Red Dead Redemption II inceleme

Hollandalı Van der Linde’nin haydut çetesinin bir parçası olan kahramanı Arthur Morgan’ın ayakkabılarına sokan Red Dead Redemption 2. Her ne kadar Arthur bu çetenin üst düzey üyelerinden biri olsa da ve hikayenin büyük bir kısmını bozmadan, ikisi arasında çatışma var.

Başlangıç ​​olarak, 1899 yılında, vahşi batı çağının sonu olan ve halen ayakta kalan az sayıdaki kaçak olan Kızıl Ölü Kınama , artık ya çökmek ya da avlanmak zorunda oldukları için artık çağdaş toplumla uyuşmuyor. Oh… Eğer önceki oyunun bir hayranı iseniz, devam filmi her bir şekilde üstün ve eğer yeni biriyseniz, bir prequel olduğu için orijinal hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız olmaz.

Oyunun ilk aşaması sizi inanılmaz bir şekilde gösteren ve karmakarışık bir kara kar fırtınasında, Blackwater kasabasında kötüleşen bir soygun yüzünden atıyor. Van der Linde çetesi, fırtınadan güvenli bir sığınak aradıklarında kayıplarla kaçtı. Ayrıca geçici ev aramak için yeni bir yer bulmak. Sorunları daha da kötüleştirmek için, Hollandalı, Colm’in liderliğindeki O’Driskals çetesiyle devam eden bir kan davası var; bu zaman zaman yargılanıyor ve kendisi ile Arthur Morgan arasındaki sürtüşmeye katılıyor ve yükselen çete ile kendi değerleriyle parçalanıyor. onu.

 

 

Red Dead Redemption 2, “light” RPG mekaniğine sahip üçüncü şahıs bir aksiyon macerası olmasına rağmen, birinci şahıs bakış açısıyla oynanabilir. Bununla birlikte, özellikle Arthur’u ya da atlarından birini kontrol ederken daha duyarlı hissettikleri üçüncü şahıs görüşünü tercih ettim. Atlardan bahsetmişken, gerçekten duygusal olarak onlara bağlanmış oluyorsunuz ve onlarla birlikte ne kadar fazla sürerseniz, bağınız sizin karakteriniz ile onların arasında daha güçlü olacaktır. Öyleyse eğer ölürlerse (çılgın binişimin izniyle), onları kaybetmek için üzüldüm ama neyse ki yetkililer tarafından yakalanmadan başka birisini çalabiliyordum. Atlar, evcil hayvanlar gibidir ve tımarlama ve beslenmenin ardından bakılması gerekir.

Başlangıçta Red Dead Redemption 2 oyuncuya rehberlik ediyor, ancak yeni üssünüzü Valentine kasabasının dışında kurduktan sonra, oyun içindeki dev oyunu keşfederken oyunun size sonsuz olanaklar sunmasıyla birlikte, açık dünya faktörünün devreye girdiği yer burası. alanı. Her ne kadar ana öykü Blackwater’taki mishap dahil olmak üzere, Van der Linde çetesinin etrafında dönüyor olsa da, sizi Red Dead Redemptioni dünyasını keşfettikçe, yardımınızı isteyen diğer insanlarla tanışacaksınız. onun üzerine düştü ya da bir yazarın haydutların fotoğraflarını çekmesine yardımcı oldu, bu oyunda yapabileceğiniz şeylerin kapsamı, Arthur için çılgın kültler ve romantizm de dahil olmak üzere oldukça eşsiz. Yani bir molaya ihtiyaç duyarsanız, kelimenin tam anlamıyla servet ve şöhret arayan herhangi bir yere binebilir veya yürüyebilirsiniz.

