-->
Sami Onur ile Oyun Dünyası ve Modern Warfare 3 Hakkında Röportaj

Infinity Ward’den Sami Onur ile oyun dünyası ve Modern Warfare 3 hakkında konuştuk.     Türk oyun severler Sami Onur ismini Call of Duty  Modern Warfare 2 oyunu ile tanıdı. Sami Onur bu oyundan önce neler yaptı? Sami Onur : Sırasıyla Fight Club, Golden Eye: Rogue Agent, Medal of Honor: European Assault, COD 2, COD 4: […]

20.11.1111 | ulasufuk

Infinity Ward’den Sami Onur ile oyun dünyası ve Modern Warfare 3 hakkında konuştuk.
 

 

Türk oyun severler Sami Onur ismini Call of Duty  Modern Warfare 2 oyunu ile tanıdı. Sami Onur bu oyundan önce neler yaptı?

Sami Onur : Sırasıyla Fight Club, Golden Eye: Rogue Agent, Medal of Honor: European Assault, COD 2, COD 4: MW, COD 6: MW2 ve şimdi piyasaya çıkan MW3.

En çok hangi oyun projesini yaparken keyif aldınız?

Sami Onur : Bunu cevaplamak zor, her oyun projesinde zevk aldığım işler yaptım, ama sanırım COD 4: MW, ve MW3 diğerlerine göre biraz daha ağır basar.

Sami Onur şu an neler yapıyor, çalıştığı yeni projeler var mı?

Sami Onur : Evet, MW3 üstünde çalışıyorum, oyunun grafiklerini yapıyorum.

Ortalama oyun projeleri ne kadar sürede tamamlanıyor?

Sami Onur : 2 sene kadar.

Oyun firmalarının çalışma ortamları nasıl ?

Sami Onur : Firmadan firmaya değişiyor. Bizim ofiste tempo yüksek ve fazla mesai söz konusu olmadığı zaman, arkadaşlarla pinpon, langırt oynamak, spor salonunda antrenman yapmak, street fighter oynamak, ya da beraber müzik yapmak gibi şeylere vakit ayırmamız söz konusu olabiliyor. Ayda bir ofis partisi oluyor. Fazla mesai söz konusu olduğu zaman ofis herkese sipariş ettiği öğle ve aksam yemeğini temin ediyor. Arkadaşlık ortamının iyi, yardımlaşmanın fazla olduğu keyifli bir ortam diyebilirim.

Bir oyunda en dikkat ettiğin özellikler nelerdir ?(Grafik, oynanabilirlik, sesler gibi)

Sami Onur : Benim uzmanlık konum grafikler olduğu için bu konuya dikkat ediyorum en çok. Onun dışında oynanabilirlik, animasyonlar ve zamanlama, hikaye anlatımı gibi konularla ilgileniyorum vakit buldukça.

Sami onur hangi oyunları oynar?

Sami Onur : En çok oynadığım oyun PES, onun dışında çeşitli FPS, strateji, RTS, aksiyon ve araba yarışı oyunlarını severim.

Popüler Haberler


Yeni Razer BlackShark V2 Pro, DeathAdder V2 Pro ve BlackWidow V3 Pro’ya


Samsung’un yeni katı hal sürücüsü (SSD) 980 PRO, oyuncular


Oyun dünyasının teknoloji devi SteelSeries, 2020 yılında oyuncular


Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oyun sektörü her geçen gün büyüyor.