Gamebootcamp İstanbul’un Kazanan Projeleri Belli Oldu

Tüm oyun geliştiricileri ve fikir sahipleri için hızlandırma programı sunan Gamebootcamp İstanbul’a kabul edilen projeler belirlendi.

Programa kabul edilen dijital oyun girişimcilerine 250 bin Dolar’a kadar yatırım, danışmanlık ile teknik olanak ve destek sağlanacak.

Türkiye’deki girişimleri destekleme platformu StartersHub bünyesinde hayata geçen Gamebootcamp İstanbul hızlandırma programının proje belirleme etkinliği StartersHub’ın İstanbul’daki ofisinde gerçekleşti. 110 başvuru arasından seçilen 25 proje sahibinin davet edildiği etkinlikte, girişimciler ilk 10 arasına girebilmek için sunumlar gerçekleştirdi. Birbirinden farklı sunumların yer aldığı etkinlikte, alanında uzman jüri üyelerinin kararlarıyla en iyi 9 proje seçildi. Program kapsamında, seçilen en iyi 9 dijital oyun girişimine ilk olarak 20 Bin Dolar’lık finansal yatırımın yanı sıra, ücretsiz ofis alanı, teknik altyapı destekleri, mentor ve danışman desteği, eğitim fırsatları ve atölye çalışmaları ile hukuksal ve finansal danışmanlık olanakları da sunulacak. Projelerin başarısına göre ekiplere ayrılan yatırım miktarı 250 bin Dolar’a kadar arttırılabilecek.

Etkinlikte Netmarble EMEA, StartersHUB ve Gamebootcamp İstanbul yöneticilerinin değerlendirmeleriyle seçilen en iyi 9 mobil ve pc oyun projesi, Aralık ayı itibariyle çalışmalarına başlayacak Başarılı bulunan projelere Netmarble EMEA tarafından yayıncılık desteği verilerek, geliştiricilerin oyunlarını kısa sürede Türkiye’deki ve dünyadaki mobil oyun pazarına açabilmesi hedeflenecek. Ayrıca oyun geliştiricilere, projelerinin geliştirilmesi aşamasında Netmarble tarafından pazarlama ve teknik geliştirme konularında hem destek hem de know how sağlanacak.

Gamebootcamp İstanbul’a Kabul Edilen Projeler

Poker JOY (Epik İşler)

Void Runner (Reality Arts ) Poker (Far East Movement)

Jeopardy masters (Future Fart)

Project Auora (Day Dream Interactive)

No70 (Old Moustache Gameworks )

Brick Tower (Vertigo Games)

Social Trivia (Qweep)

Flip Wars (RadMule Labs)


Yorum Yazın