Just Dance 2017 İnceleme

Dansa Hazır mısınız ?

Haydi dansa… En popüler dans oyunlarının başında gelen ve Ubisoft tarafından geliştirilen Just Dance serisinin son oyunu ile karşınızdayız. İnsanlığın belki de en eski eğlence kültürlerinin ilk sırasında yer alan dans olgusu modern zamanlarda nasıl bir evrim geçirmiş gelin hep beraber inceleyelim.

Just Dance 2017 sadece ama sadece soluksuz eğlence vaat ediyor. Söz konusu eğlence olunca da dans etmekten daha iyi bir alternatif yoktur herhalde. Özellikle de 40’ın üzerinde çok beğenilen şarkı listesi, indirilebilen ek içerikleri, 6 kişiye kadar oyuncu desteği ve dahası söz konusu olduğunda eğlencenin hangi noktaya gideceğini varın siz düşünün. Bu arada oyun sadece konsollara çıktı.

 
just-dance-2017-inceleme1
 

Oyunu elime aldığımda açıkçası bu kadar hareketli bir oyun deneyimi tadacağımı düşünmüyordum. Sonuçta dans oyunu elbette oturduğum yerden bölüm geçeceğimi de düşünmüyordum, ama özellikle şarkı listesinin tam tadında hazırlamış olduğunu görünce ve oyunun kendine çeken neon ışıklı dünyasına dalınca kendimi ter içinde hoplayıp zıplarken buldum. Oldukça etkileyici şarkı listesi ilk başta gözüme çarpan detay oldu (Aslında ilk gözüme çarpan rengarenk neon kaplamalı tasarım oldu) hangi ünlü şarkılar yok ki PSY’s DADDY, Sia and Sean Paul’s Cheap Thrills and Shakira and Wyclef Jean’s Hips Don’t Lie ve daha bir sürü şarkı. Tabi bunların bazıları başarı elde ettikçe aktif oluyor.

 
just-dance-2017-inceleme2
 
Ne kadar kalori varsa yakmak istiyorsanız Just Dance 2017 birebir. Gerçekten oyunda yapmanız gereken dans figürlerini becerebilmek için elastik bir yapıya ve sabırlı bir bünyeye ihtiyaç var. Bölümler ilerledikçe dansın dozu zorlaşmaya başlıyor. Özellikle arkadaşlarınızla beraber oynayacağınız bölümlerde eğlence ve ortamın sıcaklığı iki katına çıkıyor diyebilirim.

Just Dance 2017 oynamadan önce lütfen kendinize hayalinizdeki dansı yapacak kadar yer açın… Oyunun temposuna kendinizi kaptırdığınızda etraftaki objelere zarar verme ihtimaliniz yüksek:) şaka bir yana oyunun dans konusunda sizi serbest bırakması oldukça iyi düşünülmüş. Kendi dansınızı oluşturacağınız bölümde literatüre girmemiş dans figürleri yaratmanız elinizde.

 
just-dance-2017-inceleme3
 
Oyunun genel ilerleyişi basit . Ekranda gösterilen dans figürünü yap, puanı topla, bölümü geç ve yeni şarkıları aç. Açıkçası tüm bu görevleri tek başınıza yapmak da elbette keyifli ama özellikle 6 kişilik oynanış modunda hayatınızda hiç eğlenmediğiniz kadar keyif almanız mümkün. Bu nedenle co-op tercih sebebidir diyebilirim.

Genel değerlendirme yapacak olursak Just Dance 2017 beklentilerimin üzerinde oldukça keyifli bir yapım olmuş. Oldukça geniş repertuar listesi, parlak canlı grafikler, çok sevilen şarkılar, oldukça eğlendirici co-op desteği ve belki de en önemlisi Amerika Devlet Başkanı Obama’nın da bu oyunu oynuyor olması Just Dance 2017’ün en büyük artıları

Playstore’a Katkılarından Dolayı Teşekkür Ederiz.

Oyunu Satın Almak İçin Tıklayın


1 Yorum Var

  1. ilknur dedi ki:

    iyi günler oyun sadece playstation move control ile de oynanabilirmi kamare olmadan

Yorum Yazın

Connect with Facebook