Gran Turismo Tutkunları Heyecanla Bekledikleri Yeni Konsept Otomobile Kavuşuyor

Sony PlayStation’ın en beğenilen oyunlarından Gran Turismo yeni konsept otomobili “Subaru VIZIV GT Vision Gran Turismo”yu sunuyor.

Otomobil tasarımının parlak geleceğini temsil eden üst düzey yarış arabası, dünyanın dört bir yanındaki sayısız Gran Turismo hayranına hitap etmek üzere geliştirildi.

PlayStation®’ın beğenilen oyunlarından Gran Turismo® serisinin en yeni konsept otomobili “Subaru VIZIV GT Vision Gran Turismo”, sadece PlayStation®3’te bulunan Gran Turismo®6 üzerinde piyasaya sürülüyor. Bu nefes kesen spor otomobil prototipi Subaru’nun tarihindeki en agresif otomobil teknik özelliklerine sahip olurken, tam kontrol sağlayan bir sürdürülebilirlik düzeyini de koruyor.

Gran Turismo’nun yaratıcısı Polyphony Digital Inc., ‘Vision Gran Turismo’ ile dünyanın dört bir yanındaki otomobil meraklılarının heyecanla beklediği yenilikleri sunuyor. Önde gelen tasarımcı ve üreticiler de, projeye kucak açarak Gran Turismo 6’da görücüye çıkartılan konsept otomobil ve prototipler yoluyla otomobil tasarımının geleceğine bir bakış sunuyorlar. Subaru, rüya proje için Subaru’nun konsept otomobil mottosu “VIZIV”ı (İnovasyon Vizyonu) taşıyan en üst düzey spor otomobilini yarattı.

Subaru’nun spor mirası GT6 tutkunlarıyla buluşuyor

Gran Turismo’nun yaratıcısı ve Polyphony Digital Inc. Başkanı Kazunori Yamauchi, “Gran Turismo 6’yı Aralık 2013’te yarattığımızdan bu yana, bir dizi Vision Gran Turismo modelini piyasaya sürdük. Bununla birlikte, her yeni konsept modeli piyasaya sürüşümüzde, kendisine yeni oyuncak alınmış bir çocuk gibi büyük bir heyecan hissediyorum. Birçok insan Subaru’nun spor mirasının farkına varacak ve kendini bu nefes kesici otomobilin cazibesine kaptıracak. Ancak aynı ölçüde, oyunun da Subaru’ya çok sayıda yeni hayran kazandıracağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Subaru’nun 2014 yılında görücüye çıkartılan “Subaru VIZIV 2 Konsepti”nin tasarım dilini miras alan Subaru tasarım ekibi, modele Subaru’nun güvenli ve keyifli sürüşü görsel olarak ifade eden dinamik ve katı biçimler eklerken büyük difüzörü, tavana entegre arka spoileri ve station vagon silueti sayesinde araç, aerodinamik performansı ile öne çıkıyor.

Hafif gövde, güçlü motor

Gövde yapısının tasarımında ağırlığın titizlikle azaltılmasına odaklanılırken her yerinde de karbon malzemelerden yararlanıldı. Sonuç olarak da, ağır akü ve motorlar ile donatılmış olmasına rağmen aracın ağırlığı 1.380 kilogramda tutuldu. Hafif gövdeye ihtiyaç duyduğu gücü ise Subaru’nun yılların motor sporları deneyimi ile en ince rötuşları yapılmış efsanevi 2 litrelik yatay karşı silindirli motor sağlıyor. Doğrudan enjeksiyonlu turboşarjlı motor, revize edilmiş sınırlayıcı çapları ile güçlendirilirken otomobil önde bir arkada da iki yüksek güçlü motor ile bir araya getirilerek 591 BHP toplam sistem güç çıkışı ve 800 Nm (82 kgfm) maksimum tork elde edildi. Motor çıktılarının her birinin bağımsız şekilde kontrol edilmesi yoluyla, virajlardaki dönüş yeteneği de muazzam şekilde geliştiriliyor ve çamurluklara entegre edilen tork yönlendirici lambalar ise hareketini görselleştiriyor.

Otomobil, 1.14 güncellemesi ile Gran Turismo 6’da temin edilebilecek. Vision GT alanı içinden satın alınabileceği gibi, oyundaki yeni Subaru Sezon Etkinliği’nin tamamlanması yoluyla da elde edilebilecek.


Yorum Yazın