My Time At Portia İnceleme

Bir önceki yılın kazanımlarını ve gelecek olanın umutlarını veya isteklerini dikkate almak için bir zamandır. Bizi neyin mutlu ettiğini görmek için mükemmel bir anın ne olacağına dair kararlar, vaatler ve hayallerle doludur. Bazıları için tekrar başlamak, hepsinden uzaklaşmak ve şu an sahip olduğumuz önemsemeler veya kaygılar olmadan derhal baştan başlamak olacaktır. Koşuşturmadan kaçmak ve yeni ve ilginç bir şeye bağlı kalmak, amacın olduğu yerde saygı duymak ve hayattan zevk almak. Sesler mükemmel değil mi? O zaman My Time At Portia, Ocak Blues’u yenmek için aradığınız şey olabilir.

My Time At Portia, şehir merkezinin en son ikametgahı olduğunuz ve babanızın eteklerinde çalışan atölyesini devralacağınız parlak ve canlı bir simülasyon RPG’sidir. Yaşamınıza sakinlerin yaşam biçiminin rahat bir şekilde bütünleşmesiyle başlıyorsunuz ve bir kaç kasabanın inşaatçılarından biri olarak hazırlanmıştınız. Göreviniz, Portia’nın ufkunu genişletmek ve denizcilerin hayatını biraz daha kolaylaştırmak için bina komisyonlarını yerine getirerek yardım etmektir. Oyunun kendisi aslında bir yılın en iyi kısmı için Steam Early Access’te yayınlandı ve sizin için netleşecek ilk şey, bu ilk evlat edinenlerin gerçekten sunduğu şeylerin çoğunu görme yararına sahip olabileceği. bir yıl başı başlamış olmak.

Evet, My Time At Portia içerik açısından büyük bir oyundur ve bu nedenle içine girebileceğiniz potansiyel saatler ve bunun için hiçbir özür dilemez. Aslında, başlangıçta size sunulan ve kendi doğum gününü seçtiğiniz bir yıllık etkinlik takvimi olan bir başlık, geliştiricilerin ölçeklendirme fikrinin ilk ipucunuz olmalıdır. Her ayın ne yaptığınıza bağlı olarak oynamak için en az 10 saat gerçek zaman alacağı iddiası çok keskin olmayan ikinci ipucunuz olmalıdır. Ancak, hepimiz daha önce Stardew Vadisi’nin beğenileriyle burada bulunduk ve doğru ayar ve oyun tasarımıyla, böyle dolu bir gündem hala ilgi çekici ve erişilebilir hissediyor olabilir. Peki, My Time At Portia karşılaştırıldığında nasıl bir ücret alıyor?

Peki, 3B dünyaya taşınmak kesinlikle işinizle ilgili kasabanın etrafında dolaşırken ve çevreyi dolaştırırken daldırma ve katılım konusunda size yardımcı olur. İster en son inşaatınızı denetleyerek atölyenizde değirmende olun, ister vahşi doğada dışarı çıkıp ağaçları kesmek ya da madencilik madenlerini karadan çıkarmak, dünyanın bir parçasını hissedersiniz ve dünyanın kendisi gerçek hisseder – sihirli periyodik ikmali görmezden gelirsek ağaçların ve kayaların sizi gerçekten hiçbir şeyden kaçmasını engellemek için. Ve dünyanın kendisi de canlı hissediyor, en azından Portia’daki birçok denizcinin günlük yaşamını sürdürüyor. Majora’nın Maskesi’ndeki Clock Town sakinleri gibi, kendi bireysel rutinleri ve kalıplarından haberdar olursunuz, böylece istediğiniz zaman onları izleyebilir ve onlarla ilişki kurmaya başlayabilirsiniz. Majora’nın Maskesi’nin aksine, üzerinde çökmek ve Armageddon’a neden olmakla tehdit eden korkutucu bir ay yok. Bununla birlikte, yukarı doğru (ve aslında etrafta olan) bir lütuflu bakış, hala yükselen bir huzursuzluk kargaşasına neden olacak, yıpranmış harabeler manzarayı başka türlü huzurlu banliyölerin içinde ve çevresinde işaretler ve burada garip bir şey olduğunun farkındasınız – bunlar unutulmuş bir kalıntı Geçmişte, arkasında ilk bakışta göründüğünden daha fazlası olan bir backstory’nin ipuçları.

Aynı şey My Time At Portia oynanışı için de söylenebilir. Hikaye oldukça basit olsa da, saygı ve hayranlık kazanmak için komisyonları tamamlamanız ve ardından bir sonraki daha karmaşık olana geçmeniz, sadece bir kısmı. İlerlemek için bazı balık avına katılmanız gerekebilir, geçmişin nadir hazinelerini araştırmak, yeni teknolojiler araştırmak, daha fazla inşaat seçeneği sunmak için ekipmanınızı yükseltmek, hatta terk edilmiş bir yere saklanmış bazı tehlikeli düşmanları ele geçirmek için ekipmanınızı yükseltmek gerekebilir alanı. Bütün bunlar teknolojik ilerlemenin peşinde. Üstelik ürün yetiştirmeyi, hayvanları büyütmeyi, yerel halkla arkadaş olmayı ve onlarla ilişki kurmayı ya da onlara iyilik yapmayı düşünmeden önce bile. Katılmak için bir dövüş sanatları turnuvası veya bir balık tutma turnuvası ya da tamamlamak için hayalet bir yürüyüş olabilir. Gerçek şu ki, My Time At Portia yapılacak çok şey var ve bu çok sıkıcı görünebilir.

