-->
Riot Games ve ESL’den Dev Hamle!

Riot Games ve ESL’den (Electronic Sports League) eSpor ve online oyunlarda devrim niteliği taşıyan yeni bir uygulama geldi. League of Legends ve ESL (www.esl.eu/tr) arasındaki bağlantı sayesinde artık ESL sistemi ve League of Legends maçlarına erişim çok kolay olacak. California’nın başarılı oyun geliştiricilerinden Riot Games ve Avrupa’nın üst düzey oyun turnuvaları organizasyon platformu Electronic Sports […]

07.08.1212 | mrcappola

Riot Games ve ESL’den (Electronic Sports League) eSpor ve online oyunlarda devrim niteliği taşıyan yeni bir uygulama geldi. League of Legends ve ESL (www.esl.eu/tr) arasındaki bağlantı sayesinde artık ESL sistemi ve League of Legends maçlarına erişim çok kolay olacak.

California’nın başarılı oyun geliştiricilerinden Riot Games ve Avrupa’nın üst düzey oyun turnuvaları organizasyon platformu Electronic Sports League (ESL) arasında teknik bir bağ geliştirildi. Bu sayede League Of Legends oyuncuları ve hayranları, heyecan dolu ve dünyanın en yaygın elektronik spor deneyimini çok daha kolay bir şekilde yaşayacaklar.

ESL OYUNCULARI TEK TIKLA RAKİPLERİNİ BULACAKLAR

Dünyanın en popüler elektronik spor oyunu olan League Of Legends ile ESL’in beraber konumlanmasıyla beraber, artık turnuvalar daha sorunsuz ve kolay bir şekilde yapılacak ve oyuncular benzersiz bir deneyim yaşayacaklar. Bu yeni erişim modeli, ESL sistemini doğrudan League of Legends’a bağlıyor ve eş zamanlı çalışarak oluşturulan doğrulama kodları ile oyun isteği bulunan oyuncuları bir lobide buluşturup Go4LoL turnuvalarına da en kolay şekilde ulaşmalarını sağlıyor. Karşılaşmalar bittikten sonra skorlar ve ekran görüntüleri de otomatik olarak ESL veritabanına kaydediliyor ve bu sayede oyuncular zahmetsizce bir sonraki maçlarına geçebiliyorlar.

Riot Games’in eSpor departmanı Başkan Yardımcısı Dustin Beck konu hakkında: “eSpor bizim için en önemli ögelerden biri ve League Of Legends’ın gelişmesi için en büyük bütünleştiricidir. Bu yüzden de milyonlarca üyesi bulunan ESL’in bu güçlü ortaklığından çok mutluyuz. Bu işbirliğini geliştirip güçlendirerek eSpor adına daha fazlasını sizlere vermek istiyoruz” dedi.

Turtle Entertainment Uluslararası İlişkiler departmanı Başkan Yardımcısı Sebastian Weishaar ise işbirliği konusunda: ” League Of Legends, oyunların gelişiminde eSpor potansiyelinin önemli bir yer etken olduğunun en büyük kanıtıdır. Riot Games ile ESL’in ve dünyanın en başarılı MOBA oyunu arasındaki bu güçlü bağı yakalamayı başardık, son derece gurur duyuyoruz. Bu topluluk için büyük bir kazanç, bizim içinse video oyun sektöründe teknolojik hizmet sağlayıcısı olma yolumuzda önemli bir adımdır” dedi.

 

 BASIN BÜLTENİ

 

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

Popüler Haberler


RTX Laptoplara Geliyor, RTX 3060 Şubat Ayında Masaüstü Bilgisayarlarda ve Gelecek Ayın RTX Oyunları


Steam üzerinden erişilebilen bu deneyimde 2021’de piyasaya çıkacak son teknoloji ekipmanları sanal olarak görmek ve FPS türünde bir mini oyun oynamak mümkün.


6000 mAh dev pili ve güçlü Helio G80 işlemcisiyle en iyi oyun deneyimi için POVA, şimdi Türkiye’de…


Şu andan 25 Ocak tarihine kadar aralarında altı eşsiz sprey ve Kyogisha Hanzo epik kostümünün de bulunduğu toplamda yedi yeni ödül sizi bekliyor