Assassin Creed Odyssey inceleme

Antik Yunan’da oynanan bir oyun için ironik olarak Assassin Creed Odyssey, Spartan’dan başka bir şey değildir. Bu destansı aksiyon-roleplaying oyunu, nadiren gördüğümüz bir ölçekte muhteşem ve güzel bir açık dünya ile büyük bir macera olarak parlıyor. Miktar ve kalite arasında çok az uzlaşma sağlayan Odyssey, dizilerin tarihindeki en etkileyici oyun haline gelmek için seleflerinin üzerinden tonozluyor.

Assassin Creed Odyssey, 2.400 yıl önce Peloponnez savaşının başlangıcında başlıyor: Atina ve Sparta arasında eski Yunan dünyasında hakimiyet için on yıllarca süren bir mücadele. Sosyal ve politik entrika, toprak ve deniz üzerinde tam ölçekli savaş ve mit ve efsanenin somut bir havasıyla dolu olanları keşfetmek için uygun bir dönem. Ve bu tarihsel kurgu sandbox’ında 60 derecelik şaşırtıcı bir hızla ilerleyen, yelkeni ve dilimleme saatlerinden sonra, neden bu kadar savaşmaya değdiğini görmek kolay.

 

 

Odyssey’in dünyası, dizinin en büyük ve en canlı rengi. Her ne kadar oyun alanının büyük bir kısmı Ege denizin masmavi sularına batırılmış olsa da, onun oynanabilir çevresi, yalnızca çene bırakan güzelliğiyle çok büyük bir rekabet ve rekabet halindedir. Yunanistan resmedilmeye değer bir dizi pitoresk bölge: beyaz taşlı adalar, ebediyen sonbahar ormanları, güneş patlatılmış çöl adaları, uçsuz bucaksız bir plaj alanı, bronz ve taştan titanic heykellerin savunduğu alabaster şehirleri ve açmanın davetkar, haddeleme dalgaları deniz. Bu güzel sahneler, tüm bu saatler sonra bile durup bir resim çekmemi sağlayan bir aydınlatma sistemi sayesinde hayatın içine giriyor.

Tabii ki, neredeyse tüm büyük ölçekli oyun dünyalarında olduğu gibi, kusurlar yüzeyin hemen altında gizleniyor. Görünüşü yakalamak için yeterince uzak olmayan, uzaklığı çok kısa süren dokular, ya da biraz sesli olmayan sesler gibi, çekim mesafesine benzeyen ufak daldırma-kırılma hıçkırıklarından, geometriye takılıp uçtan uca ulaşma ölümsüzleştirilebilir bir eşya ya da öldüğünüzde ve yeniden yüklediğinizde evcil hayvanınızın evcilleştirilmesinden kurtulmuş olur – bu çok iyi bir ölüme sahip olmanız durumunda ölmenize ve yeniden yeniden yüklemenize neden olabilir. Bu gibi hatalar, rahatsız edici, kesinlikle, ama en sevdiğim açık dünya haritalarından biri haline geldiğini araştırırken bana eşlik edecek kadar sık ​​değil.

 

 

Bir Assassin Creed oyununda ilk kez bir erkek ya da kadın olarak oynamayı seçebiliriz: Kardeşler Alexios ve Kassandra. Doğru, hikâyenin söz konusu olduğu kadar etkin bir şekilde aynı karakterdedirler, ancak yüzeysel olmalarına rağmen bazı anlamlı farklılıklar vardır. Yani Kassandra’nın ses oyunculuğu genellikle erkek kardeşinden daha tutarlı bir şekilde yapılır.

Bu bağlamda, Odyssey boyunca aksan ve ses iletimi vuruluyor ya da özlüyor, genellikle iyi ve düpedüz manzara çiğneme arasında bir yere düşüyor, özellikle de daha önce My Big Fat Yunan Düğünü izleyen birine benzeyen isimsiz NPC’ler söz konusu olduğunda kimliğine bürünme yapması isteniyor. Ama seçim karakterlerinin yüz animasyonu mükemmel ve Alexios veya Kassandra’nın yüzündeki iğrenç iğrenme veya kafa karışıklığını bir kelime söylemek zorunda kalmadan hissedebilirsiniz.

 

 
Bu kahramanlar, şahsiyetleri söz konusu olduğunda bugüne kadarki Assassin Creed oyununda en esnek karakterlerdir. Paralı asker olarak, Alexios benim olması gerektiğine karar verdiğim kadar özgürdü. Bilinçli, tek kafalı bir horn köpeği veya acımasız bir katil psikopat olan bir merc – yanlış cevap yoktur, ancak seçtiğim kararların kesinlikle sonuçları vardır.