Belki de oyunun en büyük sorunu, bu alanda size yardımcı olmak için nadiren her şeyi yapmasıdır. Yapılması gereken çok şey içeren yayılma simülasyonu için özür dilemese de, daha sonra ne yapılması gerektiği konusunda yardım eli veya öneri sunma ihtiyacı duymuyor. Evet, ekranları yüklemekle ilgili ipuçları var, ancak hiçbiri diğer tavsiyelere göre herhangi bir önceliğe işaret etmiyor ve bu yüzden hepsi arka plan gürültüsü olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden pratikte, hikayeyi ilerletmek için bir sonraki komisyona geçmeye hazır olduğum, sadece doğru malzemeye sahip olmadığımı değil, aynı zamanda hakkım olmadığını bile düşündüğüm zamanlar vardı.

Belki de oyunun en büyük sorunu, bu alanda size yardımcı olmak için nadiren her şeyi yapmasıdır. Yapılması gereken çok şey içeren yayılma simülasyonu için özür dilemese de, daha sonra ne yapılması gerektiği konusunda yardım eli veya öneri sunma ihtiyacı duymuyor. Evet, ekranları yüklemekle ilgili ipuçları var, ancak hiçbiri diğer tavsiyelere göre herhangi bir önceliğe işaret etmiyor ve bu yüzden hepsi arka plan gürültüsü olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden pratikte, hikayeyi ilerletmek için bir sonraki komisyona geçmeye hazır olduğum, yalnızca doğru malzemeye sahip olmadığımı değil, aynı zamanda yapacak doğru makinelere bile sahip olmadığımı keşfetmek için sayısız zamanlar vardı. ve yeni bir makinenin kilidini açmak için araştırma yapmak için birçok gün geçirmek zorunda kalacağım. Ve bunun sadece bir sonraki komisyonu başlatmak için ihtiyaç duyduğum kaynakları oluşturmaya başlayabilmemi sağlayacak makineler ürettiğini hatırlayın. Uf.

Ve yine de, tüm sesler çok yorucu olsa da, ben ısrar ettim ve kendimi tamamen eğlenerek buldum. Çünkü geri adım attığınızda ve hikaye görevlerini tamamlama baskısı olmadığının farkına vardığınızda ve mekaniğin öncelikleri ne olduğunu anlayacak kadar anlayışı anlıyorsanız, eşzamanlı olarak hem büyük hem de büyük hedefleri oynatabileceğiniz sevimli ve büyüleyici bir ritime düşebilirsiniz. Küçük ve burada sunulan tüm küçük şeylerde neşe ve mutluluk bulma. Bu, yardım etmek için bir ya da iki kılavuz kullanmanızı tamamen tavsiye ediyorum, çünkü her şeyi kendiniz için keşfetmenin birçok kişi için çok fazla olacağını bilecek ve anlayacak çok şey olduğu için. Ancak pratik bir referans noktası, yalnızca deneyime dalmanızı sağlamak için kesinlikle ihtiyacınız olduğunda, çok yardımcı olur ve çevrimiçi olarak kolayca bulunabilir.

Temel olarak, My Time At Portia zevk aldım, çünkü Portia’daki zamanımdan zevk aldım. Açıkça net bir çizgi gibi gözüküyor, ama deneyimlerime göre çok gerçekti. Kasaba ve çevresi, cazibe, karakter ve yaşamın yanı sıra geçmişiyle ilgili entrika ve gizem lekesiyle doludur. Derinin altına girip anlayabilmen için çok fazla mekanik ve karmaşıklık var ve 40 saatlik bir oyundan sonra bile yavaş yavaş ilerlediğin, öğrendiğin ve kasaba için daha iyi bir üretici olduğunu hissedeceksin. Evet, pacing, yerdeki Stardew Vadisi’nden daha yavaştır ve mekaniğin bir kısmının doğası, hikaye görevlerine istediğiniz kadar hızlı devam edemeyeceğiniz anlamına gelir, ancak zamanınızı meşgul edecek çok şey olduğu için Arada sırada, yanıp söneceksiniz ve oyun içi bir ay geçti ve umursamayacaksınız. Bu türün çalışması için, sizi kapması ve sizi dünyasına çekmesi ve sırada ne olacağını görmek istemeniz ve My Time At Portia bunu sürünerek veriyor. Eğlenceli, yeni bir simülasyon başlığı arıyorsanız ve zaman ayırmaya hazırsanız, bu sizin dikkatinize değer. Kesinlikle yapabildiğimde Portia’ya geri döneceğim ve bu benim buna bağlı kalacağımı bildiğim bir karar.


Yorum Yazın