-->
Spec Ops:The Line’ın Çıkış Tarihi ve Ekran Görüntüleri

Yager Games tarafından geliştirilen Spec Ops: The Line ile ilgili çıkış bilgisi ve ekran görüntüleri geldi. 2K Games tarafından dağıtımı üstlenilen oyunun dilerseniz kısaca hikayesine bir değinelim: Dubai’yi bir kum fırtınası vurur ve tüm şehir kumların altında kalır. Şehir boşaltılır ve kalanları korumak için Albay John Konrad ve askerleri geride kalır. Fırtınadan dolayı silahlı kuvvetler tarafından […]

23.11.1111 | ulasufuk

Yager Games tarafından geliştirilen Spec Ops: The Line ile ilgili çıkış bilgisi ve ekran görüntüleri geldi. 2K Games tarafından dağıtımı üstlenilen oyunun dilerseniz kısaca hikayesine bir değinelim:

Dubai’yi bir kum fırtınası vurur ve tüm şehir kumların altında kalır. Şehir boşaltılır ve kalanları korumak için Albay John Konrad ve askerleri geride kalır. Fırtınadan dolayı silahlı kuvvetler tarafından erişilemeyen Konrad ve takımının öldükleri düşünülürken, bölgeden bozuk bir sinyal alınır ve bir kurtarma operasyonu düzenlenir. Ancak artık bölge kontrolü ele geçirmeye ve bu doğal afetten çıkar elde etmeye çalışan çeşitli silahlı gruplarla dolmuştur.

Spec Ops The Line takım taktiklerine yoğunlaşan bir üçüncü şahıs savaş oyunu. Oyuncular Dubai’de başlayan kum fırtınalarının ardından bölgede esir kalan bir Birleşik Devletler ordu albayını kurtarmak için Delta Force Bravo ekibi tarafından eşlik edilen Yüzbaşı Martin Walker’ı kontrol edecekler. Oyuncular bu görevi başarabilmek ve John Konrad ismindeki kayıp albayın yerini bulup kurtarmak için tüm şehri dolaşacak, düşman tehditlerini etkisiz hale getirecek ve doğal afetlerle yüzleşecekler. Oyuncular oyunda ilerledikçe, görevleri daha rahat tamamlamalarını sağlayacak daha iyi silahlar ve ekipmanlar da mevcut hale gelecek. Takım komutları sayesinde oyuncular belli görevleri gerçekleştirmek veya belli yerlere ilerlemek için takım arkadaşlarını yönlendirebilecekler.

Oyun, oynanış sırasında arazinin dinamik biçimde değişmesini sağlamak üzere Dubai’nin doğal kum fırtınalarına yoğunlaşıyor. Hazırlanan oyun motoru, kum fırtınalarının ne zaman, nerede ve hangi şiddette ortaya çıkacağına rastgele karar verecek. Kum fırtınaları bazen oyuncuların yollarını kapayıp yeni yollar açarken, bazen de çatışmalar sırasında avantajın taraf değiştirmesini sağlayacak.

2012 yılının baharında büyük ihtimalle Nisan ayında çıkış yapacağı açıklanan Spec Ops: The Line’ın ekran görüntülerine de aşağıdan bakabilirsiniz:

 

Popüler Haberler


NVIDIA, en yeni GeForce Game Ready sürücüsü ile gişe rekorları kıran oyunlardan


Monster Notebook’un ilk Avrupa mağazası Almanya’nın başkenti Berlin’de açıldı


Türkiye, Project Cars 2 ile dünyanın dört bir yanındaki yarış ve oyun tutkunlarını


Yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlar ve oyuncu ekipmanları alanında faaliyet