-->
Sony Eurasia A.Ş.’nin Yeni Genel Müdürü Hiroshi Kikuchi

2002 yılından bu yana Mohsen Noohi’nin liderliğinde yüzde 800’den fazla büyüyen, verimli ve kârlı bir şirket haline gelen Sony Eurasia A.Ş.’nin yeni lideri belli oldu. Sony Türkiye’nin Genel Müdürlüğü, 1987 yılından bu yana Sony çatısı altında Sony Japonya, Asya Pasifik, Ortadoğu ve Afrika Bölgeleri’nde 20’yi aşkın ülkede satış, pazarlama ve yöneticilik deneyimine sahip olan Hiroshi Kikuchi’ye emanet. (14.11.2012 – İstanbul) […]

14.11.1212 | ulasufuk

2002 yılından bu yana Mohsen Noohi’nin liderliğinde yüzde 800’den fazla büyüyen, verimli ve kârlı bir şirket haline gelen Sony Eurasia A.Ş.’nin yeni lideri belli oldu. Sony Türkiye’nin Genel Müdürlüğü, 1987 yılından bu yana Sony çatısı altında Sony Japonya, Asya Pasifik, Ortadoğu ve Afrika Bölgeleri’nde 20’yi aşkın ülkede satış, pazarlama ve yöneticilik deneyimine sahip olan Hiroshi Kikuchi’ye emanet.

(14.11.2012 – İstanbul) – Sony Eurasia A.Ş.’de, 10 yıldır Türkiye Genel Müdürlüğü görevini başarıyla sürdüren ve Nisan 2012 itibariyle Orta ve Güneydoğu Avrupa’yı da içine alan bölgenin yönetimine atan Mohsen Noohi’den boşalan koltuk sahibini buldu. Sony Eurasia A.Ş.’nin yeni Genel Müdürü, 25 yıldır Sony ailesinde başarılı çalışmalara imza atan Hiroshi Kikuchi oldu.

Görevini, 2009 yılından bu yana Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Satışlardan Sorumlu Genel Müdür olarak Dubai merkezinden yürüten Kikuchi, Sony bünyesinde televizyondan ses ürünlerine, cep telefonundan bilgisayara kadar çok sayıdaki bölümde sahip olduğu 25 yıllık satış, pazarlama ve yöneticilik deneyimini, Türkiye’ye taşıyacak.

Sony dünyasında 25 yıllık uluslararası deneyim şimdi Türkiye’de

Sony’e 1987 yılında katılan Hiroshi Kikuchi, ilk görevinde satış ekibinin faaliyetlerinin yöneticiliğini ve televizyon pazarlama çalışmalarının sorumluluğunu üstlendi. Sony çatısı altında başarılarla dolu ilk altı yıllık süre zarfında, yurtdışı deneyimi de kazanan Kikuchi, bu deneyiminden, Sony Genel Merkezi’nde bir sonraki görevi olan ve iki yıl süren ses ürünlerinin pazarlamasında da yararlandı. Ses ürünlerinin pazarlanmasının yanı sıra Kikuchi, 1995 ve 1998 yılları arasında Japonya’da Sony tarafından işletilen mağazaların görsel tanzim teşhir konusuna da odaklandı.

Kikuchi, Sony’nin organizasyonel değişikliklere yöneldiği 1998 ve 2002 yılları arasında cep telefonları iş kolunda aldığı yeni görevinin yanında iş planlama departmanında da önemli bir rol üstlenmiş oldu. Kikuchi’nin bir sonraki adımı, iki yıl boyunca Amerika Birleşik Devletleri’nde AIWA markasını yönetmek oldu.

Kikuchi’nin sorumluluk alanı, 2004 ve 2009 yılları arasında, Kore, Tayvan, Filipinler, Tayland, Malezya, Singapur, Endonezya, Avustralya, Yeni Zelanda, Hindistan, Körfez ve Afrika’yı içine alan Sony Asya Pasifik’te, WEGA (CRT TV), GRAND WEGA, BRAVIA, Ev Sineması Projektörleri, Bilgisayar Ekranları ve LCD Ekran’dan Sorumlu Pazarlama Başkanlığı görevi ile daha da genişledi.

Kikuchi, 2009 yılında, Ortadoğu ve tüm Afrika’da Satıştan  Sorumlu Genel Müdür olarak Dubai’ye atandı. Sony bünyesinde yer alan çok sayıdaki bölümde derin satış ve pazarlama deneyimine sahip Kikuchi, tecrübesini , Kasım 2012 itibariyle atandığı Sony Eurasia A.Ş. Genel Müdürlüğü görevi kapsamında Türkiye’ye getirdi.

 

BASIN BÜLTENİ

Popüler Haberler


Playstore’un yıl sonu kampanyası ile yüzlerce oyun yüzde 95’e varan indirimle oyunseverlerle buluşuyor.


Spotify’ın PlayStation 5 konsolunda yepyeni bir entegrasyonu bulunuyor


Üstün Görüntü, Ses ve En Yeni Oyun Özellikleri ile LG ve Xbox, Oyuncuların Hayallerini Gerçekleştiriyor.


ROG RX Optik Mekanik Anahtarlara sahip yeni klavye, oyunculara yönelik özelliklerle dolu.