Toshiba Yeni SSD Q300 Ailesini Sundu

Hızlı, güvenilir ve etkin: SSD Q300 ve Q300 Pro

Toshiba IFA 2015 fuarında SSD Q300 ailesindeki iki yeni modelini tanıttı. Seri, profesyonel kullanıcılara ve yüksek teknolojili bilgisayar kullanımına yönelik serinin önde gelen modeli Multi-Level Cell (MLC) tabanlı Q300 Pro ve geleneksel hard disk sürücüleri upgrade için mükemmel bir çözüm olan Triple-Level Cell (TLC) tabanlı Q300 modellerinden oluşuyor. Her iki model de Toshiba SSD controller üzerinde çalışan, gelişmiş hız teknolojisine sahip, TRIM desteğini ve Dahili Komut Sıralamasını sıfırlayan A19 NAND SSD sürücüleri.

Flash hafızanın mucidi Toshiba, Serinin yeni amiral gemisi Q300 Pro SSD modelini oyun meraklıları, grafik yaratıcıları ve profesyonel kullanıcılardan oluşan gerçek teknoloji meraklıları ile performans ve güvenilirlikte yüksek teknoloji bekleyen tüm kullanıcılar için sunuyor. Q300 Pro, etkileyici düzeyde yüksek hızlı işlem ve aynı zamanda düşük güç tüketimi gerektiren profesyonel ihtiyaçlar için harika bir denge kuruyor ve mükemmelliğe yeni bir boyut kazandırıyor.

Uyarlanabilir boyutlu SLC Yazma önbellek (cache)teknolojisi ile, hücre başına 2-bit Flash (MLC)sürücü, sadece-okuma modu, patrol okuma, ısı kontrolü ve QSBC ECC özellikleri sağlıyor. Q300 Pro modelinin128, 256 ve 5 12GB seçenekleri mevcut.

SSD Q300 modeli ise genel kullanıcılar ve mobil ofis kullanıcıları için harika bir PC yükseltme çözümü olarak karşımıza çıkıyor (sıradan HDD ile kıyaslandığında).Uyarlanabilir boy SLC Yazma cache teknolojisi, hücre başına 3-bit Flash (TLC)ile sadece-okuma modu özelliğine sahip. Q300 modelinin120, 240, 480 ve 960GB seçenekleri mevcut.

SSD,HDD’ye karşı

SSD, depolama cihazı olarak NAND flash hafızalarını kullanarak sıradan HDD’ler ile kıyaslandığında daha yüksek hız ve enerji performansı sağlar. Verilere anında erişildiğinden açılış süresini ve bekleme modundan çıkışı (HDD’den beş kat daha hızlı) hızlandırır. Hareket eden mekanik parçalar olmadığından SSD’ler ses üretmezler ve çok daha düşük enerji tüketimine (bir HDD’nin1/6 ‘dan daha az), ayrıca çok daha iyi ve güçlü darbe dayanıklılığına

sahiptirler. Tüm bu özellikleri ile SSD, sanatçılar ve yaratıcı meslek grupları (hızlı yükleme ve yüksek miktarlarda video ve görüntü düzenleme, hızlı albüm gösterme), oyun meraklıları (çok daha hızlı açılış ve yükleme) ve daha fazla verimlilik isteyen ofis çalışanları (hızlı sistem açılışı ve kapanışı, daha uzun pil ömrü, daha fazla mobilite) için ideal bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

Toshiba Bilgisayar, Görüntü ve Aydınlatma Sistemleri Türkiye Distribütörü TNB A.Ş. Hakkında

TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş.,Toshiba’nın notebook, tüketici elektroniği ürünleri, depolama birimleri ve aydınlatma sistemlerinin Türkiye distribütörlüğünü 1996 yılından beri yapmaktadır. Özellikle çevre konusundaki hassasiyeti ile tanınan ve kendi sınıfında en çevreci ürünlere imza atan Toshiba, çevre dostu yeni LED TV modelleri, LED ekranlı notebookları ve yeni LED lambaları ile daha az enerji tüketimi sağlarken, daha uzun kullanım ömrü, daha iyi görüntü, daha sağlıklı iş ve eğlence ortamı sunmaktadır. En yenilikçi ürünleri tüketici ile buluşturmaya devam eden TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş, 2011 yılında ilk gözlüksüz 3D notebook’u, 2012 yılında ise Gözlüksüz 3D Ultra HD TV’yi tüketicinin beğenisine sunmuştur. TNB A.Ş. teknolojide araştırmanın ve yeniliklerin bitmeyen bir yol olduğu felsefesi ile birçok konuda ilkleri gerçekleştirmeye devam etmektedir. Bölgesindeki ülkeler arasındaki en başarılı distribütör ödülünü 1996’dan beri defalarca kazanan TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş. kırdığı dünya rekorları ve satış başarıları ile bilinmektedir. 3.000’e yakın uzman bayisi ve değer katan iş ortakları ile beraber daha nice başarıları hedeflemektedir.


Yorum Yazın

Connect with Facebook