Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği’nden (DOGED) GGJ ATOM ve GGJ’e İzmir’e Tam Destek

DOGED, Global Game Jam oyun geliştirme maratonunun en önemli iki ayağında ODTÜ ATOM ve İzmir Ekonomi Üniversitesi ile birlikte çalışacak.

ODTÜ Teknokent ve ODTÜ Enformatik Enstitüsü işbirliği ile hayata geçirilen GGJ ATOM ve İzmir Ekonomi Üniversitesi destekleriyle düzenlenen GGJ İzmir, bu sene Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği partnerliğinde gerçekleştirilecek. 23-25 Ocak tarihlerinde Ankara ayağında ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi; İzmir ayağındaysa İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde gerçekleşecek oyun geliştirme maratonunda DOGED üyesi firmalardan temsilciler bulunacak ve maratonu bizzat takip edecekler.

Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği (DOGED) başkanı Ali Erkin konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Global Game Jam, oyun geliştirme tutkusunu en sıcak şekliyle yaşayabildiğiniz etkinliklerden biri. Dünyanın her yerinden geliştiricilerle birlikte çıkılan 48 saatlik bu maratonda Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği (DOGED) üyeleri ve bağımsız geliştiricileri bir araya getirmeyi amaçlıyoruz. Özellikle İK konusunda yeni hikâyeler yaratabileceğimize inanıyoruz.” diyerek Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği ve GGJ ATOM ve İzmir işbirliğinin istihdama katkıda bulunacağına dair düşüncelerini paylaştı.

DOGED Hakkında

Türkiye’deki oyun geliştirici firmaların teknik, sosyal ve ekonomik gelişimini iyileştirerek, uluslararası ölçekteki standartlarını, başarısını ve tanınırlığını artırmak için çalışan Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği (DOGED), tamamı yerli oyun geliştiricilerden oluşan yönetim kadrosuyla sektörü bir arada tutarak, nitelikli insan gücü yetiştirmeyi ve video oyunları konusunda kamu bilincini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Detaylı bilgi için: www.doged.org


Yorum Yazın