-->
Razer Comms: Stream Viewer’a Turnuva Takibi Özelliği Geldi

Razer’ın masaüstü ve mobil uygulaması Razer Comms ile  eSpor maç fikstürünü ve turnuvaları takip edebilir, favori yayıncınız çevrimiçi olduğunda anında bildirim alabilir ve tacizcilerin radarından uzak kalırken DDoS saldırılarını önleyebilirsiniz. Oyun ekipmanları, bağlantılı cihazlar ve oyuncular için geliştirilmiş yazılımlarda dünya lideri olan Razer, oyuncular arasında çok sevilen ve milyonlarca kullanıcısı olan Razer Comms yazılımı için […]

06.10.1515 | ulasufuk

Razer’ın masaüstü ve mobil uygulaması Razer Comms ile  eSpor maç fikstürünü ve turnuvaları takip edebilir, favori yayıncınız çevrimiçi olduğunda anında bildirim alabilir ve tacizcilerin radarından uzak kalırken DDoS saldırılarını önleyebilirsiniz.

Oyun ekipmanları, bağlantılı cihazlar ve oyuncular için geliştirilmiş yazılımlarda dünya lideri olan Razer, oyuncular arasında çok sevilen ve milyonlarca kullanıcısı olan Razer Comms yazılımı için yeni bir özellik duyurdu. Yazılımın içinde entegre bulunan canlı yayın görüntüleyicisi Stream Viewer’a eSpor turnuvalarını takip etme özelliği geldi.

Razer Comms: Stream Viewer artık tüm oyuncular için, turnuvaları takip etmek, maç saatlerini öğrenmek, zamanlama ayarlamak ve maç sonuçlarından anında haberdar olmak gibi konularda bir numaralı araç olacak.

Razer Comms: Stream Viewer’ın eSpor turnuvalarını takip etme özelliği, bu alanda dünyanın en bilinenlerinden olan Abios (abiosgaming.com) ile birlikte geliştirildi. Oyuncular arasında çok popüler olan Abios’un neredeyse her saniye güncellenen eSpor takvimi, hem o anda oynanan maçları gösterip skor değişikliklerini anında veriyor, hem de gelecek maçları gösteren fikstürler sunuyor. Abios, eSpor arenasındaki maç ve turnuvalar hakkında en doğru bilgiyi sunmasıyla da meşhur.

Razer Comms: Stream Viewer eSpor turnuva takipçisi şu özellikleri taşıyor:

 • Büyük turnuvalar için özel tasarlanmış tablolar
 • Günlük maç yayınlarını ayrıntılı bilgilerle gösteren bir etkinlik takvimi
 • Maç yayını başladığında anında haberdar olmanız için bildirim yollama özelliği

Turnuva takipçisi ilk çıkışında şu oyunları destekleyecek (tabii ki sonrasında başka oyunlar da eklenecek):

 • Dota2
 • League of Legends
 • StarCraft 2
 • Heroes of Newerth
 • Counter-Strike: Global Offensive
 • Hearthstone
 • World of Warcraft
 • SMITE
 • Heroes of the Storm
 • Super Smash Bros.

Razer’ın CEO’su ve Chief Gamer’I Min-Liang Tan, Comms’un yeni özelliği için şunları söylüyor: “eSpor maçlarını takip etmek için bir numaralı system olan Abios’la çalıştığımız için çok heyecanlıyız. Razer en başından beri profesyonel oyunculuğu destekledi. Razer Comms: Stream Viewer ile birlikte, eSporu herkes için daha da ulaşılabilir yapacağız.”

Razer Comms oyuncuların iletişim, sohbet, topluluk, sosyal medya gibi ihtiyaçları üzerine yoğunlaşan bir yazılım ve  http://www.razerzone.com/comms adresinden ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz. Razer Comms’da anında mesajlaşma, parti ve raid bulma, canlı oyun yayınlarını arkadaşlarınızla birlikte özel bir lobide izleme, favori yayıncılarınız çevrimiçi olduğunda gelen anında bildirimler gibi özellikler var.

Comms’daki geliştirilmiş sohbet güvenliği ise son dönemlerde oyuncular için çok daha fazla önem taşıyor. Bu özellik sayesinde doğrudan Razer sunucularına bağlanabildiğiniz için bilgisayarınızın IP adresi tamamen gizleniyor. Böylece tacizcilerden ve DDoS saldırılarından korunabiliyorsunuz. DDoS saldırıları son zamanlarda yüksek bütçeli turnuvalarda bile rastlanan ve milyonlarca dolarlık ödüllere giden yolda profesyonel oyuncuların canını epey sıkan bir sorun.  

Popüler Haberler


Yeni Razer BlackShark V2 Pro, DeathAdder V2 Pro ve BlackWidow V3 Pro’ya


Samsung’un yeni katı hal sürücüsü (SSD) 980 PRO, oyuncular


Oyun dünyasının teknoloji devi SteelSeries, 2020 yılında oyuncular


Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oyun sektörü her geçen gün büyüyor.