-->
Battlefield 3 ve FIFA 12, 10 Milyon Satış Rakamına Ulaştı

Olumlu bir mali duyuru olarak Electronic Arts,DICE tarafından geliştirilen Battlefield 3 ve EA Kanada tarafından geliştirilen FIFA 12’nin lansmanından bu yana 10 milyon satış rakamına ulaştığını açıkladı. Battlefield 3, geçen yıl Ekim ayında PS3, 360 ve PC için,yine FIFA 12’de Eylül ayında bilinen tüm platformlar için çıkış yapmıştı. EA, aynı zamanda Ağustos’ta Amerika’da Eylül ayında […]

02.02.1212 | mrcappola

Olumlu bir mali duyuru olarak Electronic Arts,DICE tarafından geliştirilen Battlefield 3 ve EA Kanada tarafından geliştirilen FIFA 12’nin lansmanından bu yana 10 milyon satış rakamına ulaştığını açıkladı.

Battlefield 3, geçen yıl Ekim ayında PS3, 360 ve PC için,yine FIFA 12’de Eylül ayında bilinen tüm platformlar için çıkış yapmıştı.
EA, aynı zamanda Ağustos’ta Amerika’da Eylül ayında da Avrupa’da çıkış ypan Madden NFL 12’nin de 5 milyon satış rakamına ulaştığını da belirtti.Yine 2011’in sonlarında çıkan MMO-RPG oyunu Star Wars: The Old Republic 2 milyon satış rakamını yakalarken aktif oyuncu sayısının da 1.7 milyon olduğu belirtildi.

Tüm bunların yanı sıra Electronic Arts’ın PC’lerdeki dijital oyun satış platformu Origin istatistikleri ile de bilgilerde paylaşıldı.Çıkışından itibaren EA’e 100 milyon dolardan fazla gelir getiren Origin’in,toplamda da 9.3 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip olduğu açıklandı.

Fakat EA’nın iyi sayılan bu satış rakamları Modern Warfare 3’ü geçmek için yeterli olmadı.Bildiğiniz gibi Modern Warfare 3 İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde 2011 yılının en çok satan oyunu olmuştu.

Popüler Haberler


Oyuna kulak verme zamanı!


Kaspersky, espor turnuvalarında Türkiye’yi uluslararası düzeyde temsil eden Sangal Esport


Diablo IV geliştirici ekibi, yeni yazısında oyunda kaydedilen ilerlemeye dair


Ekran uzmanı AOC, E2 serisi monitörlerine hem iş/profesyonel kullanıcılara hem bütçesi kısıtlı ancak beklentileri yüksek