GT Academy’ye Katıl, Profesyonel Yarış Pilotu Olma Şansını Yakala

Nissan ve PlayStation, yarış tutkunlarının hayallerini Autoshow’da gerçeğe dönüştürüyor

Nissan PlayStation GT Academy 2015’te şimdiye kadarki en büyük organizasyonunu gerçekleştiriyor. Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilecek olan GT Academy, sanal yarış dünyasında, Nissan için gerçek pistlerde yarışabilecek oyuncuları arıyor. Bu kapsamda, tüm fuar boyunca, 22-31 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Autoshow 2015’te tüm yarış ve oyun tutkunlarının katılabileceği bir canlı etkinlik düzenlenecek.

Nissan ve PlayStation, Gran Turismo 6’nın sanal dünyasından yeni bir profesyonel yarış pilotu keşfedecek. Bir devrime imza atan GT Academy, PlayStation oyuncularına, Nismo Sporcusu olma hayalini gerçeğe dönüştürmeleri için bir fırsat vermek üzere büyük organizasyon hayata geçiriyor. 2015 yılında Türkiye de başlatılan program ile yeni yarışçıların katılım sağlaması arzulanıyor. Bu kapsamda, 22-31 Mayıs tarihleri arasında tüm fuar boyunca İstanbul Autoshow 2015’te tüm yarış ve oyun tutkunlarının katılabileceği bir canlı etkinlik düzenlenecek.

GT Academy yarışmasının ilkinin yapıldığı 2008’den bu yana milyonlarca oyuncu, büyük ödülü kazanmak, profesyonel bir yarış pilotu olmak için mücadele etti. GT Academy’nin daha önceki şampiyonları Lucas Ordoñez ve Jann Mardenborough profesyonel birer yarış pilotu olmanın keyfiyle bu yıl Haziran ayında gerçekleşecek olan motor sporlarının zirve noktalarından Le Mans 24 Saat yarışında, LM P1 sınıfında Nissan’ı temsil edecek. Böylesine büyük bir başarı, GT Academy’nin gerçek bir yarış pilotu yetiştirme konusunda önemli bir fırsat olduğunu gösteriyor.

GT Academy elemeleri, Sony PlayStation 3 üzerinde Gran Turismo 6 oyunuyla online olarak 21 Nisan’da başlayıp 16 Haziran’da son bulacak. Profesyonel bir yarışçı olma hayali taşıyan oyuncular Sony PlayStation 3 üzerinden Gran Turismo 6 oyunu ile en hızlı tur zamanını gerçekleştirmek için mücadele edecekler. 20 yarışçının ulusal seçmelere katılacağı yarışmalar online ve saha etkinliği olarak ayrışacak. Saha organizasyonların en iyi tur zamanını gerçekleştiren 10 ismiyle online yarışların en iyi tur zamanını gerçekleştiren 10 ismi Haziran ayında gerçekleşecek Türkiye finalinde karşı karşıya gelecek. Finallerde en iyi dereceyi alan 6 yarışmacı ise ünlü Silverstone Yarış Kampı’na katılma şansı yakalayacak. Silverstone yarış kampına katılan yarışmacılar hayatlarını değiştirecek bir kariyer elde edebilecek. Burada dünyanın çeşitli yerlerinden gelen finalistler ile Dubai 24 Saat’lerinde yarışabilmek için kıyasıya mücadele edecek.

Uluslararası GT Academy yarışması kapsamını genişletmek üzere Türkiye haricinde bu sene kapılarını Kuzey Afrika, Avustralya, Meksika ve Amerika’dan katılımcılara da açıyor. 2015 yılındaki genişleme projesi GT Academy Asya ile Tayland, Endonezya, Hindistan, Filipinler ve Sony PlayStation’un anavatanı olan Japonya da yarışmalara katılacak.

