-->
Playstation 4 ve Playstation VR’a Yönelik Sıradışı Oyun Deneyimleri E3 2016’da Görücüye Çıktı

Sony Interactive Entertainment America LLC (SIEA), bugün düzenlenen yıllık E3 basın toplantısında, aralarında Days Gone (SIE Bend Studio), Spider-Man (Insomniac Games), LEGO® Star Wars™: The Force Awakens™ (TT Games and Warner Bros Interactive Entertainment), God of War (SIE Santa Monica Studio), DEATH STRANDING (Kojima Productions), FINAL FANTASY® XV (Square Enix), RESIDENT EVIL® 7 biohazard (Capcom […]

16.06.1616 | ulasufuk

Sony Interactive Entertainment America LLC (SIEA), bugün düzenlenen yıllık E3 basın toplantısında, aralarında Days Gone (SIE Bend Studio), Spider-Man (Insomniac Games), LEGO® Star Wars: The Force Awakens (TT Games and Warner Bros Interactive Entertainment), God of War (SIE Santa Monica Studio), DEATH STRANDING (Kojima Productions), FINAL FANTASY® XV (Square Enix), RESIDENT EVIL® 7 biohazard (Capcom Co.) ve daha birçok oyunun da bulunduğu PlayStation®4 (PS4™) özel içerik yelpazesini tanıttı.

SIEA aynı zamanda PS4’ü sarmalamada bir üst düzeye taşıyan sanal gerçeklik sistemi olan PlayStation®VR’ın (PS VR) Kuzey Amerika’daki piyasaya çıkış tarihini Ekim olarak açıkladı. Lansman tarihinin duyurusuyla birlikte SIEA, aralarında Farpoint (Impulse Gear), Star WarsBattlefront: X-Wing VR Mission (Electronic Arts), ve Batman: Arkham VR’ın (RockSteady and Warner Bros Interactive Entertainment) da bulunduğu çeşitli ve eşsiz PS VR deneyimleri de tanıttı.

“PlayStation’ın mirası, inovasyon ve çığır açan oyun oynama deneyimleri etrafına inşa edilirken bugün görücüye çıkan PS4 ve PS VR içerikleri de oyun dünyasındaki bu evrim konusundaki devam eden taahhüdümüzü ortaya koyuyor,” diyen SIEA Başkanı ve SIE Worldwide Studios Yönetim Kurulu Başkanı Shawn Layden, sözlerine şöyle devam etti: “Yeniden tasarlanan God of War’dan Days Gone’ın yepyeni dünyasına kadar, bu E3’te PlayStation tarihinin en iyi içerik yelpazelerinden birini sundu. PS VR’ın piyasaya sürülmesinin yaklaştığı önümüzdeki dönemde, PlayStation’da inovasyon hiç olmadığı kadar güçlü bir halde. Küçük bağımsız ekiplerden büyük stüdyolara kadar tüm geliştiriciler, teknolojiden hızlı bir şekilde yararlanarak sanal gerçekliğin potansiyelini tam anlamıyla içinde barındıran eşsiz deneyimler yaratabildiler.”

PlayStation®4

PS4, dünya çapında satılan 40 milyonu aşkın birim ile PlayStation® tarihinin en hızlı satılan konsolu olmayı sürdürüyor. Los Angeles’taki Shrine Auditorium sahnesinde duyurusu yapılan yeni oyunlar, eşi görülmemiş bir oyun yelpazesiyle PS4 kütüphanesinin nasıl daha da genişleyeceğini gözler önüne serdi. SIE Worldwide Studios (SIE WWS), gösteri sırasında üç yeni iddialı oyunun duyurusunu da yaptı: God of War, Spider-Man ve Days Gone. Santa Monica Studio tarafından geliştirilen God of War, ikonik karakter Kratos’un macerasını yeni bölüm ile sürdüren yenilenmiş oyun oynama deneyimini gözler önüne seren bir gösteriyle etkinliği açılışını yaptı. Gösteri kapsamında, God of War müziklerinin bestecisi ünlü müzisyen Bear McCreary de, muazzam bir performans ile orkestrasını yöneterek oyunun müziğini katılımcılarla paylaştı.

PS4 üzerinde ilk Spider-Man oyunu da ilk kez Insomniac Games, Marvel ve San Mateo Studio arasındaki yakın işbirliği sonucunda geliştirilen orijinal bir yeni Örümcek Adam hikâyesi ve evreni ile bir araya getiriyor ve bu birlikteliği oyun severlere sunuyor. Basın toplantısı, Bend Studio’nun uzun süredir beklenen dönüşünü müjdeleyen ve ABD’nin Kuzeybatı Pasifik bölgesinde nefes kesici gerçeklikteki yüksek rakımlı bir çölde geçen, kayıp ve pişmanlığa dair bir hikayeyi işleyen fragmanıyla oyun severlerin karşısına çıkan, Days Gone’ın yeni sunulan açık dünya oynama şeklinin canlı bir gösterisiyle sona erdi.

SIE WWS tarafından sunulan diğer oyunlar arasında, heyecanla beklenen Horizon Zero Dawn, Detroit: Become Human ve The Last Guardian da vardı. SIEA, The Last Guardian’ın 25 Ekim 2016’da piyasaya sürüleceğini açıkladı. Ayrıca, ünlü oyun yaratıcısı Hideo Kojima da SIE ile işbirliği içinde PS4’e özel DEATH STRANDING adlı yeni oyunun çıkışını duyurmak için sahne aldı. Prodüktörlüğü, yazarlığı, yönetmenliği ve tasarımı bizzat Hideo Kojima tarafından yapılacak olan DEATH STRANDING’de aktör Norman Reedus rol alacak.

