Rovio’nun Yeni Oyunu; Casey’s Contraptions

Rovio, geçen günlerde Angry Birds’ün 1 milyar kez indirilişini kutlamak için yayınladığı videoda şaşırtıcı sürprizlerin çok yakında olduğunu belirterek yeni oyununun ipuçlarını vermişti ve bugün de Casey’s Contraptions’un haklarını satın aldığını duyurdu.

Snappy Touch ve Mystery Coconut isimli stüdyoların birlikte geliştirdiği Casey’s Contraptions, Angry Birds markası ile büyük başarılara imza atan Rovio’nun çatısı altında bu yaz yeniden yayınlanacak.İlk olarak iOS ve Android platformlarında göreceğimiz oyun, daha sonra diğer platformlar içinde değerlendirilecek.

Rovio’nun franchise geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Ville Heijari yaptığı açıklamada, orijinal oyunun şimdilik App Store’dan kaldırıldığını belirtti. Casey’s Contraptions’u bağımlılık yaratıcı,anlaşılır yapıda, oynanışı rahat, eğlenceli bir oyun olarak tanıtan Ville Heijari, oyunun üstüne yeni bir şeyler eklemek için uğraştıklarını ve bu aşamada Snappy Touch ve Mystery Coconut stüdyolarından destek aldıklarını da sözlerine ekledi.


Yorum Yazın

Connect with Facebook