Insurgency Sandstorm İnceleme

Insurgency Sandstorm, derinliği ve ölümü olan taktik bir askeri tetikçidir. Oyuncular bilgisayara karşı kooperatif olarak veya takımlar çeşitli yerlere saldırmak ve savunmak için çalışırken rekabetçi bir şekilde birbirlerine karşı oynayabilirler. Askeri bir tetikçinin tüm işaretleriyle geliyor, ancak New World Interactive’in hala nispeten küçük bir stüdyo olduğu göz önüne alındığında şaşırtıcı bir cila ile. Tüm silahlar endişe verici derecede hassas görünüyor ve kişiselleştirme seçenekleri oyun tarzınıza odaklanmanıza izin veriyor. Askerinin en iyi şekilde görünmesini isteyen oyuncu için kozmetik kişiselleştirme seçenekleri de mevcut. Haritalar, genellikle belirgin bir kentsel yapıya sahip olan devasa, ayrıntılı, yayılmakta olan çöl arenalarıdır.

Taktik bir FPS’nin tartışmasız en kritik yönü olan silah sesi gergin, çabuk ve genel olarak harika. Birkaç başıboş mermi sizi hareketin dışına çıkarabilir, bu yüzden birkaç saniyeden fazla sürmek istiyorsanız hızlıca ama dikkatlice hareket etmeniz ve sürpriz öğesini mümkün olduğunca sık kullanmanız gerekir. Yoğun itfaiye sırasında izleyici mermileri, namlu flaşları ve duvarları toz yayan duvarlar göreceksiniz ve etkileyici bir şekilde sinematik görünüyor.

Fakat isyanlığın gerçekte ses tasarımında öne çıktığı yer. Her silahın etrafından akıllıca etkilenen ayrı bir sesi vardır. Küçük kapalı alanlara ateş etmek neredeyse dayanılmaz bir ses duvarı oluştururken, bir duvarın yanına ateşlerken küçük bir yönelimli yankı ortaya çıkar. Örtbasmakla meşgul olmasaydım, bu etkileyici dikkatini saatlerce detaylara hayran bırakabilirdim. Açık bir ovada boşalan bir keskin nişancı tüfeğinin farklı mermisi, güçlü şekilde korkutucu ve neredeyse şiirsel.

Üç modun dışında, şahsen ben en iyi kümes kipinden zevk aldım; bu size ve arkadaşlarınıza (veya bu oyunda kimsenin bulunmadığı durumlarda yabancılara) düşman tahkimatlarına saldırmalarını sağlar. Askeri atıcıların tadını çıkarırken, hiçbir şekilde profesyonel bir oyuncu değilim ve iki rekabetçi mod sürekli olarak beni ayakta tuttu. Insurgency Sandstorm ‘nın en büyük olumsuz yönlerinden biri, oyunun türünde iyi anlaşılmayan herhangi bir kişiye karşı isteksiz olduğunu hissetmesidir. Gerçekten de bir öğretici olmasına rağmen, gerçek oyunda kendini tamamen derinlemesine hissedeceksin. Ve mutlaka oyunun suçu olmasa da, topluluk potansiyel yeni başlayanlar için eşit derecede düşmanca olabilir.

Ancak, hiçbir şekilde kolay olmayan kooperatif modda, siz ve yoldaşlarınız, uzun süre hatırlayacağınız sinematik ve yeni oyun anları ile birlikte binaları temizlemek, caddelerde dolaşmak ve hava desteğini kaldırmak için birlikte çalışmak zorundasınız. Zaten birkaç ay önce oyun önizlememde bahsetmiştim .isyanda destek sistemi hala bir dahi çalışmanın ürünüdür. Oyuncular, yıkım ve nişancı gibi standart atıcı kategorilerinden ve aynı zamanda Komutan ve Gözlemci olarak rol seçerler. Bu iki rol, sadece topçu ve strafing pistleri gibi destek arayanlar oldukları için hayati öneme sahiptir. Bunu istemek için Komutan Gözlemcinin yanında olmalı ve ölürse takımın herhangi bir destek olmadan devam etmesi gerekecektir. Bu roller, hayatta kalmanız aniden takım için çok daha hayati bir hale geldiğinde oynamak için en eğlenceli olanı ama çok fazla iletişim ve ekip çalışması gerektiriyor.

Oyunda ölüm sık olmasına rağmen, bu daha az affedilmez yapmaz. Ölü oyuncular, ekipleri yeniden doğuşa neden olan bir hedefi tamamlayana kadar oyundan çıkarılır. Bu, bir saldırının başlangıcında acı çeken takımların muhtemelen kaybedeceği anlamına gelirken, savunucuların sayıları azaldıkça hangi giriş noktalarının korunduğunun farkında olmaları gerekecek. Hayatta kalan son birkaç kişiden biriyseniz, çok fazla gerginlik ekler, ancak erken yakalanırsanız bekleme oldukça uzun sürebilir.

Belki de isyanla ilgili en hayal kırıklığı yaratan tek şey ayardır. Özellikle askeri oyunlarda, çöl savaşını birçok kez gördük. Geliştiricilerin bu oyun için yeni bir ortamı keşfettiklerini görmek güzel olurdu, geçmişte diğer başlıklar tarafından bu kadar acımasızca takip edilmeyen bir şeydi, ama sonuçta benim küçük bir kıkırdama.

Askeri atıcı alt türün hayranı iseniz, Insurgency Sandstorm, sıkı, çeşitli bir mücadele, inanılmaz derecede içsel bir his ve bazı şaşırtıcı görsel ve ses tasarımı en iyi oyunlardan biridir. Sadece, tetikçinizi çok fazla sevmemeniz veya çok cezalandırmamanız durumunda, Insurgency Sandstorm sizin için tam bir oyun olamayacağı konusunda uyarılmalıdır.


Yorum Yazın

Connect with Facebook