Activision, İlk Gün Dünya Çapında 500 Milyon Dolar Değerinde Destiny Satışı Gerçekleştirdi

Destiny Tüm Zamanların En Başarılı Yeni Video Oyun IP’si Oldu

Destiny Tarihin İlk Gün En Çok Satan Dijital Konsol Oyunu Oldu ve Activision’ın Yeni Milyar Dolarlık Oyunu Olma Yolunda İlerliyor

Activision Blizzard, Inc.’in (Nasdaq: ATVI) sahibi olduğu Activision Publishing, Inc., bugün firmanın ilk gün itibariyle dünyanın dört bir yanındaki perakende mağazalara ve birinci taraflara 500 milyon doların üzerinde Destiny satışı gerçekleştirdiğini ve oyunun tarihin en büyük yeni video oyun IP’si olduğunu duyurdu.

“Oyuncuların olağanüstü talebine dayanarak Destiny’nin dünya çapındaki perakende ve birinci taraf siparişleri 500 milyon doları geçti,” diyor Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick. “Bu kilometre taşı firmamız için bir başka büyük başarı anlamına geliyor ve dünyanın en başarılı eğlence serilerini yaratma yeteneğimizi bir kez daha gözler önüne seriyor. Destiny’nin başarı ve kısa zaman önce çıkan Blizzard Entertainment’ın Hearthstone oyunu sıfırdan büyük isimler yaratabildiğimizin bir kanıtı.”

Destiny dünyanın dört bir yanında 11,000’in üzerinde gece yarısı açılışı ile satışa sunuldu ve 178’den fazla ülkeden oyuncular (Kaynak: Radian6) heyecanlarını YouTube ve sosyal medya üzerinden paylaştılar.

“Daha en başından beri Destiny’ye yaptığımız yatırımın ve inancımızın karşılığını alacağımıza emindik. Ama bunu daha ilk günden söyleyebileceğimize pek fazla kişi inanmıyordu.” diyor Activision Publishing CEO’su Eric Hirshberg. “Destiny sektör tarihinin resmi olarak en büyük yeni oyun açılışı oldu. Tarihin ilk günden en çok satan dijital konsol oyunu oldu. Destiny’nin bu neslin ikon oyunlarından biri ve Activision’ın yeni milyar dolarlık markası olacağına her zamankinden daha çok inanıyoruz. Daha da önemlisi, elimizden bırakamadığımız harika bir oyun olması. İnanılmaz yetenekleri ekibimize ve bunun gerçekleşmesinde emeği olan ortaklarımıza, en önemlisi de Bungie’deki ortaklarımıza çok teşekkür ediyoruz.”


Yorum Yazın

Connect with Facebook