Dark Devotion İnceleme

Dark Devotion cesaretle öykünme ile özgünlük, gelenek ve yenilik arasında sürekli bir denge arar. Amaç, eğlenceli bir bakış açısıyla geniş bir şekilde başarıldığını kanıtlarsa, destan Yazılım’ın çok yüksek sonuçlara ulaşmasını sağlayan dengeden yoksun olan genel uyum düzeyine büyük ölçüde dayanır. Dirilişin teması da Dark Devotion ele alınmıştır, ancak Miyazaki tarafından daha çok Hıristiyan ve doğrusal olan oryantal ve döngüsel bakış açısından farklı bir anlam ifade etmektedir. Aslında, Ruhlarda olduğu gibi, deneyimin eğlenceli ilerleyişinin yapılandırıldığı eksen, kendisinden yalnızca kurtulabileceği lanetli bir yerde bulabilecek kahramanımızın “yeniden doğuşunun” mekaniği ile temsil edilir. onun sayısız meydan okumalara meydan okuduktan sonra.

Bu anlamda, çalışmanın iki boyutlu olmasından ötürü, Dark Devotion gerçek bir ruhtan çok daha güçlü bir metroidvania hatırlıyor. Her ölüm – ve birçoğu olacak – bunu, inançlarımız için tanrılardan bir ödül alacağımız bir canlanma izleyecek. Bu özellik, aynı zamanda, bu özel ödüllerin aşırı çeşitliliği sayesinde, oyun deneyimine sürekli tazelik vermeyi başarır: dayanıklılıktaki artıştan, her yeni zindandan önce bize sağlanan özel bir kalkan yaratmaya, kısaca kendimizi buluruz. Avantajımızdan yararlanmak zorunda kalacağımız çok sayıda değiştiriciyi yönetmek. Malus gelince, geliştiriciler, 2B formülünde bir ruh gibi ölümle garanti edilen cezayı tekrar önermek için tam olarak optimal olmayan bir yol bulmuşlardı: Dark Devotion, savaşa düşmek, tüm sarf malzememizi kaybetme ihtimaline yol açmayacak. onları kurtarma.

Bu seçeneklerin etkisini azaltmak için, formülün katılığına bazı hafifletici faktörler eklenmiş, bu da deneyimi daha az cezai hale getirmiş, aynı zamanda daha az “öğretici” yapmıştır, oyuncuya üretim mantığından en iyi şekilde nasıl yararlanılacağını öğretmeden : o seviyedeki patronun bizi beklediği odadan dışarı çıktıktan sonra, hızlı ve ücretsiz bir ışınlanma ile doğrudan düşmana dönmemizi sağlayacak bir tasarruf noktası bulacağız. Dahası, oldukça basit ve özgün olmayan bir arayış sistemi, giderek daha büyük ödüller kazandıracaktır: belli sayıda düşmanın öldürülmesi, belirli eylemlerin gerçekleştirilmesi veya belirli öğelerin bulunması, ilerletme için temel olacaktır; zindan tüketmek için bazı ekstra kaynaklar ile.

Geleneklere göre, oyuncunun yeteneği açıkça hikayenin ilerlemesinde aktif bir rol oynar: dayanıklılık, yaşam, mana, zırh ve yapım genç Templar’ımızın ilk merkeze dönme acısı ile daha iyi yönetilmesi gerekir. çok yıllık, ölümcül bir diriliş içinde. Her durumda, istatistiklerin etkisinin, belirli patronların veya düşmanların belirli modellerde veya silahlarda kesin olarak daha zayıf olması koşuluyla, belirli setlerin ve yeteneklerin inşasına daha fazla vurgu yapıldığını garanti ettiği açıktır. Dark Devotion, kusursuz bir şekilde tamamen eksik olana kadar bir seviyeyi tekrar etme gereği tarafından verilen döngüsellik duygusu, bu anlamda kendisini Ruhlar gibi türden güçlü bir şekilde uzaklaştırır. Çeşitli odaların keşfedilmesi sırasında, özellikle güçlü ve oyuncuya sayısız yaklaşımlar sunabilen tuhaf eserler: düşman için maddi olmayan ama ölümcül eksenler çıkaran tılsımlar, düşmanlarına karşı ölümcül baltaları fırlatan her yerde biçen şok dalgaları, patronun yüz kaymasına zarar verecek kadar yıkıcı bir saldırıya yetecek kadar koruyucu kalkanlar üzerinde.

Tüm bunlara, kombinasyonların en klasik olanı eklenmiştir: uzaktan yapılan, yüklü ve hafif olan ağır saldırılar, atışların ve dövüşlerin geribildirimlerinin yanı sıra, deneyimi hiç sinir bozucu hale getirmeden çok iyi çalışır. Ancak, ilerleme sırasında, bir “lanet” başımıza çaresizce gelebilirdi ve bu her kurtuluş umudumuzu etkileyebilir. Bir çağrıcı ve etkileyici görsel imgenin inşasında yüksekliklere değen sanatsal yönden hiçbir şeyden şikayet edemiyoruz, vahşiliğin arasında vahşet arasında hızlıca geçen, iyi bir dengeye sahip, değişken fantezili keşif alanları arasında ve daha gerçekçi bağlamlar arasında değişkenlik gösterebiliyor. bir sıçramak-korku ve çökmekte olan Gotik-Romanesk mimarisi.


Comments are closed.