Çoğu diyalog kararları, karakterinizin ayakta duran bir kişi mi yoksa toplam dick mi olduğu dışında genellikle çok fazla anlam ifade etmez. Örneğin, çaresiz bir balıkçı, kocasının korsanlar tarafından üstesinden gelindiğinin korkusunu bulmaya çalışmaktadır: Onu sevgi ve uzlaşma uğruna ve tüm brownie noktaları için bulmaya yardım edebilirim, ya da ben özgürce çalışmamayı ve seyretmememi söylerim. umutları, eski eşinin kayalar üzerindeki parçaları gibi parçalara ayrıldı. Ama bu seçimlerden bazıları çevrenizdeki daha büyük dünyayı etkiliyor: çeşitli yan görevler sizin işlerinize göre kullanılabilir hale geliyor ve bazı karakterler yaşayabiliyor ya da ölebiliyor – hepsi birden çok olası sonlara kadar. Kendimi, yapmak istediğim bir şeyden mahvettiğim gibi hissetmedim, ama olmak istediğim kişi olma özgürlüğüne sahiptim.

 

 

Kim olmak istediğim, Odyssey’in yeni notoriety sistemi ile çatışmaya neden olan, ölümcül yollarını gizlemek için çok tembel ya da kendinden emin olan biriydi. Bu basit, sağduyulu bir yaklaşımdır: işlediğin suçlar ne kadar büyük olursa, dünyadaki bir kişinin kafanıza bir ödül vermesi o kadar büyük bir olasılıktır ki, daha sonra usulca bir paralı askerler olarak adlandırılan paralı askerler avlanmaya ve sizi takip etmeye başlar.

Assassin Creed Odyssey, dünya çapında bina, çevre ve ara sıra sık sık karşılaşılan problemlerle ilgi çeken bir oyun deneyimi sunuyor. Antik Yunanistan’ın inanılmaz rekreasyonu, işini bitirdikten sonra geri dönmek istiyorum.

 

 

Yan görevler ve mücadele bol ve eğlenceli olsa da, nihayet Odyssey’in ana öyküsünü ilerletmek zorundasınız. Bu, söz konusu olanlar için beni hissettiren gerçek duygularla dolu gerçek duygularla keyifli. Sade aile draması, yorgun Assassin’lerle Templars sabo operasına karşı engelleniyor, şükürler olsun ki bu sefer tamamen boşa harcanıyor. Bunun yerine, bana yatırım yapmamı sağlayacak kadar katlanmış ve akılda kalan yan karakterler ortaya çıkıyor.

Aynı zamanda, Odyssey’in ana öyküsü, bu güçlü karakter anlarına gittikçe serpiştirilmiş bir görevler almayı başaran anlamsız işlerin misyonundan sonra misyonla doludur. Çoğu zaman, büyük bir karakterin ortaya çıkmasının ortaya çıkması, altı saat boyunca Yunan dünyasının yarısı boyunca kuyruğumun peşine düşmek zorunda kaldığım için matlaşıyordu. Bu bir ayıp, çünkü bu anlar, paralı karakterinizi bir amaç olarak değil, bir insan olarak gerçekten güçlendiriyor.

 

 

Ancak ana hikayeyi tamamladıktan sonra bile, nerdeyse nereye gideceğimi ve ne zaman başlayacağım gibi ne yapacağımı bildiğimi ortaya çıkarmak için hala çok fazla sol var. Üç ana hikaye ayağı birbirinin içine girip çıkıyor, ama maceranın büyük bir parçası için her birinden maceralara erişebiliyorsunuz, bu yüzden ana karakterin ailesini bitirdiğinizde tamamlanacak çok sayıda şey ve anlamlı şeyler var. Öykü. Kosmos’un günahkâr Kültünün kalıntılarını avlayarak, günümüze kadar olan tüm günümüz hikayesini ileriye götüren, mitolojik canavarlarla savaşan ya da Yunan efsanesinin büyük canavarlarını avlayan kalıntıları takip edip edemedim. keşfederler.

 

 

Assassin Creed Odyssey, dünya çapında bina, çevre ve ara sıra sık sık karşılaşılan problemlerle ilgi çeken bir oyun deneyimi sunuyor. Antik Yunanistan’ın inanılmaz rekreasyonu, ana öyküsünü bitirdikten sonra uzun bir süre geri dönmek isteyeceğim bir şey ve mükemmel sistemleri yenmek zor bir şekilde birbirine bağlanıyor. Keskin pürüzlü kenarlar olmasına rağmen, Odyssey, Assassin Creed oyunları için yeni bir bar kurar ve şimdiye kadarki en iyi açık dünya roleplaying oyunları üzerinde ebedi tartışmada kendine yer verir.


Kinguin.net Katkılarından Dolayı Teşekkür Ederiz.

kinguin_badge_WHITE

Oyunu Satın Almak İçin Tıklayın

 

 


Yorum Yazın

Connect with Facebook