-->
PS Vita’nın Satışları Dünya Çapında 1.2 Milyonu Aştı

22 Şubat’ta Avrupa çıkışını da gerçekleştiren Sony’nin yeni nesil el konsolu PS Vita’nın satış rakamları açıklandı.Sony, 26 şubat tarihi itibariyle dünya çapında PS Vita satışlarının 1.2 milyonu aştığını duyurdu. Farklı kontrol çeşitleri ve kaliteli oyun içi grafikleriyle yoğun ilgi gören PS Vita’nın dünya genelinde perakende ve PlayStation Network’te satılan yazılım rakamı ise 2 milyonu aştı. […]

29.02.1212 | ulasufuk

22 Şubat’ta Avrupa çıkışını da gerçekleştiren Sony’nin yeni nesil el konsolu PS Vita’nın satış rakamları açıklandı.Sony, 26 şubat tarihi itibariyle dünya çapında PS Vita satışlarının 1.2 milyonu aştığını duyurdu.

Farklı kontrol çeşitleri ve kaliteli oyun içi grafikleriyle yoğun ilgi gören PS Vita’nın dünya genelinde perakende ve PlayStation Network’te satılan yazılım rakamı ise 2 milyonu aştı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sony Computer Entertainment patronu Andrew House, PS Vita’nın zengin içerikli taşınabilir konsol eğlencesi sunmayı hedeflenerek tasarlandığını ve satış rakamlarıyla da bunun müşterilere yansıma reaksiyonunu gördüklerini belirtti.

Andrew House, devamında da tedarik sürecinde dinamiği korumak için 3. parti yapımcı ve dağıtımcılarla ortak çalışarak mümkün olan en iyi marka ve oyunları PS Vita’ya getireceklerini ve 2012 yılında sunacakları oyunların dünyadaki herkes için birşeyler sunacağını sözlerine ekledi.

Popüler Haberler


Simon-Kucher & Partners’ın Küresel Video Oyunu Araştırmasına göre:


Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesi için duyurulan PUBG MOBILE EMEA Ligi heyecanı için verilen tarih erkene alındı.


Kaspersky uzmanları, yeni sürümü Kasım ayında piyasaya sürülecek olan popüler oyun


Turnuvada Karşı Karşıya Gelecek Dünyanın En İyi Takımları İlk 4K IPS 1ms GTG Oyun