Resident Evil 2 inceleme

Orijinal oyun gibi, Leon Kennedy veya Claire Redfield seçenekleriyle başlarsınız. Her iki karakter de kendi ihtiyaçları için Raccoon City’ye geliyor. Baştan beri değişiklikleri hissedebilirsiniz. Olayların bazılarını ilk açılış kinematiğinden oynayabilirsiniz. Bazı olaylar orijinaline benzer ve bazı olaylar tamamen değiştirilir. Oyunda keşfedilecek yeni alanlar var ve mevcut bazı bölgelere çok şey katıyor. Özgün remake’in hikayeye yeni öğeler ve yeni öğeler eklemesinden nasıl zevk aldıysanız, bu yeniden dizinin tadını çıkarmanın zevkine hayran kalacaksınız!

Farkedeceğiniz ilk şey, bu oyunun sunduğu yoğun görüntüler. Oyun kesinlikle çok güzel. Sinemaya geçerken canlı bir aksiyon filmi izlemeye benziyor ve karakterlerin birbiriyle etkileşime girdiğini görüyorsunuz. Ortamlar atmosferle doldurulur. Orijinal
Resident Evil 2’yi hiçbir zaman çok korkutucu olarak düşünmedim, burada ve oradaki bazı atlama korkuları dışında, ama oyunun yeniden yapılması karakola bile korkutucu geliyor. Bazı alanlar o kadar karanlık ki, bölgeyi keşfederken karakteriniz bir el feneri bırakacak. İstediğim zaman açıp kapatabileceğim bir el feneri olması iyi olurdu, çünkü karakter karanlık alanlarda her zaman ışığı açmayacak, bu da beni zaman zaman nesneleri veya ayrıntıları özlememi zorluyor. . Kaç odanın değiştirildiğini görmek gerçekten güzel. Büyük bir tadilattan geçen tanıdık parçalarla karşılaşacaksınız (daha iyisi için). Örneğin, üst kattaki dişlilerin bulunduğu küçük oda bir saat kulesine dönüştürüldü. Orijinal oyunda açık olan bazı odalar ve koridorlar engellenmiş, ancak orijinal oyunda sıkışmış olan bazı koridor ve koridorlar keşfe açıktır. Kartlar ve odaların tasarımı ile ilgili olarak, remake orijinali birkaç seviyede aşar. Ortamlar söz konusu olduğunda, orjinalinde özlediğim tek şey, ofisinin farklı ofislerinin incelemesi gibi çevreye bakmak için yapılan yorumlar. Çoğu ortam, bir açıklama yapmadan kendileri için konuşur.

Oyun, üçüncü şahısta Resident Evil 7’ye benzer bir his uyandırıyor. Karakterin arkadan görüntüsünü alıyoruz ve omuztan bir bakış açısı alıyoruz. Açıkçası, Resident Evil 6 karakter kontrolü gibi görünüyor, ancak karakter üzerinde daha iyi kontrolüm var. Düşmanlara saldırmak için kullanılabilecek hiçbir yakın dövüş ya da yenilmezlik yoktur. Tek yakın dövüşçü türü bir bıçak ve çok fazla kullanırsanız oyundaki bıçaklar kırılıyor. Bıçaklara ek olarak, el bombalarını ve flaşlı bombaları ikincil bir silah olarak donatabilirsiniz. Bıçaklar ve el bombaları savunma nesnesi olarak kullanılabilir (orijinal versiyondaki gibi). Her yakalandığınızda, düşmanın saldırısına karşı kullandığınız ikincil silahla karşı koymak için bir düğmeye basabilirsiniz.

Düşmanlar orijinalinden çok daha tehlikelidir. Licker her zaman korkacak bir yaratıktır. Licker, karakterinizi fark ettiğinde saldırdığı şekilde her zaman tahmin edilemezdi ve bu davranış kesinlikle yeniden ortaya çıkıyor.
Resident Evil 2’nin orijinal versiyonunda olduğu gibi, Lickers hala ölümümün ana sebebi. Gözleri olmamak için her zaman zayıf yönleri vardır, bu yüzden gizlice sokabilirsiniz. Standart zombiler oldukça zor olabilir. Başlarını, kollarını, bacaklarını ve gövdesini koparabilirsiniz. Bacaklarda zombileri vurmak, onları yenmek veya kafasında kritik bir vuruş yapmak için diğer
Resident Evil oyunlarında olduğu gibi onları öldürmek için en iyi yaklaşım gibi görünüyor. Bir silah patlaması sonucu bir zombinin uğradığı hasar, yeni graphi motoruyla gerçekten güncelleniyor