SIE WWS tarafından sunulan çok sayıda içeriğe ek olarak, sektörün önde gelen geliştirici ve yayıncıları ile yapılan ortaklıklar da, oyun severlerin oyun oynayabileceği en iyi platform olarak PS4’ün konumunu daha da pekiştirecek. Basın toplantısında, SIEA, PlayStation’un en sevilen karakterlerinden Crash Bandicoot’u geri getirmek için Activision ile çalıştığını duyurdu. Bu yıl Ekim ayında, ilk olarak PS4’e gelecek olan Crash, en sevilen oyun serilerinden birinin en son oyunu olan Skylanders® Imaginators’da boy gösterecek. Ayrıca, 2017’de, oyun severler PS4 by Activision ve Vicarious Visions tarafından tamamen yeniden düzenlenen Crash 1, Crash 2 ve Crash Warped’ı da oynayabilecekler. SIE, aynı zamanda Call of Duty®: Infinite Warfare üzerinde Activision ile ortaklığını da devam ettirerek PlayStation’ın bir kez daha dünyanın en büyük serilerinden birine ev sahipliği yapmasını sağlayacak. Infinite Warfare’in tüm indirilebilir harita paketlerini ilk olarak PlayStation 4 sahipleri oynarken oyunun PS4 için seçilmiş sürümlerini önceden sipariş edenler, 4 Kasım’daki lansman öncesinde, 30 gün boyunca Call of Duty: Modern Warfare Remastered’s oyununu yine ilk oynayanlar olacak*.

Basın toplantısı sırasında duyurulan, ortaklara ait diğer oyunlar arasında, LEGO Star Wars: The Force Awakens, RESIDENT EVIL 7 biohazard ve FINAL FANTASY XV de vardı. PS4 sahipleri, heyecanla beklenen LEGO Star Wars: The Force Awakens’in demosunu ilk oynayanlar olurken RESIDENT EVIL 7 biohazard demosu da ilk olarak PlayStation®Plus üyelerinin kullanımına sunulacak. Ayrıca, RESIDENT EVIL 7 biohazard’ın PS VR ile tamamen uyumlu olacağı da açıklandı.

PlayStation®VR

PS VR’ın 3 Ekim 2016’da piyasaya sürülmesi, 40 milyon oyun severlerin evinde bulunan PS4’ün tamamının PS VR özelliğine sahip olması sayesinde, sanal gerçekliği herkese ulaştırma fırsatını da sunmuş olacak. ** PS VR lansmanıyla, özellikle PS VR için yaratılan yepyeni oyunlara kadar oyun dünyasının en büyük serilerinden bazıları, çok geniş yelpazeye yayılmış deneyimlerle oyun severleri bekliyor. Basın toplantısı sırasında SIEA, aralarında Farpoint, Star Wars Battlefront: X-Wing VR Mission ve Batman: Arkham VR’ın da bulunduğu yeni PS VR deneyimlerini de görücüye çıkarttı. Geliştirici Impulse Gear ve SIE San Mateo Studios, sarmalayıcı sanal gerçeklikte yepyeni bir standart belirleyecek gergin bir uzay macerası olan sanal gerçeklik oyunu Farpoint’i sunacak.

Eleştirmenlerin büyük beğenisini toplayan ve Rocksteady Studios tarafından sunulan Batman: Arkham VR, hayranların tamamen yeni bir Arkham gizemi içinde Gotham City’i Dünyanın En İyi Dedektifi’nin gözlerinden deneyimlemesine imkân veren ilk sanal gerçeklik Batman deneyimi.

Star Wars Battlefront: X-Wing VR Mission ise oyun severlerin en çok hayalini kurdukları Star Wars™ fantezilerinden biriyle sarmalayacak. Oyun, uzayın derinliklerinde X-wing uçurma keyfini yaşatacak. Bu tatil döneminde, yeni görevin tamamı PS VR’da bulunacak ve tüm Star Wars Battlefront sahiplerine ücretsiz*** olarak sunulacak.***

YouTube links

God of War: https://youtu.be/lRhzFqA1f7o

Days Gone: https://youtu.be/qkpE8neKrJU

The Last Guardian E3 2016 trailer: https://youtu.be/xXObgXnAUkw

Farpoint: https://youtu.be/sUqbTk880YI

Detroit: https://youtu.be/gUp0_x2E8HY

Horizon: https://youtu.be/RpQkplDuhi0

Gravity Rush 2: https://youtu.be/OAXNQveHsG0

Final Fantasy 15: https://youtu.be/GACkRp2NLdw

Skylanders: https://youtu.be/4-qpg_VP6Fs

Batman: https://www.youtube.com/watch?v=e43FXxAjtwk

Popüler Haberler


Yeni Razer BlackShark V2 Pro, DeathAdder V2 Pro ve BlackWidow V3 Pro’ya


Samsung’un yeni katı hal sürücüsü (SSD) 980 PRO, oyuncular


Oyun dünyasının teknoloji devi SteelSeries, 2020 yılında oyuncular


Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oyun sektörü her geçen gün büyüyor.