Unravel Two İnceleme

Yani, bir hafıza kaybı ve iplik insanları hakkında bir oyuna nasıl devam edersiniz? Eh, görünüşe göre iki kısma sert bir şekilde yaslanmış. Unravel Two, teknemiz Pal Yarny ile bir teknede açılıyor (resmi yazımsa% 100 emin değilim, ama devam ediyoruz) sadece takılıyoruz. Kimin teknesi? Hiçbir fikrim yok, ama şu anda önemli değil çünkü bir fırtına içeri giriyor, kötü şeyler oluyor ve aniden Yarny okyanus suyunda dize kadar derin bir şeydir, kelimenin tam anlamıyla her şeyi kendi başına tekneye bağlı tutmak için harcıyor. Onun ipi ve kalbim kırıldı. Dalgalara kapıldı.

Biraz kıyıda yıkadı, Yarny daha az uyanır, ama hemen bir bavul bulur… ve bir çok iplik. Mavidir ve kafası kötü bir çift şeytan boynuzuna benziyor, ben de ona referans kolaylığı için Ozzy diyoruz. Ozzy de biraz kırılmış, ama el sanatları büyüsüyle sanırım, iki iplik insanı yıpranmış uçlarında bir araya geliyor. Ve böylece öğretici başlar.

 

 
Yarny ve Ozzy birlikte inanılmaz güzel şeyler yapabilirler. İlk Unravel, Yarny ile iplik uçlarını kullanarak tırmanmaya, zıplamaya, sallanmaya ve sahibinin hayatının en önemli anılarından bazılarını bağlamaya çalışıyordu. Unravel İkili aynı kavram üzerinde genişliyor, Yarny ve Ozzy ile bir grup genç insanın anılarını anlatan bir grup insanın anılarını keşfedenler, sadece hayal edemediğim için hayal bile edemiyorum, gerçekten kötü dudlar. Her hafıza farklı bir ortamda gerçekleşir ve ilk oyunda kapsanan menzil kadar farklı olmasa da, Unravel Two seviyeleri kesinlikle çarpıcıdır.

İplik alanını kullanarak, Yarny ve Ozzy platformunu geçmek ve küçük bulmacaları çözmek. Oyun, kooperatifte oynanabilir olsa da, her oyuncu kendi iplik kişisini talep ederek, kendiniz de mükemmel şekilde oynanabilir. Aslında, çoğunluğunu bu şekilde oynayarak Yarny ve Ozzy’yi hem birbirinden hem de birbirinden bağımsız olarak denetlemek düpedüz bir neşe kaynağıdır. Tek bir tuşa basma, iki karakteri bir araya getirerek hızlı ve kolay hareket etmesini sağlarken, diğer itme ikisini ayırır.
 

 
Ayrıldığında, hem Yarny hem de Ozzy çapa noktaları olarak hareket ederler, bu sayede bükülmez nesneler eğimli olarak hareket edebilir, hareketli parçaları iplikleri ile kilitleyebilir ve sallanma için hareketli bir kıskaç noktası gibi davranabilir. Bu, şimdiye kadar, oyuna eklenen en havalı teknisyen, hareketle ilgili bulmacalara biraz gerekli karmaşıklık ve biraz sersemlik vererek. En çok iki karakterin tek bir noktaya gelmesini içerir, fakat bazıları, bir bölüm hakkında, Yarny ve Ozzy’nin etrafında, bir belleğin kilidini açmak için ayrı ayrı iki noktaya doğru dönerler. Sallanma ve atlama, fantastik ve akıcı hissettiriyor, benim için verilen bazı bonus puanları ile bu kadar hızlı sallanabiliyorsunuz.

