-->
GoldenEye 007: Reloaded Oyun İnceleme

“My name is Bond”.. James Bond Sinemadan oyun dünyasına uyarlanan pek çok proje olmuştur. Hatta bazı durumlarda çoğu başarısız olsa da oyun dünyasından sinemaya uyarlanan projeler de olmuştur. İşte bu uyarlamalardan biri ile karşınızdayız. Sinemanın karizmatik karakteri James Bond, kendini beyaz perdeden alıp sanal dünyanın içine giriyor. Golden Eye 007: Reloaded  aslında son dönemde yeni […]

25.11.1111 | mrcappola

“My name is Bond”.. James Bond

Sinemadan oyun dünyasına uyarlanan pek çok proje olmuştur. Hatta bazı durumlarda çoğu başarısız olsa da oyun dünyasından sinemaya uyarlanan projeler de olmuştur. İşte bu uyarlamalardan biri ile karşınızdayız. Sinemanın karizmatik karakteri James Bond, kendini beyaz perdeden alıp sanal dünyanın içine giriyor.

Golden Eye 007: Reloaded  aslında son dönemde yeni bir furya olan eski beğenilen oyunların yeniden grafiksel olarak gözden geçirilip multi-platform olarak piyasaya  sürülmesi durumunun bir örneği. İlki filmin çıktığı dönemlerde Nintendo 64 için geliştirilen oyun, Eurocom tarafından “Reloaded” edilerek Ps3 ve Xbox 360 platformları için piyasaya sürülmüş bulunmakta (Geçen senelerde Wii için bir sürümü piyasaya sunulmuştu)

 

 

İsminden de anlaşılacağı gibi 1995 yılında Martin Campbell’in yönettiği, başrolünü Pierce Brosnan’ın oynadığı Golden Eye filminin uyarlaması ile karşınızdayız. Diğer bütün 007 filmlerinde olduğu gibi karizmatik ajanımız dünyayı kötü güçlerden kurtarmak için kendini tehlikeden tehlikeye atmaktadır. Tabi bu kötü güçler dönemin soğuk savaş yıllarının bir gereği olarak Rusya’dan başkası değildir. Kahramanımız bu sefer filmde bayanları kendine hayran bırakan Pierce Brosnan değil, diğer Bond filmleri Quantum of Solace ve Casino Royale’den tanıyacağınız yakışıklı aktör Daniel Craig. Yapımcıların bu tercihi ilginç gerçekten.
 

 
007 Bildiğimiz Gibi…

Öncelikle oyundaki oynanış sisteminden bahsetmek istiyorum. Oyun tam gaz bir FPS tarzında oynamaya gelmeyecek kadar dikkat gerektiriyor. Filmin doğası gereği bir ajan olan Bond bunun gerektirdiği şekilde yeri geldiğinde sessiz ve sabırla bekleyerek düşmanlarını hallediyor. Dolayısıyla oyun hafiften Hitmen tarzı bir havada ilerliyor. Tabi bu bir oynayış tarzı. Tam gaz FPS oynamak isteyenler filmin dokusundan sıyrılarak ortalığı şenlendirmek de isteyebilirler. Ama ben daha çok bir ajan gibi oynadığımda daha çok zevk aldığımı söyleyebilirim. Oyun Ps3 için move desteği ile birlikte gelmekte hatta oyuna özgü bir move bundle da çıkmış bulunmakta. Ama açıkçası Move desteği joystik ile beni biraz zorladı.

Popüler Haberler


Oyuna kulak verme zamanı!


Kaspersky, espor turnuvalarında Türkiye’yi uluslararası düzeyde temsil eden Sangal Esport


Diablo IV geliştirici ekibi, yeni yazısında oyunda kaydedilen ilerlemeye dair


Ekran uzmanı AOC, E2 serisi monitörlerine hem iş/profesyonel kullanıcılara hem bütçesi kısıtlı ancak beklentileri yüksek