-->
Wargaming Kendi Rekorunu Kırarak Guinness Rekorlar Kitabına Girdi

World of Tanks 2011 yılındaki hızlı yükselişini üçe katlayarak MMO dünyasında çıtayı bir kez daha yükseltti. Wargaming.net, Rusya’daki beş büyük MMO sunucusu üzerinde aynı anda 500 binden fazla kişiyi barındırarak Guinness rekorlar Kitabına kendi rekorunu kırıp girmeye hak kazandı. Tüm dünyada 50 milyon kişinin oynadığı World of Tanks Rusya’da 2011’de kırdığı 190.541 kişilik rekorunu da […]

12.03.1313 | ulasufuk

World of Tanks 2011 yılındaki hızlı yükselişini üçe katlayarak MMO dünyasında çıtayı bir kez daha yükseltti.

Wargaming.net, Rusya’daki beş büyük MMO sunucusu üzerinde aynı anda 500 binden fazla kişiyi barındırarak Guinness rekorlar Kitabına kendi rekorunu kırıp girmeye hak kazandı. Tüm dünyada 50 milyon kişinin oynadığı World of Tanks Rusya’da 2011’de kırdığı 190.541 kişilik rekorunu da böylelikle 3’e katlamış oldu. Wargaming.net’in Başkan Yardımcısı Andrei Yarantsau, “Bu haber şirketimiz için bir dönüm noktasını daha işaret ediyor” derken oyunun dünya üzerindeki popülaritesinin kendilerine her zaman ilham kaynağı olduğunu ve oyunun bu hızla büyümeye devam etmesini ve yeni rekorlara imza atmayı hedeflediklerini de ifade etti.

2011 Ocak ayında da aynı kategoride 91.311 kişiyle rekorlar kitabına giren World of Tanks sadece Rusya’da 815 bin kişi tarafından oynanıyor ve dünyanın en büyük çevrimiçi oyun pazarını temsil ediyor.

World of Tanks Hakkında

World of Tanks, dünyanın ilk zırhlı tanklarla savaşı konu alan takım tabanlı DVO’sudur. Dünya çapındaki savaşlarda İkinci Dünya Savaşı tanklarının epik çarpışmalarında kendinizi test edin. Bu savaşlarda Amerika, Almanya, Sovyetler Birliği, Fransa, İngiltere ve Çin’den, tarihi gerçeklere uygun olarak hazırlanmış 300 zırhlı aracı kullanabilirsiniz.

Tank güncellemeleri ve geliştirmeleri, oyunda dilediğiniz silâhı denemenizi ve kullanmanızı sağlar. İster hafif ve manevra kabiliyeti yüksek tanklarla düşmanınızı yorun, ister her amaca uygun orta sınıf tanklarla düşman hatlarını delin geçin. Dilerseniz de dev tankların gücünü kullanarak düşmanlarınızın zırhlı güçlerini etkisiz hale getirin. Uzun menzilli Howitzer’lara sahip araçlar, işinin ehli bir tankçının elinde ölümcül bir keskin nişancı silahına dönüşecektir.

Fakat mükemmel bir tankçı olmak, kazanmak için tek başına yeterli değildir. World of Tanks’te önemli olan takım ruhudur. Zafer, saldırı yeteneklerinizi takım arkadaşlarınızın eksiklerini tamamlama yönünde kullandığınızda ve her oyuncu kendi rolünü üstlendiğinde gelecektir. Kendi çelik imparatorluğunuzu kurmak ve tankların gücüne hükmetmek için, favori stratejinizi eklemeniz kâfi. Gerisi gelecektir!

 

BASIN BÜLTENİ

world-of-tanks-logo

Popüler Haberler


Playstore’un yıl sonu kampanyası ile yüzlerce oyun yüzde 95’e varan indirimle oyunseverlerle buluşuyor.


Spotify’ın PlayStation 5 konsolunda yepyeni bir entegrasyonu bulunuyor


Üstün Görüntü, Ses ve En Yeni Oyun Özellikleri ile LG ve Xbox, Oyuncuların Hayallerini Gerçekleştiriyor.


ROG RX Optik Mekanik Anahtarlara sahip yeni klavye, oyunculara yönelik özelliklerle dolu.