Yedi ana bölümden birinde çalışarak, ekranda durup göz atmamı sağlayan tek bir bulmacanın içine girdim. Ekranda değişen vitesler, iki parçanın bir araya gelmesi gerektiğinden, ne yapmam gerektiğini görebiliyordum, ama odanın renginin rengi, yapbozun bu hareketli parçasını geçememiş gibi görünüyordu. yere bağlı. Neyse ki, bu oyunun geri kalanı, nereye gitmesi gerektiğine dair gözlerini çizen çok net ipuçları içerdiğinden, bu sadece bir zaman oldu. Bir duvarı almak için bir tuğla taşımaya mı ihtiyacınız var? Tuğla diğer tuğlalardan biraz daha hafif renklidir. Başka bir şeyin üstüne çıkmak için bir konserve tırmanmaya mı ihtiyacınız var? Can arka plandan sıyrılıyor, Unravel’den, ihtiyacınız olan öğelerin, sadece manzaranın tam karşısına çıkmaya eğilimli olduğu büyük bir değişiklik.
 

 
Ve bu manzara çok güzel. Unravel’in oynanışı hakkında ne düşündüğünüzden bağımsız olarak, tartışmasız bir şekilde muhteşemdi, ve ikinci bölüm de grafik tavşan deliğinden aşağı doğru devam ediyor. Yarny ve Ozzy, iplik gerçekten kendisi ile ayakta, harika görünüyorsun. Bu, gerçek şeyden biraz daha güçlü bir versiyona benziyor, takılıyor ve duruyor, ve birbirlerini taşıdıklarında birbirine karışan iki karakterin görünüşü, bireysel konuları birbirine karışıyor, izlemek çok güzel.

Ne kadar iyi karışmıyor, Unravel Two’un asıl hikayesi. İlk oyunun anlatısının hiçbir zaman tanımlanmış bir hikayesi olmasa da, sadece yorumlamakla kalmayıp aynı zamanda kendini etkili hissettirmek için yeterli miktarda mevcuttu. İkilik, beraberlik yönüne doğru eğilir, Yarny ve Ozzy’nin eylemleri, genellikle, birlikte çalışmak için birlikte çalışan gençlerin hatıralarını yansıtır. Bazı kötü insanlardan kaçmalarının açıkçası, onların anıları genellikle gri tonlarında renklidir, ama anlayabildiğimden, deniz feneri göbeği alanı ve çocuklar arasında, onların ötesinde belki de hiç bir bağlantı yoktur. anıların sonunda onların kalması. Bu uyumsuzluk, genel üründen birazcık uzaklaşıyor, ama dünyayı geçerken geçirdiğim eğlence miktarı, bu yükü taşıyordu.
 

 
Ayrıca, geliştiricilerin bunu bildiği gibi, her bir bellek bölümünün tamamlanmasının bir dizi bonus meydan okuma odasının kilidini açması gibi hissediyorum. Bunları tamamlamanız, İplik özelleştirme seçeneklerini açarak, iplik baş, renk ve hatta gövde uzunluğu seçiminizi karıştırmanıza ve eşleştirmenize izin verir, daha uzun olanı bir tür etek gibi görünebilir, ki bu Ozzy’nin Ozzirita olduğunu gösterir. müthiş. Her hafıza seviyesinde, aynı zamanda, ölmeden ve hızlı bir hızda tamamlamadan madalya almanın yanı sıra, ele geçirilmesi gereken birkaç koleksiyon vardır.

Peki bütün bunlar ne anlama geliyor? Açıkçası, Unravel Two dürüstçe ilk Unravel kadar zevkliydi, sadece bir hikâye perspektifinden duygular üzerine yoğunlaşmak yerine, platformun kalitesini artırdı. Denklemin iki tarafını da vurgulamak için bir yol bulmuş olmaktan çok hoşlanırdım, ama 4-5 saatlik oyun sürüme dayanarak, eğer bir tarafın bile biraz düşmesi gerekiyorsa, doğru olanı seçtiler. Unravel Two, muhteşem bir küçük oyun ve bunu oynamaktan daha iyi oynayacaksınız.


Yorum Yazın