Razer Goliathus Extended Chroma Mouse Pad İnceleme

Yine bir pc ekipmanı ile karşınızdayız. Bu sefer hem üst düzey oyuncuları ilgilendiren hem de özelikle grafik tasarım gibi yüksek fare hassasiyeti ve ergonomisi gerektiren kullanıcıları ilgilendiren bir ekipman. Razer Goliathus Extended Chroma Mouse Pad (İsminin uzunluğu kendisinin uzunluğunu neredeyse karşılıyor) incelememize konuk oluyor. Bakalım dünyanın belki de en uzun ve en donanımlı mouse padini almamızı gerektiren ne gibi nedenler mevcut.

Herhalde sitede ilk kez bir Mouse pad incelemesi yazıyorum. Ancak söz konusu Razer Goliathus Extended Chroma ise bunu hak ediyor diyebilirim. Bunu 1 metreye yaklaşan uzunluğu için söylemiyorum. Gerçekten bir incelemeyi hakkedecek kadar yenilikçi olduğu için söylüyorum. Öncelikle ikidir vurgu yaptığım üzere Mouse pad gerçekten çok uzun. Normal bir ofis masasını boylu boyunca kaplayacak hatta kenarlardan sarkacak kadar uzun. Bu kadar uzun olmasından ötürü klavye, Mouse ve hatta kahve fincanınızın bile altlığı olmaya gelmiş bir örtü görünümünde. Ancak ufak bir detay ile, Dünyanın En İyi malzemesine sahip pad özelliği ile.


Gerçekten de bir Mouse padden beklenen malzeme kalitesi ne kadar önemli diye soracak olursanız açıkçası benim gibi hassas ellere sahip birisi için öncelikle doku ve malzeme kalitesi oldukça önemlidir. Bu noktada Razer çok üst düzey microfiber temizlik bezleri seviyesinde (ironidir) bir doku ile kaplamış tüm Mouse padi. Bu üst dokunun hemen altına baktığımızda ise üstüne konulduğu tüm malzemelere istisnasız yapışacak hissi veren değişik bir malzeme de alt bölümde kullanılmış. Daha elinize ilk aldığınızda gerek üstü gerekse altı ile tekstil kalitesini fazlası ile belli ediyor.

Bir ekipmanın arkasında Razer markası varsa orada yenilikçi dokunuşlar her zaman ön plandadır diyebiliriz. Peki sizce Razer bir Mouse Pad de ne gibi yenilikçi dokunuşlar yapmış olabilir. Elbette Chroma efsanesinin inanılmaz ışıltılı dünyası ilk akla gelen detay. Evet firma tüm Mouse padin etrafını dolanan şerit plastik led sistemi ve ona entegre Razer logosunun bulunduğu üst bir panel ile Mouse pad’e renk cümbüşü yaşatmayı başarıyor.


Razer Goliathus Extended Chroma Mouse Pad en etkili özelliği olan farklı renk geçişkenliğini en iyi yine bir Razer marka klavye ile üst seviyeye çıkaracağını belirtiyor ve bu önermede de bir hayli haklılar. Çünkü Razer’ın Chroma renk paletlerine ve ayarlarına erişebileceğiniz praogramı sayesinde Razer Goliathus Extended Mouse Pad için geçerli olan ince ayarları da yapabiliyorsunuz. Bu noktada firma inanılmaz farklı çeşitlilik sunuyor. Diyeceksiniz ki bir Mouse pad için ne kadar farklılık olabilir ki, ancak sizi temin ederim ki özellikle Razer marka bir klavye ile bütünleştiğinde bu Mouse pad bir hayli görsellik sunuyor.


Özellikle ölçümleri ile ön plana çıkan Razer Goliathus Extended Chroma Mouse Pad benim deneyimlediğim en sıra dışı Mouse pad olmayı başarıyor. Kaliteli ekipmanlar konusunda çıtayı her daim bir adım yukarıya taşıyan Razer firması bir kez daha gönlümü çelmeyi de başarıyor. Her ne kadar fiyatı ile her kesime hitap etmeyecek olsa bile (En azından bir Mouse pad için bu kadar bütçeyi herkesin ayıramayacağını düşünüyorum) estetik, ergonomi, performans ve görsellik bakımından kesinlikle edinilmesi gereken bir ekipmana dönüşüyor.


Yorum Yazın

Connect with Facebook