 

 

Van der Linde çetesinin bir üyesi olarak, sadece Hollanda’ya değil, aynı zamanda çete üyelerine avlanmak veya gruptaki Alman kanun kaçağı için borç almak gibi. Bir başka ilginç konu da, üssünüzün iyi bir şekilde stok ve nakit ile doldurulmasını sağlamaktır, ya da eğlenceyi değiştirerek kıyafetleri değiştirebilir ya da atış oklarınızı ya da yılan yağını kullanarak oyunun yavaşlamasını sağlayan ölü göz becerilerinize yardımcı olabilirsiniz. Mermi Zamanı) avlanma veya çekiminize ince ayar yapma gibi görevleri gerçekleştirirken. Bu yüzden, görevler, hem ana görevler hem de yan görevler tamamen keyifli olsa da, zaman zaman bir geri alma çağrısı olsalar da (tren vurgusu oldukça havalıdır), bu çok işe yarayan Red Dead Redemption 2’nin bilinmeyenleridir. iyi, çünkü geliştiriciler, bu oyuna beklenmedik bir şekilde katılarak, bir video oyunundaki en komik sarhoş sahnelerden biri de dahil olmak üzere, histerikte bana sahip olmaktan ötürü heyecanlanmalıdır.

Dahası, Rockstar Games, karakterinizin yediği ve baktığından emin olmak için kir ve kan veya traş yıkamanızı gerektiren, çünkü başkalarıyla etkileşime girdiğinizde, onlar sizin görünüm. Kendinize bakmaktan ve bahsettiğiniz gibi, atınızı önemsemelisiniz ve oyunda Amerikan vahşi yaşamının tamamında yer alan üç atla karşılaşabilirsiniz. Yarışlardaki arabalar gibi, bu oyundaki çeşitli atların hepsinin kendi artıları ve eksileri var ve eğer yeterli paranız varsa, bazı etkileyici çelikler satın alabilirsiniz … ya da sadece onları çalabilirsiniz. Giyim oyunun başka bir parçasıdır ve yaz aylarında kış kıyafetleri giyiyorsanız, bu Arthur’u etkileyecektir, bu yüzden farkında olmanız gereken başka bir unsurdur.

 

 

Wild West yasadışı sahtekarlık deneyiminize eklediğimizde, Xbox One X denetleyicisindeki denetimler mükemmel bir şekilde haritalandırıldı, ancak bir yabancıyla sohbet etmek istendiğinde sol ve sağ tetikleyicilerimi karışık hale getirdim ancak onları arkadan ele geçirdim kurbanım için iyi bitmedi. Kurbanlardan bahsetmişken, bu dünyada işleyecek pek çok suç var, ancak geliştiriciler, tehditleri, fiziksel şiddet eylemlerini ya da eski moda silah dövüşünü kullanarak, sorunu nasıl çözeceğiniz konusunda size biraz yardımcı oluyorlar.

Yasaların kötüye gitmesiyle ilgili olarak, bazen sizi yerel şerife bildiren tanıklar vardır ve eğer aranan bir erkek olursanız, o bölgeden yetkililerden kaçmanız ve aramalarından kaçmanız gerekir, ancak ödül avcılarına dikkat edin. Savaş, oyunda iyi çalışır ve bir Salonda biriyle uğraşmak veya rakip çetelerinden birine karşı kafa tutmak gibi, geliştiriciler de oyuncuların elindeki her türlü silahtan gelen savaşlar için ihtiyacınız olan her şeye sahip olmanızı sağlar. Silahlar, çalışmaya devam etmelerini sağlamak için onarıma ihtiyaç duyarlar ve hatta bunları yükseltebilirsiniz.

Bu oyunun bir diğer özelliği de karakter geliştirme özelliği. Çünkü Arthur ve lideri Hollandalıların karakter olarak büyüdüğünü görmek harika. Buna ek olarak, karakterinizin yapabileceği seçimler, bir yabancıyla nasıl etkileşim kurduğunuz veya bir görevi nasıl tamamladığınız gibi, karar neredeyse size kalmış. Dahası, bu oyunun nasıl açık bir dünya olduğunu ve muhteşem grafikler ya da hızlı zaman etkinlikleri ile seçim yanılsamasını yaratan bir yeniden yaratılmış Dragon’s Lair’i sevmiyorum. Öyleyse, John Marston, karısı ve oğulları Jack ile orijinal oyuna dahil olmak üzere Red Dead Redemption II dünyasının bağlantılarına sahip olursunuz… özellikle bu oyun bir prequel ve orijinalinden 12 yıl önce belirlendiği için gerçekten harika bir hikaye anlatıyor. . Sonuçta,% 99,9’luk mükemmel oyun ama keşke orta görevden tasarruf edebilseydim.

