Türk Oyun Geliştiricileri Önemli Bir Başarıya İmza Attı

Kahramanların yolu Path of Heroes tüm dünyaya açılıyor!Tricksy Games ve Mora Labs’in işbirliği ile hazırlanan ve tamamen zekaya dayalı bir sisteme sahip mobil strateji oyunu P.A.T.H, piyasaya sunulduğu ilk andan itibaren Türkiye’de yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Yatırım planları kapsamında şirket, Türk yapımı mobil taktik ve strateji oyununu Avrupa, Amerika, Brezilya ve Orta Doğu pazarına duyurmayı hedefliyor.
Piyasaya sunulduğu ilk günden itibaren Google Play’deki strateji oyunlarının arasında P.A.T.H. (Path of Heroes), en çok indirilen uygulamalarda liste başı oldu. Türkiye’de büyük ilgi gören mobil strateji oyunu, en çok konuşulan oyunlar arasında yerini aldı. Tüm bu gelişmeler ile birlikte yapımcı şirket, şimdi de Almanya, Fransa, İngiltere, İtalya gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra Amerika, Rusya, Ukrayna, Hindistan, Malezya ve MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) bölgesinin de dahil olduğu birçok ülkeye mobil strateji oyununu tanıtmak için hazırlıklara başladı.
Daha akıcı ve keyifli bir strateji deneyim imkanı
Hazırladıkları mobil taktik ve strateji oyununda iddialı olduklarını belirten Path of Heroes’un Ürün Müdürü Batuhan Özmen, “Yaklaşık 1 senedir üzerinde çalıştığımız ve Tricksy Games ailesinin adeta ilk bebeği olan P.A.T.H, Türk geliştiriciler tarafından tasarlandı ve yine tüm fikri Türk pazarlama ekipleri tarafından oluşturuldu. P.A.T.H.’i biz normal strateji oyunları kategorisinde değerlendirmiyoruz. Bizce bu oyun tahmin ve taktikten ibaret. Hem karşınızdaki rakibinizin ne kadar enerji basacağını tahmin ediyorsunuz hem de doğru bir taktik geliştirerek, rakibinizin hamlelerini alt etmeye çalışıyorsunuz. Son derece anlaşılır ve basit bir mantık üzerine kurguladığımız P.A.T.H.’i aldığımız geri dönüşlere ve istatistiklere göre her yaştan kullanıcı oynuyor. Ayrıca Türkiye ile sınırlı kalmayıp, Almanya, Fransa, İngiltere, İtalya, Amerika, Rusya, Ukrayna, Hindistan, Malezya ve MENA bölgelerinde de reklam çalışmalarını sürdürerek çok daha geniş kitlelere ulaştırmak ana hedeflerimizden biri. Arkadaşlarıyla ya da global çaptaki oyuncularla keyifli vakit geçirmek isteyen herkesi P.A.T.H. – Path of Heroes’a bekliyoruz” dedi.


Yorum Yazın