-->
Sony Interactive Entertainment Playstatıon4’ü Daha İnce Ve Daha Hafif Haliyle Eylül Ayında Piyasaya Sürüyor

Tüm PS4’ler HDR Görüntüleme Teknolojisiyle Geliyor Sony Interactive Entertainment (SIE) bugün 500GB HDD saklama alanıyla yeni geliştirdiği, artık daha ince ve daha hafif olan PlayStation®4 (PS4™) (CUH-2000 serisi) ürününü Eylül 2016’dan itibaren Japonya, Kuzey Amerika ve Avrupa’da satışa sunacağını duyurdu. İç yapısındaki tasarımda yapılan yenilikler sayesinde yeni PS4 önceki modellere göre artık %30 daha ince, […]

08.09.1616 | ulasufuk

Tüm PS4’ler HDR Görüntüleme Teknolojisiyle Geliyor

Sony Interactive Entertainment (SIE) bugün 500GB HDD saklama alanıyla yeni geliştirdiği, artık daha ince ve daha hafif olan PlayStation®4 (PS4™) (CUH-2000 serisi) ürününü Eylül 2016’dan itibaren Japonya, Kuzey Amerika ve Avrupa’da satışa sunacağını duyurdu.

İç yapısındaki tasarımda yapılan yenilikler sayesinde yeni PS4 önceki modellere göre artık %30 daha ince, CUH-1000 serisine göre %25,en son piyasaya sürülen CUH-1200 serisine göre ise %16 daha hafif. Bu yeni sistemde enerji tüketimi ilk PS4’e göre %34, en son PS4’e göre ise %28 azalıyor.

Önceki modellerde olduğu gibi, eğimli bir görünüme sahip olan bu yeni sistemde konsol gövdesinin ön ve arka kısmı açılı bir şekilde tasarlandı. PS4 tasarımındaki köşeler düzeltilerek bombeli bir hale getirildi ve daha geniş bir kitleye hitap eden yumuşak bir görünüm kazandırıldı. Yeni ve sade görünüme sahip cihaz, üst yüzeyinin tam ortasına yerleştirilen göz alıcı PS logosu ile bulunduğu her yerde şık duracaktır.

Ayrıca, görüntüleme teknolojisinin geleceği düşünülerek tasarlanan bu yeni model ve PlayStation®4 Pro dahil olmak üzere tüm PS4 sistemleri, görüntü parlaklığını geniş bir renk spektrumuyla ayarlayabilen HDR yani Yüksek Dinamik Aralıklı görüntüleme teknolojisini*4 de destekliyor. HDR uyumlu bir ekrana sahip kullanıcılar, HDR uyumlu oyunları ve daha pek çok eğlenceli içeriği insan gözüyle gerçek dünyada görülebilecek renklere daha yakın bir şekilde, daha gerçekçi ve son derece canlı bir hale deneyimleyecek.

Piyasaya çıktığı günden bu yana üçüncü yılını geride bırakan PS4’ün oyun portföyü SIE Worldwide Studios’ta ve bağımsız firmalar tarafından geliştirilen serilerin FINAL FANTASY XV (SQUARE ENIX CO., LTD.), Gravity Rush 2, Horizon Zero Dawn (SIE WWS), Persona5 (ATLUS CO.,LTD.), Ryu Ga Gotoku 6 Inochi no Uta.(SEGA Games Co., Ltd.), The Last Guardian (SIE WWS), Thumper (Drool), Touhou Shinpiroku ~ Urban Legend in Limbo (SUNFISH Co., Ltd.)*5 gibi devam ürünleriyle her geçen gün daha da güçleniyor.

HDR gibi yeni sistem özelliklerini PS4 ekosistemine eklemeye odaklanan SIE yüksek kaliteli seçkin PlayStation oyunları geliştiriyor; PlayStation®VR ile oyun sektöründe yenilikler yaratıyor ve PlayStation™ Network üzerinden tanıtılan çevrimiçi hizmetler sunuyor.

Teknik Özellikler

Product name PlayStation®4

Renk Jet Black

Ürün kodu CUH-2000 serisi

Ana İşlemci Tek çipli özel işlemci

CPU : x86-64 AMD “Jaguar”, 8 çekirdekli

GPU : 1.84 TFLOPS, AMD Radeon™ tabanlı grafik motoru

Bellek GDDR5 8GB

Saklama alanı*6 500GB, 1TB

Dış ebatlar Yaklaşık 265×39×288 mm (genişlik × yükseklik × uzunluk)

(kapalı halde)

Ağırlık Yaklaşık 2,1 kg

BD/ DVD sürücüsü

(salt okunur) BD × 6 CAV

DVD × 8 CAV

Giriş/Çıkış donatımı Super-Speed USB (USB 3.1 Gen1) portu × 2

AUX portu × 1

Ağ oluşturma Ethernet(10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)×1

IEEE 802.11 a/b/g/n/ac

Bluetooth®v4.0

Güç AC 100-240V, 50/60Hz

Gü tüketimi Maksimum 165W

Çalışma sıcaklığı 5 ºC – 35ºC

AV çıkışı HDMI™ çıkış portu (HDR çıkışı desteği)

Popüler Haberler


Yeni Razer BlackShark V2 Pro, DeathAdder V2 Pro ve BlackWidow V3 Pro’ya


Samsung’un yeni katı hal sürücüsü (SSD) 980 PRO, oyuncular


Oyun dünyasının teknoloji devi SteelSeries, 2020 yılında oyuncular


Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oyun sektörü her geçen gün büyüyor.