Android’in sağlığınızı sizden alabilme yeteneği olsun, bunlar farklı zorlukları temsil ediyor. Ve bu sadece ben olabilirim, ama bazı kavgaları diğerlerinden çok daha kolay buldum ve bu tür serileri yansıtıyordu. Buu’yu Gohan ve Frieza ile Trunks ile dövüştüm, ancak Vegeta ile Bardock veya Goku’ya karşı Android 20’ye karşı mücadele ettim. Tüm yan görevleri yapsaydım ve oyunun diğer yönlerine zaman koyarsam, çok daha kolay savaşır.

Bir süre sonra hikayeye daha fazla takılı kalmamın bir nedeni var. Oyunun diğer yarısı ise RPG yarı açık dünya alanı. Bu oyunda ana hikaye dövüş unsurunun dışında birçok harika şey var. Z Encylcopedia muhtemelen gelecekte oyunu oynamaya devam etmemin nedenlerinden biri. Dizi ve karakterler hakkında bilgi hazinesi ve serinin anları hakkında daha az konuşulanlara küçük geri aramalar.

Harita üzerinde hareket etmek de eğlencelidir ve uçuş kontrollerine alıştığınız anda doğru hisseder. Şovda olduğunuzu ve yeni bir karşılaşmaya uçtuğunuzu hissediyorsunuz ve Saiyans, Piccolo’dan biraz daha hafif hissediyor ki bu mantıklı. Haritanın etrafında, partinizin süper hareketlerini yükseltmek için kullandığınız bir şey var, ancak gerçekten gitmenize ve hepsini toplamaya çalışmanıza gerek olmadığını buldum. Destanlar arasındaki çeşitli ‘ara’ noktalarında size açık olan yan görevler, gerçekten sıkıcıdır. Çoğunlukla, izciniz dışarıdayken bir alanın üzerinde uçmanızı, parlak zemin parçaları aramanızı içeren görevleri getirirler. Ve teslim ettiğinizde, ekranları yeni bir alana yüklemek arasında, farklı bir alanda bulmak için 3 öğe daha var.

Bu oyunda kendini iyi hissettiren bir yemek pişirme ve balık tutma elemanı var. Goku ve arkadaşlarının şovda yemek yemeye meyilli olması güzel bir baş sallama ama zamanımı bu oyuna bakmak istemiyorum elma için. Ejderha toplarını aramak hoş bir dokunuş ama sonra kontrol mini oyunu Kontrol Odası var ama sadece tacked. Hikayenin ne kadar cilalı olduğu ve savaş sisteminde nasıl harika bir iş çıkardıkları için oyunun bu bölümlerinin ne kadar kötü olduğunu fark ediyorsunuz. Herhangi bir mangaya dayanmadığı ve sadece anime için yaratıldığı gibi, Topluluk Kurulu’ndan veya yemek pişirmekten daha çok değil. Ve sonra bir tür kesme sahnesi var. Oyunda karşılaşılan birçok dövüşe kendi kesikleri verilirken, çoğunluk


Yorum Yazın