Dünya çapında 24 farklı ülkeden katılımcıların erişimi sağlanacak GT Academy’de Uluslararası Platform, Asya Platformu ve Avrupa Platformu’ndan 2.2 milyar potansiyel yarışmacı bekleniyor. Yarışma 18 yaşını doldurmuş ve ehliyet sahibi herkese açık olacak. Yarışma şartları ile ilgili detaylı bilgiler www.nissan.com.tr, www.facebook.com/GTAcademy, www.gran-turismo.com ve http://www.gran-turismo.com/tr/academy/2015/ adresinde bulunabilir.

GT Academy Şampiyonları’nın gelişimi www.facebook.com/GTAcademy ve www.twitter.com/GTAcademy adreslerinden takip edilebilir.

GT Academy 2015 Hakkında

GT Academy, Nissan ve PlayStation arasında kurulmuş, Gran Turismo 6 oyunun sanal dünyasından gerçek yarış pilotları çıkartmayı amaçlayan bir işbirliğidir. GT Academy’nin yedinci yılında artık Avrupa Grubu (Fransa, İtalya, İngiltere, Almanya, İspanya, Portekiz, Belçika, Hollanda, Lüksemburg, Macaristan, Polonya ve Çek Cumhuriyeti), Uluslararası Grup (Türkiye, Avustralya, Kuzey Afrika, Meksika, Amerika) ve Asya Grubu (Hindistan, Filipinler, Endonezya, Tayland ve Japonya) etapları bulunuyor.

GT Academy Türkiye’nin eleme turları Gran Turismo 6’nın PlayStation 3 için yapılmış ücretsiz güncellemeyle birlikte geliyor. Online ve Saha etkinlikleri üzerinden katılımcıların en hızlı tur zamanı için yarışması sonucunda finalist olanlar ulusal finallere katılma hakkını elde ediyor. Ulusal finaller oyuna sürüş, dayanıklılık ve medya konularında katkı sağlıyor.

Ulusal finallerden sonra heyecan, efsanevi yarış kampıyla devam ediyor. Organizasyonun bu bölümünde finallerden çıkan katılımcılar, alanında uzman jürinin ve eğitmenlerin gözetiminde Nissan’ın spor otomobilleriyle piste çıkarak ne kadar hızlı olduklarını gösteriyor. Her bir yarışın kazananları yoğun bir Sürücü Geliştirme Programı’na davet ediliyor. Yeterli gelişimi gösteren katılımcılar, uluslararası bir yarış lisansına sahip olup Nissan için profesyonel olarak yarışma şansını da yakalıyorlar. Nissan’ın seçkin Nismo sporcularından biri olmak da yine elde edilebilecek büyük şanslardan bir diğeri.

GT Academy’nin daha önceki şampiyonları bugün profesyonel birer yarış pilotu. Jann Mardenborough (İngiltere, 2011 şampiyonu) 2015 sezonunda Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda en üst kategori olan LM P1’de Nissan için ve Formula 1’in altyapısı olarak kabul edilen GP3’te de şampiyonluk elde etmiş Carlin takımında yarışıyor. Lucas Ordonez (İspanya, 2008 şampiyonu) de bu yıl Le Mans 24 Saat Yarışı’nda Mardenborough gibi bir Nissan GT-R LM NISMO LMP1’in direksiyonu başında olacak. GT Academy 2014’ün Avrupa Etabı Şampiyonu Gaetan Paletou ve Uluslararası Etabı Şampiyonu Ricardo Sanchez ise Blancpain Dayanıklılık Serileri’nde Nissan GT Academy Takımı RJN ile mücadele ediyor.

GT Academy 2015’ten haberler ve bilgiler ile tüm GT Academy sürücülerinin gelişimleri www.facebook.com/GTAcademy,www.twitter.com/GTAcademy, www.youtube.com/gtacademyeurope, www.flickr.com/photos/gtacademyeurope ve http://www.gran-turismo.com/tr/academy/2015/ gibi platformlarda takip edilebilir.


Yorum Yazın