“Save the Children” Bağış Yayınında 24 Saat İçinde 42 Bin Dolar Toplandı

World of Warships’in en son güncellemesiyle birlikte, Wargaming ekibi tarafından 19 Aralık 2019 tarihinde “Save the Children” adıyla bir bağış yayını gerçekleştirildi. 24 saat boyunca devam eden bağış yayınında, kısa süre içinde beklenenin üzerinde bağış toplandı.

Wargaming ekibi, “Save the Children” yayın bağışı boyunca oyuncular için birçok etkinlik düzenledi.  Bağış toplanan yayından gelen gelir ihtiyacı olan çocuklara yardım için kullanılacaktı. Ekip, 24 saat süren bu yayın bağışında beklentilerinin üzerinde bağış topladı. 24 saatlik yayın tüm dünyada aynı saatte başladı. Oyuncular ise World of Warships oyununun oyun içi marketinden özel kamuflaj gibi eşyalar ve özel gemiler alarak bağışa destek oldu.

Umut edilen bağış miktarı kısa sürede toplandı

Wargaming ekibinin düzenlediği “Save the Children” bağış yayınında kısa süre içinde 35 bin dolar bağış toplandı. 25 bin dolar toplanmasını umut eden ekip, 24 saat boyunca süren etkinlikte 42 bin dolar toplayarak beklenen miktarı neredeyse ikiye katlamış oldu. Bağıştan önce oyunculara yapılan anket sonrası karar verilen etkinliklerin hepsi oyunculara sunuldu. Yayın esnasında bazı oyun görevlilerine eğlenceli şakalar yapıldı. Bunlardan biri ise suratına pasta yiyen personel oldu!

Bağış yayını boyunca Wargaming ekibi, oyuncuları eğlendirdi. Yayına katılan oyunculara birçok özel hediye verildi. Bu özel hediyeleri kazanan oyuncular aynı zamanda oyun içi özel eşyalar alarak da bağışa destek oldu. Bu oyun içi bağışlar ise 14 Aralık 2019 tarihinde başlatıldı. Oyuncular, bu tarihten “Save the Children” bağış yayınına kadar olan süre boyunca oyun içi bağış yaptı. World of Warships oyuncularının yayını daha sonrasında da izleyebilmesi için birçok kayıt linki paylaşıldı. Bu linkler sayesinde oyuncular istediği zaman yayını izleyebilecek. Birçok etkinliğin düzenlendiği 24 saatlik yayını kaçıran oyuncular bu sayede tekrardan eğlenceye ortak olabilecek.

İsteyen oyuncular “Save the Children” yayınını World of Warships’in Twitch hesabından izleyebilir.

https://www.twitch.tv/directory/game/World%20of%20Warships

Yorum Yazın