-->
PlayStation 3 Sistem Yazılımı Güncellemesi 4.30 Sürümü Bugün Yayınlandı

Sony, PlayStation 3 sistem yazılımı sürümü 4.30’u 23 Ekim 2012, Salı günü itibariyle yayınladı. Yeni güncelleme Türkçe dil desteği ile birlikte geldi.   Türkiye oyun pazarının yaklaşık yüzde 83 pazar payı ile lider, en yenilikçi, öncü ve hareketli oyuncusu olan Sony, PlayStation®3 için yeni sistem yazılımı güncellemesini yayınladı. PlayStation®3 sistem yazılımı sürümü 4.30 ile birlikte oyun konsolu sahiplerini […]

23.10.1212 | ulasufuk

Sony, PlayStation 3 sistem yazılımı sürümü 4.30’u 23 Ekim 2012, Salı günü itibariyle yayınladı. Yeni güncelleme Türkçe dil desteği ile birlikte geldi. 

 Türkiye oyun pazarının yaklaşık yüzde 83 pazar payı ile lider, en yenilikçi, öncü ve hareketli oyuncusu olan Sony, PlayStation®3 için yeni sistem yazılımı güncellemesini yayınladı. PlayStation®3 sistem yazılımı sürümü 4.30 ile birlikte oyun konsolu sahiplerini birtakım değişiklikler de bekliyor.

Buna göre;

  • Trophy Collection Yenilenmesi gerçekleştirildi
    • Trophy Collection, PSN kategorisinden Game kategorisine taşınacak
    • PS Vita trophy’leri PS3 sisteminde görünecek
  • Ayarlar menüsünde Türkçe dil desteği bulunacak
  • SingStar kurulum ikonu Eklemesi yapıldı
  • Yeni kullanıcılara, artık, “Life with PlayStation” hizmeti sunulmayacak ve bu servis, Kasım 2012 tarihi itibariyle halihazırdaki kullanıcılar için de tamamen kaldırılacak.

Türkiye’de 851 bin hanede oyun konsolu bulunuyor

TÜİK’in (Türkiye İstatistik Kurumu) 2011 tarihli raporunda, Türkiye’deki 18,5 milyon hanenin sadece 3,8’inde taşınabilir konsollar da dahil olmak üzere en az bir adet oyun konsolu bulunurken, son verilere göre bu oran yüzde 4,6’ya yükselmiş durumda. Dolayısıyla 18,5 milyon haneden 851 bini oyun konsolu sahibi. Bunların yüzde 83’ü Sony ürünü.

 

BASIN BÜLTENİ

 

Popüler Haberler


Playstore’un yıl sonu kampanyası ile yüzlerce oyun yüzde 95’e varan indirimle oyunseverlerle buluşuyor.


Spotify’ın PlayStation 5 konsolunda yepyeni bir entegrasyonu bulunuyor


Üstün Görüntü, Ses ve En Yeni Oyun Özellikleri ile LG ve Xbox, Oyuncuların Hayallerini Gerçekleştiriyor.


ROG RX Optik Mekanik Anahtarlara sahip yeni klavye, oyunculara yönelik özelliklerle dolu.