-->
Kinect, 1 Şubat’ta PC’lere Geliyor

Microsoft tarafından Las Vegas’ta düzenlenen CES 2012 (Consumer Electronics Show) tüketici elektroniği fuarından bir haber daha geldi.Hala devam eden fuardan gelen haber bu kez PC kullanıcılarını sevindirecek cinsten. Microsoft CEO’su Steve Ballmer, 2010 yılında çıkış yapan hareket algılayıcıyılı kontrol sistemi Kinect’in 1 Şubat itibariyle PC’lere geleceğini resmi olarak duyurdu. Microsoft 12 ülkede satışa sunacağı (İngiltere, ABD, Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, […]

11.01.1212 | ulasufuk

Microsoft tarafından Las Vegas’ta düzenlenen CES 2012 (Consumer Electronics Show) tüketici elektroniği fuarından bir haber daha geldi.Hala devam eden fuardan gelen haber bu kez PC kullanıcılarını sevindirecek cinsten.

Microsoft CEO’su Steve Ballmer, 2010 yılında çıkış yapan hareket algılayıcıyılı kontrol sistemi Kinect’in 1 Şubat itibariyle PC’lere geleceğini resmi olarak duyurdu.

Microsoft 12 ülkede satışa sunacağı (İngiltere, ABD, Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Japonya, Meksika, Yeni Zelanda,  İspanya) kontrol sistemini tamamen PC için ayrı bir Kinect modeli olarak tasarlamış. Yani bildiğimiz türden bir Kinect PC’de çalıştırılamayacak.Fiyat olarak da bildiğimiz Kinect’e göre PC için çıkacak Kinect bi hayli pahalı olacak.

Amazon’da Kinect Xbox 360 için 150 dolarken, PC için çıkacak Kinect’in fiyatı ise 250 dolar olarak listelenmiş.

Yine Microsoft,Kinect’in Windows 8 arayüzü ile başarılı olarak çalışacağını açıkladı ve bu da Xbox 360 dashboard’una epeyce benziyor.Ayrıca Microsoft, müzik, sağlık, fitness ve benzeri alemlerde Kinect’e PC’de hayat vermek için 200 farklı uygulama şirketi ile çalışıyormuş.

Popüler Haberler


Oyuna kulak verme zamanı!


Kaspersky, espor turnuvalarında Türkiye’yi uluslararası düzeyde temsil eden Sangal Esport


Diablo IV geliştirici ekibi, yeni yazısında oyunda kaydedilen ilerlemeye dair


Ekran uzmanı AOC, E2 serisi monitörlerine hem iş/profesyonel kullanıcılara hem bütçesi kısıtlı ancak beklentileri yüksek