NVIDIA, OMEN by HP ve Blizzard Tarafından Düzenlenen “Overwatch” Turnuvası Sonuçlandı

NVIDIA, OMEN by HP ve Blizzard tarafından 1-4 Şubat tarihleri arasında Gaming İstanbul 2018 Fuarı’nda gerçekleştirilen “Overwatch” turnuvası sona erdi. 30.000 TL değerindeki ödüllerin sahipleriyle buluştuğu; donanım ödüllerinin OMEN by HP, nakit ödülün ise GameSultan tarafından sağlandığı turnuvaya, oyunseverler yoğun ilgi gösterdi. Fuar boyunca 4 gün devam eden turnuvaları, “Hallediciler”, “ANT E-spor”, “5FPS” ve “RIP” takımları kazandı. Birçok platformdan takip edilen turnuvanın yayını, son 90 günde en çok izlenen Türkçe Overwatch Twitch yayını oldu.

 

Turnuvanın 1. günü Hallediciler takımından “Yaga”, 2. günü ANT E-spor takımından “Dickenz”, 3. günü 5FPS takımından “Crusader”, 4. günü ise Ravenwits takımından “WIRIERKING” günün en iyi oyuncusu (Most Valuable Player) seçildi. Her bir oyuncu, HP OMEN GeForce GTX Gaming Notebook ödülünün sahibi oldu. Turnuvayı kazanan takımların oyuncularına verilen nakit para ödülünün yanı sıra, Blizzard tüm katılımcılara kol bandı hediye etti.

 

Fuar alanındaki heyecanın, Team NVIDIA Türkiye’nin Twitch kanalından yapılan canlı yayınlarla aktarıldığı etkinlikte; oyun dünyasının tanınmış simaları, yayıncılar, Youtuber’lar ve e-spor takımları, takipçileriyle sohbet etme imkânı buldu. NVIDIA Türkiye’nin yayıncı ekibi Team NVIDIA Türkiye’nin üyeleri ise alandaki hayranlarıyla buluşarak fotoğraf çektirdi ve canlı yayınlara katıldı. Geçen seneye oranla ziyaretçi sayısı %35 artan Gaming İstanbul Fuarı, oyunseverlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

 

Türkiye’de NVIDIA, Blizzard  ile birlikte “Overwatch” turnuvası için işbirliği yapan HP, globalde de 2017 Overwatch Dünya Kupası için Blizzard Entertainment ile işbirliğine gitti. Etkinliğin resmi PC ortağı olarak HP, sağlayacağı donanımlar ile dünyanın en iyi Overwatch™ e-spor yarışmacılarına kazanmalarını sağlayacak oynanabilirlik imkanı sunacak.

 


Yorum Yazın

Connect with Facebook