Oyunseverler Red Bull Oyun Meydanı’nda buluştu

Türkiye’nin en büyük uluslararası dijital oyun ve eğlence fuarı GameX, 6-9 Eylül 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Red Bull da GameX’de yer alan ‘Red Bull Oyun Meydanı’nda oyun tutkunlarına özel fırsatlar sundu. Popüler yayıncılarla Twitch üzerinden yayınlar gerçekleşti, alanda bu hafta sonu Marmaris’te düzenlenecek Dünya Ralli Şampiyonası’na özel ‘mini ralli’ heyecanı yaşandı. Yarış simülatöründe birinci olanlar ise Rally Turkey’i yerinde takip etme hakkı kazandı. maNga solisti Ferman Akgül de talihlilerle CS:GO oynadı ve sonunda oyunseverlere Blast Pro Series İstanbul davetiyesi hediye edildi.

Dünya çapında milyonların takip ettiği dijital oyun dünyası, Türkiye’de Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde buluştu. Her sene binlerce kişinin ziyaret ettiği GameX Oyun Fuarı, bu sene 6-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildi. Oyun dünyasının nabzını takip eden Red Bull da özel etkinlikleriyle fuardaki yerini aldı, oyun severler Red Bull Oyun Meydanı’na büyük ilgi gösterdi.

Dört gün boyunca yayınlarıyla ve konuk ettiği yayıncılarla fark yaratan Red Bull Oyun Meydanı, oyun severlere özel deneyimler yaşattı. Hz Yasuo & YokBeOlm, Necati “zeoNNN” Akçay, Mervan Tepelioğlu & Unlost TV, Theokoles gibi isimler yaptıkları canlı yayınlar ile binlerce insana ulaştı.

Ferman Akgül CS:GO oynadı

Oyun dünyasına yakınlığıyla bilinen maNga grubunun solisti Ferman Akgül de Red Bull Oyun Meydanı’na geldi ve CS:GO oynadı. Hayranlarıyla zaman geçiren Akgül, mini de bir konser verdi.

Mini ralli ve yarış simülatörü nefes kesti

Sürprizler bununla da sınırlı kalmadı. Bu hafta sonu Marmaris’te düzenlenecek Dünya Ralli Şampiyonası’na özel de ‘mini ralli’ heyecanı yaşandı. Yarış simülatörüne genç ralli severler büyük ilgi gösterdi. Oyunda birinci olan kullanıcılar Rally Turkey’e katılma şansı yakaladı.

Blast Pro Series Türkiye’ye geliyor

Dünyanın en iyi 6 CS:Go takımı 29 Eylül’de ilk defa Türkiye’ye gelecek. Astralis, Virtus. Pro, Ninjas in Pyjamas,Cloud 9, MIBR ve Türkiye’nin takımı Space Soldiers 250 bin dolar tutarındaki ödülü kazanmak için Ülker Arena’da on binler önünde savaşacak.


Yorum Yazın

Connect with Facebook