Nippon Marathon İnceleme

Uyarı! Mizahsız bir kişiyseniz, Nippon Maratonu sizin için değildir. Bu notta, kötü eleştiriler görürseniz, eğlenmek için çok önemli olduğunu düşünen acı çeken ve yalnız olan kişiler tarafından yazılır. Acıttım aptallar. Ayrıca, cilalı Batı üçlü-A başlıkları tek şeyinizse, oyundan da uzak durun. Nippon Maratonu, eğlence, eğlence ve biraz daha eğlencelidir, şiddet, kasvet ve sefaletten ibaret değildir. Tamam, şimdi tüm üzücü ve sıkıcı insanlar gitti, hadi devam edelim!

Başlıktan da anlaşılacağı gibi, Nippon Maratonu, Japonya’da Japon oyun şovları tarzında bir ayak yarışı, çılgın engeller, yoldan geçenler, taciz eden hayvanlar ve etrafındaki her türlü anlaşılmaz şeylerle taciz ediyor. Japon halkı genellikle ılımlı ve ılıman olarak kabul edilir, ancak çılgın oyunlarında katlanmaya hazır oldukları küçük düşürülme miktarı başka bir şeydir. Nippon Maratonu’nun aslında Japonlar tarafından değil, kesinlikle Japanophiles tarafından geliştirilmesi şaşırtıcı olabilir. Belki de Japon deliliğinin özünü görmek ve onu mükemmel bir şekilde taklit etmek yabancıdır. Sonra tekrar, Japonya’da yapılsaydı Nippon Maratonu çok daha çılgınca olabiliyordu…

Oyun, Japonya’da sekiz yarıştan oluşuyor ve her biri kontrol noktalarına ayrılıyor ve ekran çoğunlukla sağa kaydırılarak izometrik bir bakış açısından sunuluyor. Oyun, köpeğinizin muhtemelen oyunu oynayabileceği kadar basitti (astları kendilerini küçük düşürdüğü için kediler bile zahmete girmeyeceklerdi). Tamponlar pick-up’ları kullanmayı veya tüketmeyi başarırken, atlama, dalış (bazı boşlukların üstesinden gelmek için atlama dalışına ihtiyaç duyuyor!) Ve ördekler için düğmeler var. Yarışma, nehir bankaları, tapınak alanları, alışveriş merkezleri, banliyö caddeleri, bira fabrikaları, kaplıcalar, tren istasyonları ve yoğun şehir merkezleri, resimli seyahat rehberlerinden tanıdık manzaralar, ancak güvenli değil. Koşucular için aceleci olmak, iş adamlarını, buharlı maymunları, sake tanklarını kaynatmak, shiba köpeklerini kaynatmak, düzensiz trafik ve kaldırımları çökertmek için acele ediyor.
Meyve toplayıcıları evrelerin etrafına dağılmıştır ve her el için bir tane kapabilirsiniz. Ya küçük bir ekstra hız patlaması için yenilirler ya da diğer rakiplere zarar vermek için kullanılırlar. Başarı için reçete, kendi performansınıza odaklanıyor, çünkü, çoğu zaman, lideri kesmek için attığınız kavun meyve küspesine bağlı değilsiniz. Arada bir, yarış queer doktor De Jong tarafından yapılan bir labirent veya yerel muhabir Wedy Jones tarafından yapılan bir anket tarafından kesiliyor. Her yarış yıldızları ve popülerlikleri için yarışan oyuncular görür. Bir kontrol noktası kazanmak ve böylece bir yıldız kazanmak, bitiş çizgisini geçmek zorunda değil, sadece sonuncusu olmak zorunda değil. Bir kontrol noktasının birkaç saniye içinde sona erebileceği kadar çok şey olur. Ekrandan çıkarsanız bir yıldız kaybedersiniz. Modaya uygun olmayan mantarları çok uzun süre tutmak veya bilet kapıları üzerine atlamak gibi bazı insanlar, iş adamlarını zorlamak ve köpekler tarafından burnunu çekmek gibi iyilik kazanıyor.

Popülerlik için gerçekten neyin önemli olduğunu biraz şaşırtmakla birlikte, Wedy Jones’un seyahat rehberinin kaybolan sayfalarını toplamak ve okumak, Nippon Maratonu’nun tuhaf dünyasında neyin havalı olduğu ve neyin neyin ilginç olduğu hakkındaki detaylara ışık tutabilir. Her yarış sonunda, yıldız sayısı, son kontrol noktasındaki bitiş konumu ve yol boyunca kazanılan popülerlik, dört yarışmacının sıralaması için birlikte hesaplanır. Bir yarışı kazanmak ayrıca, karşı oyunda yapılan kesintileri devre dışı bırakmak gibi yeni karakterler ve seçenekler satın almak için oyun içi mağazada harcama yapmak için de kazanır.

