-->
Korsan Oyunculuk,PC Dünyasını Derinden Etkiliyor!

PC’de sürekli baş gösteren korsan oyunculuğu her zaman yapımcı ve yayıncı firmalar için büyük sorundur.Geliştirici firmaların da sürekli bu sorunlar hakkında şikayetlerini duyarız.Bu yüzden bazı geliştiriciler PC’ye oyun yapımını bırakıp konsollar yönelmeye başlıyor. Bohemia Interactive ise PC için bu konudaki istatistikleri ile sorunun büyüklüğünü bir kez daha gözler önüne serdi. Bohemia Interactive’den Marek Španel firmasının […]

20.11.1111 | mrcappola

PC’de sürekli baş gösteren korsan oyunculuğu her zaman yapımcı ve yayıncı firmalar için büyük sorundur.Geliştirici firmaların da sürekli bu sorunlar hakkında şikayetlerini duyarız.Bu yüzden bazı geliştiriciler PC’ye oyun yapımını bırakıp konsollar yönelmeye başlıyor.

Bohemia Interactive ise PC için bu konudaki istatistikleri ile sorunun büyüklüğünü bir kez daha gözler önüne serdi. Bohemia Interactive’den Marek Španel firmasının istatistiklerine göre her 100 oyuncudan 3’ünün oyunlarının multiplayer modlarını korsan olarak oynadığını ve bu oranın single player modunda daha da yüksek olduğunu açıkladı.

PC’de bu istatistiğin büyük sorun yarattığını söyleyen firma yetkilileri,korsan oyuncuların umursamadığı konunun önem teşkil ettiğini belirterek,bu durumun geliştirici firmanın bağımsız,orta ölçekli ve PC odaklı kalmasını zorlaştırdığını sözlerine ekliyor.

Popüler Haberler


Yeni Razer BlackShark V2 Pro, DeathAdder V2 Pro ve BlackWidow V3 Pro’ya


Samsung’un yeni katı hal sürücüsü (SSD) 980 PRO, oyuncular


Oyun dünyasının teknoloji devi SteelSeries, 2020 yılında oyuncular


Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oyun sektörü her geçen gün büyüyor.