The Game Co-League’de Heyecan Kaldığı Yerden Devam Ediyor!

Türkiye’nin ilk dijital futbol ligi Co-League’de heyecan sürüyor. 10 Kasım Pazartesi akşamı oynanan ikinci hafta maçları sürpriz konuklara ve sonuçlara sahne oldu.

Gece PUPA ARENA’da oynanan A grubu mücadelesi PUPADIGITURK maçı ile başladı. Her iki maçta da tek farklı skorlar ile galibiyet alan PUPA takımı, ilk hafta aldığı farklı mağlubiyetten sonra toparlanma sinyalleri verdi. 3-2 ve 2-1’lik skorlar ile rakibine boyun eğerek son sıraya demir atan DIGITURK takımında moraller bozuk olsa da, umutlar tükenmiş değil. Grupta henüz her şeyin bitmediğini ifade eden DIGITURK oyuncuları, “Artık maç maç bakacağız. Her maçı final olarak görüyoruz. Mücadelemize devam edeceğiz” diyerek rakiplerine gözdağı verdi.

Grubun bir diğer maçında, LIPTON STADYUM’da THE GAME ile BİLYONER karşı karşıya geldi. Orta saha mücadelesi şeklinde geçen ilk maçta, bulduğu tek golle 3 puanı almayı bilen BİLYONER takımı oldu. İkinci maçta ise taktik değişikliğine giden THE GAME ekibi, hızlı ataklardan bulduğu gollerle sahadan 3-1’lik skorla galip ayrılarak, ilk haftayı bay geçtikten sonra ilk puanlarını almış oldu.

İlk haftayı lider kapatan grubun diğer takımı PLAYSTATION ise ikinci haftayı bay geçerek, çalışmalarına düz koşular ve rejenerasyon antrenmanları ile devam ediyor.

B Grubunda ise sürpriz sonuçlar ve sürpriz konuklar vardı. AMK takımı POSTA ile oynayacağı maça konuk oyuncu statüsünde ünlü futbolculardan Gökçek Vederson’u takıma dahil ederek başladı. Fakat bu sürpriz transfer uyum sorununu da beraberinde getirmiş olacak ki, AMK, POSTA karşısında 7-0 gibi ezici bir mağlubiyet almaktan kurtulamadı. Aynı maçın rövanşında ise POSTA takımı, daha düzenli bir görüntü sergileyen AMK karşında, 3-2’lik skorla sahadan galip ayrılarak grupta liderlik koltuğuna oturdu. AMK taraftarlarının bulunduğu bölümden yükselen “yönetim istifa” sesleri dikkat çekti. Taraftar sözcüsünün yaptığı açıklamada, tepkinin yanlış transfer politikasından kaynaklandığı vurgulandı.

Aynı saatlerde başlayan grubun diğer maçında, ilk haftayı bay geçen BİLGEADAM, SKORER takımı ile kozlarını LIPTON STADYUM’da paylaştı. İlk maçı rahat bir oyun ile 3-0 kazanan SKORER takımı, ikinci maçta rakibinin disiplinli oyunu karşısında 1 puanı son dakikalarda gelen golle kurtardı. 1-1 biten mücadele sonrasında hakem hatalarından yakınan taraflar, atamalar konusunda daha dikkatli olunması gerektiğini belirttiler.

Grubun ikinci haftayı bay geçen diğer takımı OYUNGEZER’de tüm gözler, FIFA 2015 dünya sıralamasında ilk 100’de yer alan yeni transfere çevrilmiş durumda. İsmi sır gibi saklanan oyuncunun, önümüzdeki haftalarda takıma ne derece katkı yapacağı merakla bekleniyor.

Co-League’de grup aşamasının son haftalarına yaklaşılırken, heyecan, mücadele ve rekabet artarak devam edecek gibi görünüyor. Bizi takip etmeye devam edin.


Yorum Yazın

Connect with Facebook