Beklendiği gibi, William’ın patronu savaşları orijinal oyundan çok daha iyi. Patron savaşında şimdi çok fazla ayrıntı var ve onlar sadece bir patrona cephane basmaktan ve ölüm canlandırmalarının patlamasını beklemekten çok daha fazlası. Patron dövüşleri, patron saldırılarını ve bazılarını önlemek için bir alanda koşmanızı sağlar. Onlar için bazı ipuçları var. Oyundaki en son boss savaşları, hangi senaryoyu oynarsanız oynayın, gerçekten epik. Senaryolardan bahsetmişken oyunun orijinal oyundaki gibi karakter başına toplam iki senaryosu var. Seçtiğiniz ilk karakter için standart bir senaryo ile başlarsınız.


Resident Evil 2’nin orjinal versiyonunda, ilk önce bu karakterin hikayesini görmek için önce Leon veya Claire oynayacağınız, ardından diğer karakterin tarafını görmek için yanındaki bir zamanda karşılaştı, böylece iki karakterin aynı anda kabustan geçtiği izlenimini edindiniz. farklı anlar ve karakterlerden biriyle belirli bölgeleri geçerken kavga kalıntılarını görürsünüz. Temelde, orijinalle, her iki senaryonun da oyuncuların her iki tarafı görmesini sağlayan ortak bir hikaye olduğu izlenimini edindiniz. Yeniden yapılanma ile Leon ve Claire aynı patron savaşlarında aynı alanlarda savaşırken, sonuçlarda değişiklik yapmadan (bazen küçük değişiklikler) savaşan bu hissi tam olarak hissetmiyorum. Diğer karakterin başa çıkması gereken geçmiş bir boss savaşının artıklarıyla hiç karşılaşmazsınız – çoğu boss savaşı, aynı karakterde, diğer karakterlerin bakış açısıyla, aynı alanda ele geçirilir. ilk karakterin senaryosunda boss savaşı hiç yaşanmamıştı. Orijinal oyunun senaryolarının hikayelerinin tutarlılığı bu çatışmaların yeniden ortaya çıkmasıyla bir miktar kayboldu. Spoilerden vazgeçmeden ayrıntılı olarak açıklamak zordur. Bu, ilk senaryonun bazı kısımlarının, ikinci senaryon bitince bir anlam ifade etmediği izlenimini vermektedir. Neyse ki, her karakterin ikinci senaryosu yeni olaylar ve yeni liderler tanıtıyor, bu yüzden ikinci hikaye hikayesi tamamlıyor. Orijinal oyunda olduğu gibi, karşıt tarafları görebileceğiniz bazı yerlerdeki karakterler arasında bir iletişim var.

Oyunda çözülmesi gereken birçok bulmaca var. Bazı nesnelerin belirli bir alanda birbirine bağlanması için basit bir temizliğe sahip bazı büyük bulmacalar vardır. Farklı parçaların kilidini açmak için kullanılan tüm tuşların tümü yerindedir. Karakol boyunca ve gelecekteki alanlarda tonlarca destek alacaksınız. Orijinalin hayatta kalma duygusu, remake için çok sağlamdır. Tüm mühimmat ve şifa objeleri koleksiyonları çevrede, bu nedenle sınırlısınız ve onu saklamanız gerekiyor. Bazen daha fazla hasar vermek için bıçak kullanmak ve sadece düşmanları çalıştırmak gerekir. Her iki karakter temelde orijinal oyunda olduğu gibi aynı silah çeşitliliğini elde eder. Claire tatar yayını özlüyor ama onun yerine makineli tüfek kullanıyor. Claire’in el bombası fırlatıcı artık standart kartuşlara sahip değil, sadece asit ve alev kartuşlarına sahip. Alevler içindeki etkiler, düşmanları yarıçapında yakan büyük ateş patlamasıyla gözler için saf bir şölendir. Oynadığınız karaktere bağlı olarak bulacağınız başka yeni silahlar da var. Orijinal oyunda, sadece Leon silahları için geliştirmeler yaptı, ancak yeniden yapılanmada her iki karakter de artık geliştirmelerden yararlanıyor.


 

Kinguin.net Katkılarından Dolayı Teşekkür Ederiz.

 
kinguin_badge_WHITE

Oyunu Satın Almak İçin Tıklayın

 


Yorum Yazın

Connect with Facebook