 

 

Grafiksel olarak, Red Dead Redemption 2, Xbox One X’te muhteşem görünen muhteşem bir görsel muamele… Bu konsola muhteşem bir görüntü yok, özellikle 4K’da. Daha da önemlisi, oyun dünyası titizlikle yaratıldı ve canlı bir nefes alma var. Karakterinizdeki kirlilikten, farklı hayvan hayatına, tehlikeli dağlara ve güzel bitki yaşamına kadar her şey gökyüzüne kadar uzanır. Zaman zaman, Hollywood Vahşi Batı gişe rekorları kıran bir canlı filmi izlediğinizi düşünerek affediyor olabilirsiniz çünkü grafikler gerçekten iyi.

Bu başlığa güç veren Rockstar Gelişmiş Oyun Motoru’nun (RAGE) gücü göz önünde bulundurulduğunda, tüm sinemalar ve sinematografi bu motor aracılığıyla yapılır ve sonuç olarak oyuncuya zaman zaman film benzeri bir deneyim yaşatır. Karakterler modelleri, popülâsyon yaptıkları dünya kadar eşit ayrıntılara sahiptir, ancak bu oyunda, görünüşlerine göre biraz Spartalı bir kaç sanal karakterin var olmasına rağmen, herkes harika görünüyor ve bu gerçek ile hareket ediyorlar. dünya lütfu.

 

 

Grafik ve oyunun tamamlayıcısı bu başlığın mükemmel ses yönüdür. Birincisi, Woody Jackson’ın Batılı ilham verici ses izlemesi, oyuna iyi uyuyor ve harika bir atmosfer ve duygu veriyor. Ardından Arthur Morgan’ın oynadığı Roger Clark’ın yönettiği profesyonel sesiniz var ve bu adamı gerçekten sadakatle parçalara ayırıp kendi hayatını yaşamak istiyor. Kapak tarafındaki Benjamin Byron Davis Hollandalı Van der Linde, yöntemlerini meşrulaştırmak için duman ve aynalar kullanan kanun kaçağıdır, çetenin kendisini tehdit eden sırlardan bahsetmez. Hayranlar ayrıca, Rob Wiethoff’un orijinal oyundan John Marston’a döndüğünden memnun olacak. Bu interaktif dünyanın tüm arka plan atmosferini ve savaşın seslerini ve Red Dead Redemption 2, Xbox One X’de harika bir görünüme sahip ve sağlam bir oyun… ve yine bu konsolda muhteşem bir şekilde oynuyor!

Wow… Red Dead Redemption 2, Rockstar Games’in söz verdiği şeyle her şeye ve daha fazlasına kadar yaşıyor. Daha da önemlisi, oyun keyifli ve erişilebilir, hikaye ilgi çekici ve karakterleri ilginç, ancak Rockstar Games’in başardığı şey, gerçek bir interaktif, sürükleyici ve masif bir açık dünya oyunu yaratıyor. bu dünyanın Orijinal Red Dead Redemption benim favori oyunumdan biriydi, ancak devam eden bir oyundu ve layık bir halefi. Peki partneriniz için ne bekliyorsunuz, dışarı çıkın ve neleri kaçırdığınızı görmek için şimdi bu oyunu alın, çünkü bu inceleme yüzeye zar zor kazındı!


Kinguin.net Katkılarından Dolayı Teşekkür Ederiz.

kinguin_badge_WHITE

Oyunu Satın Almak İçin Tıklayın

 

 


Yorum Yazın

Connect with Facebook