Nippon Maratonu, en çok dört yerel oyuncu için bir parti oyunudur. Oyun çevrimiçi oyunu desteklemiyor, bu nedenle kanepeyi doldurmak için gerçek bir arkadaşınıza veya iki kişiye (veya akrabalara, komşulara veya her kim!) İhtiyacınız var. Tek bir yarışta, yarı maratonda (ilk dört ya da son dört yarış) ya da arkadaşlarınızla eğlencenin tadını çıkarmak için tam bir maratonda yarışabilirsiniz. Japonca aksanıyla konuşulan Süper eğlenceli İngilizce canlı yorum, tüm çizgileri duymaya mecbur olsanız bile, moralinizi bozmaz ve asla eskimez. Aynı şekilde, her yarış eşliğinde akılda kalıcı müzik tekrarlanan oyun duruyor. Eskiden şık bir şekilde kontrol cihazını diğer oyunculara aktardığınız iki mini oyun, L.O.B.S.T.E.R ve Go-Go-Trolley, sosyal damağa katılıyor. Birincisi, popüler Ninja Warrior TV şovu gibi sürekli değişen bir engel kursu, ikincisi sizi bir alışveriş arabasına atlayarak, yokuş aşağı yuvarlayarak pimleri vurmaya çalışırken görüyor. Aksi takdirde, normal bowling skorlaması uygulanır!

Tek bir oyuncunun hikaye modunun, on yıl boyunca çalışan Nippon Maratonu’nu kazanan Yakışıklı Hazuki’yi tekrar ele geçirmek için yarışacak bir maratonu var. Yani, balıklı bir şeyler oluyor olmalı ve oh oğlum, eğer bir şey varsa, bu bir understatement! Dört varsayılan karakter için her kampanyada bol ve komik bir anlatım var. Narwhal seven Elizabeth Nishibori (bir fırsat için bir giysisi giymiş), genç bir kız olduğunu düşünen emekli bir Zenbei “Xen Bae”, kendisini bir insan ıstakozu olarak gören J Darwin ve köpek kostümü veya belki de bir erkek olan Snuguru Maestro bir buluşma servisi açma konusunda istekli erkek-köpek, rekabet etmek ve maratonu kazanmak için her türlü nedene sahip. Hikayeler öylesine üstte ki, sizi pantolonunuzun gülmesini engellemezlerse, gül bezlerinin takılması için doktora danışmayı düşünmelisiniz. Ancak günün sonunda, hikaye tamamen arkadaşlık ve ezici olasılıkları bile nasıl yenebileceği ile ilgilidir.

Tüm canlı eğlencede oyun, birkaç teknik meseleyi gündeme getirmek zorunda olduğumda kendimi parti avcısı gibi hissediyorum. Kare hızındaki düşüşler, ani bir hıçkırık sırasında çizilen bir engele çarptığınızda en uygunsuz durumlara yol açabilir. Ayrıca, tek oyunculu bir oyun oynarken, ekranın en ucunda koşacağınız büyük bir ipucu oluşturabilir ve gelen tehlikeleri göremez ve önleyemezsiniz. Kursları ezberlemek, her yerde çok rastgele şeyler olduğu için mutlaka yardımcı olmaz.
Nippon Maratonu ciddi bir açıdan değerlendirildiyse, aşağıda fazla yıldız olmazdı. Nesnel olarak konuşursak, uzun vadede tekrarlanan (cezalandırılma amaçlayan!), Çirkin (elbette büyüleyici bir şekilde) ve önemsizdir, ama aynı zamanda başka bir şekilde de olmazdı. Normal oyun sözleşmelerinin burada geçerli olmaması çok eğlenceli. Cidden, kendinize sorun, bir oyunla gerçekten çok eğlenirken? Yanaklarınızdan akan gözyaşlarıyla sizi sürekli şaşırtan, gündelik hayatın sıradan angaryalarından kurtulan bir tür eğlence mi? Bak, o kadar sık ​​değil! Ancak, oyunu oynamak için bir şirketiniz yoksa ya da “gerçek tut, Nippon tut” diyerek sinirlenmenize neden olacaksa Nippon Maratonu ile uğraşmayın. Diğer herkes, yine de, ucuz üretim değerlerini unutuyor ve Nippon Maratonu’ndaki çılgınlığına kendini açık bir şekilde atıyor!


Yorum Yazın